Haber Detayı
18 Mart 2018 - Pazar 17:25
 
Afrin’e Türk Bayrağı asıldı…Dünya Türk’ün gücünü gördü…
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Destan yazan Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin kent merkezinde kontrol sağlandı ve Afrin kent merkezine Türk bayrakları asıldı. Ve işte Türk Ordusu farkı.
Dünya Haberi
Afrin’e Türk Bayrağı asıldı…Dünya Türk’ün gücünü gördü…

Afrin’e Türk Bayrağı asıldı…Dünya Türk’ün gücünü gördü…
Dünya Türk’ün gücünü gördü.
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e başlatılan Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili şu açıklama yapıldı.
"Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâtı” başlatılmıştır.

undefined
Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan, Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.
Şanlı tarihimiz ve kültürümüz gereği harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçler hedef alınmaktadır.

undefined
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından harekât alanında, en modern harp silah, araç ve gereçleri ile mühimmat, uluslararası hukuka uygun olarak, gecikme pahasına, diğer hiçbir ülkenin göstermediği dikkat ve hassasiyetle, masum insanlara ve çevreye zarar vermeden etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

undefined
Aynı zamanda harekâtın başlangıcından itibaren, harekât alanında bulunan dini ve kültürel yapılar, tarihi eserler ve arkeolojik kalıntılar ile kamu yararına faaliyet gösteren tesisler de kesinlikle Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının hedefleri arasında bulunmamaktadır.
Sivil/masum kişilerin hayatı, çevre, tarihi eserler ve dini/kültürel yapılar Türk Silahlı Kuvvetleri için dokunulmazdır.

undefined
Bu hususlara ilave olarak, Hava Kuvvetlerimiz ve Kara ateş destek vasıtalarımız tarafından, uluslararası hukuk ve anlaşmalar tarafından yasaklanmış mühimmat kullanılmamaktadır. Bu tür mühimmat Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunmamaktadır.

undefined
Afrin’de yaşayan sivillerin emniyeti için gereken tüm tedbirler alınmaktadır. Bunun yanında harekât alanında insani yardım faaliyetlerinin etkin şekilde yürütülebilmesi ve PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerinin baskı ve zulmünden kurtulmak için bölgeden ayrılan masum halkın güven ve huzur içinde yaşayabileceği geçici barınma kamplarının tesis edilmesi maksadıyla ilgili kurumlarla koordineli olarak faaliyetlere devam edilmektedir.
18 Mart 2018 tarihi itibariyle Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından Afrin şehir merkezi kontrol altına alınmıştır. Kontrol altına alınan bölgelerde mayın ve el yapımı patlayıcı arama çalışmaları sürdürülmektedir.

undefined
Harekât kapsamında terör örgütü mensupları ile girilen çatışmalarda bugüne kadar 46 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 225 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.
Harekâtın başlangıcından itibaren toplam 3603 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

undefined
Türk Silahlı Kuvvetleri olarak, 18 Mart Şehitler Gününü de idrak ettiğimiz bu anlamlı günde, vatan, millet, bayrak ve tüm kutsal değerlerimiz uğruna hayatlarını gözünü kırpmadan feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, çatışmalarda yaralanan kahraman gazilerimize acil şifalar, şehit ve gazilerimizin değerli ailelerine sabır temenni ederiz.

undefined
Zeytin Dalı Harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

undefined

İŞTE TÜRK ORDUSU BUDUR...

Afrin'de kontrolü sağlayan TSK, Twitter hesabından fotoğraflarla Afrin'deki son durumu takipçileriyle paylaştı.

Rakka, Musul, Halep, Doğu Guta'yla arasındaki farkı gözler önüne böyle serildi.

TSK Afrin'in son durumunu paylaştı, mesaj verdi

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Afrin’e, Türk, Bayrağı, asıldı…Dünya, Türk’ün, gücünü, gördü…,
Yorumlar
Haber Yazılımı