Haber Detayı
14 Temmuz 2019 - Pazar 17:33
 
Adaletsiz Yönetim ve uygulamalarınız artık dayanılmaz bir hal aldı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Tarım İl Müdürlüğünden neler oluyor? Türk Tarım Orman-Sen Malatya Şube Başkanı Cumali Sevim’den gündemi sarsan açıklamalar geldi.
Gündem Haberi
Adaletsiz Yönetim ve uygulamalarınız artık dayanılmaz bir hal aldı

Adaletsiz Yönetim ve uygulamalarınız;

Artık dayanılmaz bir hal aldı...
Türk Tarım Orman-Sen Malatya Şube Başkanı Cumali Sevim bugün yaptığı basın açıklamasında önemli iddiaları gündeme taşıyıp Tarım İl Müdürü Tahir Macit hakkında bakın ne dedi?

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Cumali Sevim dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
“Sayın Tarım Orman İl Müdürü  ; 
Kendinizi Yasaların Kanunların Üstünde görerek , Tarım Orman Bakanlığının İl içi Tayin ve Atama yönetmenliğini yok hükmüne sayarak kendinize göre ilçelerde çalışma süreleri belirleyip yeni bir  İl içi Tayin ve Atama yönetmenliği hazırlayıp uygulamaya koyarak işlemler yaptınız.
İlçe Müdürlüklerinde Görev yapan arkadaşlarımızın vermiş oldukları tayin dilekçelerine olumlu veya olumsuz bir cevap verme tenezzülünde dahi bulunmayıp sizlerle yüz yüze görüşmelerinde Makamdan kovdunuz.
Tarım Orman Sendikası Şube Yönetimi olarak sizi makamda ziyaret ettiğimizde hazırlamış olduğunuz İl İçi Tayin ve Atama yönetmenliğinin Adaletsizliklere ve haksızlıklara yol açtığını bunun düzeltilmesi için mücadele vereceğimizi söylediğimizde bana hakaret ediyorsunuz diye Şube Başkanı olarak şahsımı ve Yönetim Kurulu Üyelerimizi çık dışarı diyerek Makamdan kovdunuz.
Size cevap vermeyişimiz  Makama olan saygımızdandır.
Bizler Devlet terbiyesi ile büyümüş Devletimize ve Milletimize hizmet etmek sevdasıyla yola çıkmış Türkiye sevdalılarıyız.

Görüntünün olası içeriği: Cumali Sevim, ayakta, oturuyor ve iç mekan
İstediğiniz personelin bir takım kılıflar uydurarak tayin ve atamalarını yapıyorsunuz. İstemediğiniz  personele de Sayın Valimizi işaret ederek Vali Bey yapmıyor diye Sayın  Valimizi personelin gözünde çalışan düşmanı gibi gösteriyorsunuz. 
Türk Tarım Orman Sendikası Malatya Şube Başkanlığı olarak olarak bizler inanıyoruz ki , Sayın Valimize bu konularda bilgi dahi vermiyorsunuz ve en kısa zamanda Sayın Valimizden randevu talep ederek bizi kabul ettiklerinde bu konuların tamamını kendilerine arz edeceğiz.
İlçe Müdürlüklerimizin birinde İlçe Müdürü ile Sendika İş yeri Temsilcimiz arasında geçen nahoş bir olayda [Yargıya intikal ettiğinden bu konu üzerinde yorum yapmak istemiyorum} Şahsınızın gidip Sendika İş yeri Temsilcimizi işiyle tehdit etmeniz  sizce doğrumu dur.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi
Yine son olarak Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğüne bağlı İhracat biriminde Görev yapan Ziraat Mühendisi İnspektör  belgesi olan ve aynı zamanda Türk Tarım Orman Sendikası İş Temsilcimiz Taner ERDOĞAN tarafınızdan sözlü olarak başka bir birime geçici görevle çağırıp daha sonradan Taner ERDOĞAN'ı  İnspertörlük görevinden aldığınızı söylediğiniz  size Taner ERDOĞAN sebebini sorduğunda ben İl müdürüyüm bu işler benim tasarrufumda dediğiniz  O birimde görev yapan İnspektör sayısının fazla olduğunu söylediğiniz  , Halbuki bize gelen bilgiye  göre çok kısa bir süre önce İhracat birimine  iki Ziraat Mühendisi görevlendirdiğiniz tespitimiz dahilindedir. 
Şimdi Türk Tarım Orman SENDİKASI Şube Başkanı olarak soruyorum size soruyorum ,Taner ERDOĞAN yüz kızartıcı bir suça mı karıştı ,ne yaptı da bu görevden aldınız.Taner ERDOĞAN fazlamı geldi. Yoksa bu tasarrufunuzun altında başka bir hesap mı var.
 Taner ERDOĞAN yapmış olduğunuz mobbing ve baskı sonucu 12.07.2019  tarihinde Saat 16 sularında iş yerinde kalp krizi geçirmiştir. 16.07.2019 tarihinde Salı günü Anjiyo olacaktır.
Taner ERDOĞAN' bu süreç içinde başına gelecek her türlü olumsuz sonucun sebebi sizsiniz. Gerekli mercilere suç duyurusunda bulunacağız.

malatya tarım il müdürü ile ilgili görsel sonucu
Sonuç olarak tarafımızdan görülen boyut İl Müdürlüğü görevine vekil olarak atandığınız tarihten itibaren , Adaletsiz Yönetim ve uygulamalarınız artık Tarım orman İl Müdürlüğü çalışanları tarafından dayanılmaz bir hal almış , çalışma barışını bozmuş ve çalışanlar arasında huzursuzluğa yol açmıştır .
Ne yaparsanız yapın , neyi uygularsanız uygulayın bizleri Devletimize ve Malatya'mızı idare eden Makama küstürmeyeceksiniz  bu böyle biline.
Türk Tarım Orman SENDİKASI olarak her zaman Hakkın ve Haklının yanında olduk ve sonuna kadar Hakkı  savunmaya devam edeceğiz.
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Adaletsiz, Yönetim, ve, uygulamalarınız, artık, dayanılmaz, bir, hal, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı