Haber Detayı
16 Mart 2018 - Cuma 14:13
 
Afrin’de Teğmen Muhammet Kır şehit oldu, etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3530
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika… Acı haber… Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu’nda Kayseri Hava İndirme Tugayında görevli Muhammet Kır şehit oldu.
Gündem Haberi
Afrin’de Teğmen Muhammet Kır şehit oldu,  etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3530

Afrin’de Teğmen Muhammet Kır şehit oldu...

Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3530 ...
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e yönelik sürdürülen Zeytin Dalı harekatında Piyade Teğmen Muhammet Kır şehit düştü.
Afrin’e düzenlenen zeytin dalı harekatında şehit olan Piyade Teğmen Muhammet Kır’ın acı haberi üzüntüye yol açtı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Erzurum doğumlu olan 25 yaşında ki Şehit Teğmen Muhammet Kır'ın  ailesi Kayseri'de oturuyor.
ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI…3530
TSK’nın açıklaması şöyle:
“Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâtı” başlatılmıştır.
Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.
Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.


“Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında, Kara ve Hava operasyonları sonucunda 6 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.
Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3530 olmuştur.
Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.”

AFRİN HALKINA BİLDİRİ ATILDI...

İşte o bildiri...

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Afrin’de, Teğmen, Muhammet, Kır, şehit, oldu,, , etkisiz, hale, getirilen, terörist, sayısı, 3530, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı