1984'de bu yana sürem hukuk mücadelesi “Atatürk Akçadağlı“
Haber
15 Kasım 2013 - Cuma 22:19
 
1984'de bu yana sürem hukuk mücadelesi “Atatürk Akçadağlı“
Mustafa Kemal Atatürk ’ün hayatını ezbere biliriz. Anaokulundaki çocuğa sorsanız, “1881 yılında Selanik’te doğdu, annesi Zübeyde Hanım, babası Ali Rıza Bey” diye saymaya başlar.
Gündem Haberi
1984'de bu yana sürem hukuk mücadelesi “Atatürk Akçadağlı“

Bu bizim resmi ezberimizdir. Aksi de şu ana kadar ispat edilemedi. Bunca yıl sonra birileri çıkar da, “ Atatürk hakkında bütün bildiklerinizi unutun” derse, ne yaparsınız? Kimse inanmaz değil mi? Ya da şaşırırsınız. Peki, Atatürk gerçekten farklı bir hayat öyküsüne sahipse? Memleketi, hatta annesi ve babası bile farklı biriyse? Bu gerçekleri bildiği halde ‘devletin bekası’ adına bizzat kendisi göz yumduysa?
Atatürk ’ün büyük sırrı
Bu günlerde hummalı bir kitap çalışması var. Kitabın adı,”Mustafa’dan Kemal’e, Atatürk ’ün Büyük Sırrı”. Yazarı genç bir isim. Fatih Bayhan. Yıllardır bu işle uğraşıyor; belge, bilgi topluyor. Uğraşı alanı ‘kozmik’ olunca isminin yazılmasını istemiyor. Çalışmalarını gizlilik üzerine yürütüyor. Atatürk ’ün gizli kalmış hayat öyküsünü kaleme alıyor. Ama ne öykü? Hollywood senaristleri duysa filme çeker. O derece ilginç ve şaşırtıcı. Masasının üzerini dolduran belgeler bize bambaşka bir Atatürk anlatıyor. Ezberi bozduğu gibi hayretler içinde bırakıyor. Eğer, bu kitapta yer alacak belgeler doğru ise en başta bütün ders kitapları değişir. Atatürk ’ün hayatı yeniden yazılır.
YILLARDIR SÜREN MÜCADELE
Atatürk'ün yeğeni olduklarını yıllarca gündeme taşıyan Malatya Akçadağlı Çakıroğlu ailesi 10 Kasım'da Atatürk için Mevlüt okuttu.
Ömer Çakıroğlu'nun Atatürk'ün yeğeniyiz ...İlk haberini 1984 yılında yazan bir gazeteci olarak bunu Türkiye gündemine ilk taşıyan isim ben olmuştum.
Çakıroğlu ailesi adına şu an mücadeleyi Metin Çakıroğlu veriyor.
Atatürk için Mevlüt okutan Metin Çakıroğlu iş bankası ile Mahkemelerinin sürdüğünü anlatıp" CHP'nin iş bankasında ki hissesi bizim aileye devredilmeli" ? " diyor ve hukuk mücadelesini sürdüyor.
Atatürk'ün amcaları olduğunu kanıtlamak için yıllarca mücadele veren Akçadağlı Çakıroğlu ailesi adına www.malatyaolay.com da Ali Aladağ'a konuşan Metin Çakıroğlu "Artık gerceğin kabul edilmesini istiyoruz.
Atatürk Malatya Akçadağ doğumlu. Ailemiz Karaman'da Akçadağ'a gelip yerleşmiş. Atatürk ise Akçadağ'dan Selanik'e yerleşmiş. Bu hukuk mücadelemizde haklı davamızda netice elde edene kadar sesizmizi, gür çıkaracağız " dedi.
Çakıroğlu bu gerçeğin er ve geç kabul göreceğini tüm belge ve bilgilerin de kendilerini doğruladığını ifade edip"Biz para pul-şan şöhret makam mevki mülk peşinde değiliz.
Ailemizin büyüğü olan Atatürk'ün yeğeni olduğumuzu söylüyoruz.
Belgeler de bizi haklı çıkartıyor. Artık b gerçek kabul edilmeli" dedi.

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: 1984'de, bu, yana, sürem, hukuk, mücadelesi, “Atatürk, Akçadağlı“,
Yorumlar
Haber Yazılımı