"Işıklar yanıyor" ne anlama geliyor? Yıllar önce yayınlanan görüntü gündem oldu
Haber
14 Ekim 2020 - Çarşamba 03:34
 
"Işıklar yanıyor" ne anlama geliyor? Yıllar önce yayınlanan görüntü gündem oldu
Sabah... Malatya Olay...: AYM üyesi Engin Yıldırım'ın sosyal medya hesabından yaptığı "Işıklar yanıyor" paylaşımı sonrası Türkiye ayağa kalktı. Siyasiler ve sosyal medya kullanıcılarının yoğun tepkisi sonrasında Engin Yıldırım hesabını kapattı. İşte ayrıntılar...
Gündem Haberi

"Işıklar yanıyor" ne anlama geliyor? Yıllar önce yayınlanan görüntü gündem oldu

"Işıklar yanıyor" ne demek? Işıklar yanıyor ne anlama geliyor? Yıllar önce Mehmet Ali Birand tarafından sunulan 32.Gün programında her kriz gecesinde Genelkurmay Başkanlığı'nın pencerelerine bakmanın bir alışkanlık haline geldiği ifade edilmişti. Genelkurmay binasının ışıklarının kapalı olması durumunda bir sorun olmadığı belirtilirken, ışıkların yanması durumunda ise orduda bir tedirginlik olduğunun anlaşılması gerektiği ifade edildi..

NE OLMUŞTU?

Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım sosyal medya hesabından darbe imasını andıran bir paylaşım yaptı. Anayasa Mahkemesi binasının fotoğrafını paylaşan Yıldırım, "ışıklar yanıyor" mesajını yazdı.Bu mesaj eski Türkiye günlerinde "genelkurmayın ışıkları yanıyor" mesajlarına benzetildi. Yıldırım, garipsenen tweetine gelen tepkiler üzerine yeni bir paylaşım daha yaparak "Hukukun ışığını kastettim"ifadeleriyle geri adım attı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: "Işıklar, yanıyor", ne, anlama, geliyor?, Yıllar, önce, yayınlanan, görüntü, gündem, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı