Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 20:06
 
300 Yataklı Battalgazi Devlet Hastanesi'nin Temeli atıldı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Güzel haber… Ve…Nihayet Battalgazi hastaneye kavuşuyor.Malatya’ya 300 Yataklı Battalgazi Devlet Hastanesi'nin temeli törenle atıldı.
Sağlık Haberi
300 Yataklı Battalgazi Devlet Hastanesi'nin Temeli atıldı

300 Yataklı;

Battalgazi Devlet Hastanesi'nin Temeli atıldı...

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Recep Bentli dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Battalgazi Devlet hastanesinin temelinin atılması nedeniyle bir tören düzenlendi. Törene yoğun katılım vardı. 
Törende İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Milletvekilleri Bülent Tüfenkci ve Öznur Çalık’ın konuşmalarının ardından Temeli atılacak olan hastanenin Malatya’ya hayırlı olması temennisi ile sözlerine başlayan ve yüklenici firmadan 24 ayda bitirme sözü isteyen Vali Aydın Baruş “Bugün ilimize gelerek bizleri onurlandıran bu temel atma töreninde bizlere şeref veren Kültür ve Turizm Eski Bakanımız, Başkan yardımcısı Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mahir Ünal da çok teşekkür ediyorum.” Dedi ve ardından şunları söyledi:


“Gerek ekonomi açısından, gerek sosyal açıdan, gerekse de sağlık açısından bölgenin merkezi İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü bugün karaciğer naklinde dünyada ikinci, Avrupa’da birinci kurum. Tamamlama sürecindeki Onkoloji Hastanesi ile de kanser hastalarımızın tedavisi sağlanması noktasında önemli adımlar atılmış olacak.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Bugün temelini attığımız 300 Yataklı Battalgazi Hastanesi gerçekten büyük emekler sonucu bu noktaya geldi. Bu yatırımın ilimize kazandırılmasında başta Selahattin başkanımızın, milletvekillerimizin ve müdürlerimizin yapmış olduğu girişimler çok önemli. 300 yatak kapasiteli 60.596 metre² kapalı alana sahip olması planlanıyor. Bu hastane sayesinde diğer hastanemizdeki özellikle yoğun bakım ve acil servisindeki yoğunluk azaltılmış olacak. Yüklenici firmadan da söz aldık 2 yıl sonunda hizmete açılması bekleniyor.

Görüntünün olası içeriği: açık hava
Bu yatırımla birlikte Battalgazi ilçesinin tekrar bir sağlık merkezi olacağına inanıyorum. Bu güzel yatırımların, bu büyük yatırımların inşallah ilimizde daha da iyisi ile devam etmesi dileğiyle sizleri sevgiyle hürmetlerimle selamlıyorum”


Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’da törende konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından  Vali Aydın Baruş, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, AK Parti Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kâhtalı, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu ve protokol üyeleri tarafından Battalgazi Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı.

KİLTEPE AİLE SAĞLIK MERKEZİ AÇILDI...

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: 300, Yataklı, Battalgazi, Devlet, Hastanesi'nin, Temeli, atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı