56 saatlik sokak kısıtlaması başladı; Malatya bir anda boşaldı
Haber
12 Şubat 2021 - Cuma 21:14
 
56 saatlik sokak kısıtlaması başladı; Malatya bir anda boşaldı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… 15 Şubat Pazartesi 05.00'e kadar devam edecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Malatya bir anda boşaldı...
Sağlık Haberi
56 saatlik sokak kısıtlaması başladı; Malatya bir anda boşaldı

56 saatlik sokak kısıtlaması başladı;

Malatya bir anda boşaldı...

Malatya'nın belirli noktalarında güvenlik kuvvetleri tarafından denetimler yapılıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından hafta sonu uygulanan kısıtlama başladı. Kısıtlama öncesi Bakanlık detayları kamuoyuna duyurdu...

Bu kapsamda;

Bir bir veya daha fazla kişi, dış giyim, yol ve sokak görseli olabilir

• Market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler bugün saat 20.00’ye kadar, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir.

• Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri ise bugün saat 20.00’ye kadar paket servis+ gel-al şeklinde, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek olup bu işyerleri Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebileceklerdir.

• Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır.

• Online sipariş firmaları da Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebileceklerdir.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, dış giyim ve yol görseli olabilir

• Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (Cumartesi-Pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebileceklerdir.

Bu açıklamalardan da görüleceği üzere sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı düşüncesiyle temel ihtiyaç malzemesi temini amacıyla fırın, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerlerinde yoğunluğa sebep olunmasına gerek bulunmamaktadır.

Bu nedenle vatandaşlarımızdan sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı saat olan 21.00’den önce evlerinde/ikametlerinde olacak şekilde hareket etmelerini, başta büyükşehirlerimiz olmak üzere trafikte oluşabilecek yoğunluklar göz önünde tutarak gerekli tedbirleri almaları hususunu bir kez daha istirham ediyoruz.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, taşıt ve yol görseli olabilir

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: 56, saatlik, sokak, kısıtlaması, başladı;, Malatya, bir, anda, boşaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı