3 hemşirenin rehin alınması olayına Başhekim Denizden kınama geldi
Haber
02 Ekim 2021 - Cumartesi 21:19
 
3 hemşirenin rehin alınması olayına Başhekim Denizden kınama geldi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Ambulanstan kaçarak 3 hemşireyi rehin alan şahsı, Güvenlik ve Emniyet ekipleri kapıyı kırarak içeri girip etkisiz hale getirdiler. Başhekimden de kınama geldi.
Sağlık Haberi
3 hemşirenin rehin alınması olayına Başhekim Denizden kınama geldi

3 hemşirenin rehin alınması olayına;

Başhekim Denizden kınama geldi...

Malatya’da dün gece yaşanan 3 hemşirenin rehine alınması olayı ile ilgili Malatya Turgut Özal Üniversitesi Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Serdar Deniz açıklama yaptı.

Rehine olayı ile ilgili Başhekim Deniz’in açıklaması aynen şöyle: “01.10.2021 tarihinde ambulans ile hastanemize getirilen şahıs, saat 21.59'da herhangi bir kayıt işlemi ve muayenesi yapılmadan, ambulanstan kaçarak, acil servisin yan koridorunda birkaç odaya girmeye çalışmıştır.

Şahıs, bu koridorda bulunan hemşire dinlenme odasının açık olduğunu fark ederek, bu odaya girmiştir. Bu esnada dinlenme odasında bulunan 2 hemşire arkadaşımız ve hemen kendisinin ardından odaya giren 1 hemşire arkadaşımız olmak üzere 3 hemşiremizi rehin almıştır.
Saat 22.10'da güvenlik ve emniyet ekipleri kapıyı kırarak içeri girmiş ve şahsı etkisiz hale getirmiştir. Şahıs 22.12'de odadan çıkarılmıştır.
Bu süreçte, hemşirelerimizde hayati tehlike arz eden herhangi bir yaralanma olmamıştır.
Gece gündüz demeden fedakarca mesleğini icra eden sağlık çalışanlarımızın maruz kaldığı şiddetin her türünün karşısında olacağımızı, şiddetin önlenmesi ve cezasız kalmaması için elimizden geleni yapacağımızı bildirmek istiyoruz.
3 Hemşire arkadaşımıza ve tüm sağlık camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Sağlık çalışanlarının kanayan yarası olan bu çirkin saldırıyı tekrar şiddetle kınıyor ve bir daha bu gibi durumların yaşanmamasını temenni ediyoruz.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: 3, hemşirenin, rehin, alınması, olayına, Başhekim, Denizden, kınama, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı