Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 05:26
 
10 Nisan polis günü Malatya’da da düzenlenen törenlerle kutlandı
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… 10 Nisan Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. yıl dönümü Malatya’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Şehitlikte ise duygu dolu anlar yaşandı.
Gündem Haberi
10 Nisan polis günü Malatya’da da düzenlenen törenlerle kutlandı

10 Nisan polis günü Malatya’da da;

Düzenlenen törenlerle kutlandı...


Malatya’da Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine yoğun katılım oldu. Malatya İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdür Vekili Mehmet Özdemir, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sıddık Selçuk, anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız okundu.


Malatya İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal anıt şeref defterini imzaladı. Urhal, şunları söyledi:
“Büyük önder Atatürk, ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyetinin anayasal düzeninin korunmasında, halkımızın huzur ve güvenliğinin temininde önemli görevler üstlenen, mazisi şan ve şerefle dolu Türk polis teşkilatımızın 174. yıl dönümünde manevi huzurunda bulunmaktayız. Teşkilatımız, çağın gereklerine göre kendini sürekli yenileyen ülkemizin huzur ve güvenini sağlama ve sağlanan bu ortamı kararlı bir şekilde devam ettirme görevini, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygıyı her koşulda gözeten bir anlayışla, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmiş ve bundan sonra da aynı kararlılıkla yerine getirmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, dağ, açık hava ve doğa
Türk Polis Teşkilatının kurulduğunda buyana sürekli devletin ve millettin yanında olduğunu belirten Urhal, “Kurulduğu günden bu yana devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü yıkıcı ve bölücü faaliyetler karşısında devleti, milleti ve şanlı bayrağı uğruna gerektiğinde canını feda ederek, şehit olmayı yüce paye sayan Türk Polis Teşkilatımız; bu kutsal görevi, bundan sonra da aynı inanç ve özveriyle yerine getirecektir. Bu anlamlı günde, ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak, Türkiye Cumhuriyetine ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne karşı çıkabilecek terör örgütleri ile suç örgütlerine karşı bütün gücümüzle mücadele edeceğimize söz veriyor, bu vatan uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, Türk Polis Teşkilatının birer ferdi olarak manevi huzurunda saygı ile eğiliyoruz” 

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava
ŞEHİTLİKTE TÖREN..
Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle Malatya’da Şehir Mezarlığı’nda düzenlenen programla şehit polisler anıldı.
Malatya İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, 2. Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Hançeri Sayat, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdür Vekili Vekili Mehmet Özdemir,Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sıddık Selçuk, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, polisler  ile şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.


Şehitlik anıtına çelenk sunuldu . Daha sonra İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal anıt şeref defterini imzaladı ve şunları ifade etti:
 ‘Mazisi nice şan, şeref ve kahramanlıklarla dolu, Türk Polis Teşkilatımızın 174. Kuruluş yıl dönümünde; vatanımızın ve milletimizin istiklali uğrunda, canlarını feda eden siz aziz şehitlerimize en derin minnet ve şükran duygularımızı sunmak için huzurunuza geldik. Bizler Cumhuriyetimizin, milli bütünlüğümüzün, Atatürk ilke ve inkılapları ile temel hak ve özgürlüklerin onurlu ve sadık koruyucuları olarak, nice tehlikelere göğüs germiş gerektiğinde de bu uğurda canını bile vermekten çekinmemiş bir teşkilatın mensupları olarak sizlerin feragat ve fedakarlıklarınızı büyük bir gururla daima yüreğimizde taşıyacağız” 
VALİ BARUŞ’A ZİYARET…
Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal,  Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Emniyet Müdürlüğü Personeli ile birlikte Vali Aydın Baruş’u makamında ziyaret etti.


 Vali Baruş’a bilgiler veren İl Emniyet Müdürü Urhal, Polis Teşkilatı'nın 174. Kuruluş Yıldönümünün davetiyesini takdim ederek Polis Haftası etkinliklerine davet etti.
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174'üncü yıl dönümünü kutlayan Vali Baruş, mesai mefhumu gözetmeksizin, 24 saat gece-gündüz demeden özveri ile çalışan tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarına görevlerinde başarılar diledi.
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER ONURUNA POLİS EVİNDE ETKİNLİK…
İl Emniyet Müdürlüğü, Polisevinde 10 Nisan Polis Haftası kutlamaları kapsamında şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek programı düzenlendi.


Programa Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 2.Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hançeri Sayat, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Badem, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Necmi İnce, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Müftüsü Ümit Çimen, Emniyet Müdür Yardımcıları ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.


Vali Baruş ile Emniyet Müdürü Urhal, yemek öncesi şehit aileleri ve gazilerimiz ile ayrı ayrı sohbet ederek kendileriyle aynı sofrada buluşmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.
Program İl Müftüsü Ümit Çimen’in yaptığı yemek duasının ardından sona erdi.
Polisevinde düzenlenen programdan ayrılan Vali Baruş, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için yol uygulamasında bulunan Polis ekiplerini, Sanayi Polis Merkezi Amirliğini ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünü ziyaret etti.


Ziyaretleri esnasında Vali Baruş yaptığı konuşmasında, “ Sizlerin nezdinde tüm Polis Teşkilatının Polis Haftasını tebrik ediyoruz. Çok köklü bir teşkilatımız olan emniyetimiz 174 yıldır ülkemize, milletimize büyük bir gururla hizmet ediyor. Sizlerde bu şerefli teşkilatın kahraman üyelerisiniz. Biz sizleri kahraman olarak görüyoruz. Çünkü milletimizin huzur ve güvenliği için her zaman gözünüzü kırpmadan vazife başına koşacağınıza, canınızı hiç düşünmeden her türlü fedakârlığı yapacağınıza inanıyoruz. Bu yapmış olduğunuz görevlerde sizlere üstün başarılar temenni ediyoruz.

Sizler görevinizi ne kadar hassasiyetle yapıyorsanız bizlerde o kadar rahat uyuyoruz. Tüm vatandaşlarımız sizlere güvenerek evine gidiyor, çoluğunu çocuğunu sizlere güvenerek sokağa bırakabiliyor. Dolayısıyla sizlere olan güveni boşa çıkarmamak için son derece hassasiyet gösterdiğinizi de biliyoruz. Sizlere güveniyoruz, inanıyoruz. Bundan sonraki meslek hayatınızda başarılar diliyoruz” dedi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: 10, Nisan, polis, günü, Malatya’da, da, düzenlenen, törenlerle, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı