Acı haber; İdlib'de 5 askerimiz şehit oldu,Şehitlerimizin isimleri
Haber
10 Şubat 2020 - Pazartesi 15:45
 
Acı haber; İdlib'de 5 askerimiz şehit oldu,Şehitlerimizin isimleri
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber… Yürek yakan acı haber geldi… İdlib'de rejim güçlerinin saldırısı sonucunca 5 askerimizin şehit oldu, 5 askerimizin de yaralandı. İdlip’te 3 Şubat’ta Esad Rejimi saldırısında 8 askerimiz şehit olmuştu.
Gündem Haberi
Acı haber; İdlib'de 5 askerimiz şehit oldu,Şehitlerimizin isimleri

Yüreğimiz yandı...Acı haber geldi;

İdlib'de 5 askerimiz şehit oldu, İşte isimleri...
Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de rejim güçlerinin topçu ateşi sonucu 5 askerimizin şehit olduğunu, 5 askerin de yaralandığını duyurdu.
Milli Savunma Bakanlığının açıklaması şöyle:
"İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır.
Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz."

ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ…

Piyade Uzman Onbaşı Enes Alper-Niğde-

Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Halil Açıkgöz-Gaziantep-

Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak-Kahramanmaraş-

Piyade Uzman Onbaşı Davut Özcan-Kırıkkale-

Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak-Kayseri-

şehit ile ilgili görsel sonucu

ALTUN NE DEDİ?

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un işte o açıklaması:

“Uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız çerçevesinde İdlib’de şiddeti ve insani krizi sonlandırmak amacıyla görev yapan kahraman askerlerimize yönelik hain saldırıda şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Yaşanan saldırıya misliyle mukabele edilmiş; düşman hedefleri derhal ortadan kaldırılarak, şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır.

Bu hain saldırının talimatını veren savaş suçlusu, yalnızca Türkiye’yi değil, uluslararası toplumun tamamını hedef almıştır.

Dünyanın her yerinde barış ve istikrar için çalışan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bayrağımıza uzanan elleri kırmaya; dosta güven, düşmana korku vermeye devam edecektir.”

ŞEHİTLERİN KANLARI YERDE KALMADI…

Milli Savunma Bakanlığı şu açıklamada bulundu: "İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından yapılan son saldırılar sonrası angajman kuralları ve meşru müdafaa çerçevesinde anında misliyle mukabele edilmiştir. Şu ana kadar bölgede tespit edilen 115 rejim hedefi derhal ateş altına alınmış, çeşitli kaynaklardan edinilen ilk bilgilere göre 101 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, ayrıca 1 helikopterin isabet aldığı öğrenilmiştir"

VATAN SİZE MENNETTAR...MEKANINIZ CENNET OLSUN...

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ağaç, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Acı, haber;, İdlib'de, 5, askerimiz, şehit, oldu,Şehitlerimizin, isimleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı