Haber Detayı
07 Ağustos 2017 - Pazartesi 14:55
 
Ağbaba; FETÖ’nün yerine geçmeye başlayan yeni cemaatler araştırılsın
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye'deki cemaat ve tarikat yapılanmaları ile ilgili Meclis araştırması açılmasını istedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba"Malatya'yı kim yönetiyor? Bu şehir bir müdür atamasına bile o vakıf karar veriyor"iddiasında bulundu.
Siyaset Haberi


Ağbaba; FETÖ’nün yerine geçmeye başlayan yeni cemaatler araştırılsın
Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye'deki cemaat ve tarikat yapılanmaları ile ilgili Meclis araştırması açılmasını istedi. 
TBMM'ye sunduğu önerge ile, 15 Temmuz hain darbe girişiminin arkasında bir cemaatin olduğunu vurgulayan Ağbaba, Fethullahçı yapılanmanın tasfiye edilmeye başlandığını ancak yerine Devlet kademelerine başka cemaat ve tarikatların yerleştirildiğini ifade etti. 

veli ağbaba ile ilgili görsel sonucu
Son dönemde hızla artan Bakanlıklar ile cemaat ve tarikatlar arasındaki işbirliklerinin altını çizen Ağbaba, bu yapıların araştırılmasını, yurt, kurs ve eğitim adı altında çocuklara yönelik etkilerinin ortaya çıkarılmasını istedi.
Malatya Milletvekilieclis Araştırma önergesi şöyle:
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA…
15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi parlamentoda bulunan tüm siyasi partilerin ve halkımızın kararlı direnişi ile engellenmiştir. Bu terör örgütü, bir cemaat yapılanması olup, laik Cumhuriyeti yıkmak amacıyla yıllarca Devlet içerisinde kadrolaşmıştır. Fethullahçı cemaat, Devleti ele geçirme planı doğrultusunda en büyük önemi eğitime vermiş, çocukları örgüte kazandırmak amacıyla okullar ve yurtlar açmıştır. Söz konusu cemaat en büyük atılımını ise son 15 yıl içerisinde gerçekleştirmiştir. Kadrolaşmalarına bilinçli şekilde göz yumulmuş ve hatta desteklenmiştir. Bu amaçla birçok Bakanlık ve idareler cemaatin vakıf ve dernekleri üzerinden cemaatin eğitim faaliyetlerine destek sağlamıştır.
15 Temmuz hain darbe girişimi,  Devlet idaresinin en önemli unsurlarından liyakat kavramının yok edilmesi neticesinde gerçekleşmiştir. Ancak darbe girişimi ardından tasfiye edilen Fethullahçı cemaatin yeri, ne yazık ki başka cemaat ve tarikatlarla doldurulmaya başlanmıştır. Kimi Bakanlıkların belli cemaatler arasında paylaşıldığı, tayin ve terfiler için cemaatlerden referans alındığı bilinmektedir.

veli ağbaba ile ilgili görsel sonucu
Bu süreçte, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bir tarikatın kolu olarak bilinen Muradiye Kültür Vakfı adlı kurumla işbirliği protokolü imzalamış ve söz konusu tarikatın kontrolünde otuzu aşkın “Çocuk Evi” kurulmasına imkân tanımıştır. Korunmaya muhtaç çocukların kalacağı “ev”lerin kira, elektrik, su ve doğalgaz ile çalışacak kişilerin ücretlerini bakanlığın karşılaması taahhüt edilmiştir. Korunmaya muhtaç çocukları korumakla mükellef olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, tüm giderleri karşılayacak olmasına rağmen görevini bir tarikata devretmiştir. Halkın vergileri, çocukları korumaya değil, adeta bir tarikatı korumaya harcanmıştır. Asli görevini devreden Bakanlığın, tarikat evlerine dönüşecek ve çocukları tarikatlara yönlendirecek bu yerleri kontrol etmesi de zorlaşmıştır. Yakın dönemde, Karaman ve Adana Aladağ örneklerinde görüldüğü üzere, Devlet kontrolü olmayan bu tarz yurt ve eğitim yerlerinde küçük çocuklara yönelik tecavüz vakaları yaşanmış, çocuklarımız yeterli denetim sağlanmadığı için çıkan yangında hayatlarını kaybetmişlerdir.

veli ağbaba ile ilgili görsel sonucu
Bu nedenlerle, ülkemizde her geçen gün daha da yaygınlaşan cemaat ve tarikat yapılanmalarının araştırılması, Bakanlık ve idarelerin bu yapılarla olan her türlü ilişkilerinin incelenmesi, cemaat ve tarikatların Devlet içerisindeki yapılanmalarının tespit edilmesi, 15 Temmuz hain darbe girişimine giden sürecin değerlendirilerek cemaat ve tarikatların Devlet içerisinde kadrolaşmasının etkilerinin ortaya çıkarılması, cemaat ve tarikatların kurs, yurt ve eğitim adı altında çocuklara yönelik etkilerinin araştırılması amacı ile Anayasanın 98. TBMM İçtüzüğünün 104. ve 105. Maddeleri gereğince Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını arz ve teklif ederiz.
AĞBABA “MALATYA’DA HERŞEY SERBEST TÜRKLÜK YASAK”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, katıldığı bir toplantı da Malatya’da Her şey serbest Türklük yasak…Etkinliklere bakın kimler geliyor. Türk düşmanı ve Atatürk düşmanları geliyor. Kitap Fuarına bakın. Her şey görünüyor.”dedi.

veli ağbaba ile ilgili görsel sonucu
AĞBABA”MALATYA’YI KİM YÖNETİYOR”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba daha sonra da şunları söyledi:”Malatya’yı da bir vakfın yönetiyor.Sağlık Bakanlığı’nda bilmem kim cemaati var. Malatya siyasetinde başka biri var. Kim var? Bir Vakıf var. Büyükşehir belediyesinde kim var? Bir vakıf var. Siyasetini, bürokrasisini vakıf yönetiyor. Gariban insanlar AKP’ye oy veriyor ama AKP yönetmiyor bu memleketi. Kimin nereye müdür olacağına, kimin milletvekili olacağına, kimin belediye başkanı olacağına,  kimin nereye çaycı olacağına bu vakıf karar veriyor. “

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
 
Etiketler: Ağbaba;, FETÖ’nün, yerine, geçmeye, başlayan, yeni, cemaatler, araştırılsın,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Akhisarspor
0
0
0
0
0
0
2
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
3
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
4
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
5
Medipol Başakşehir
0
0
0
0
0
0
6
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
7
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
8
Göztepe
0
0
0
0
0
0
9
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
10
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
11
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
0
12
Bursaspor
0
0
0
0
0
0
13
BŞB Erzurumspor
0
0
0
0
0
0
14
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
15
Atiker Konyaspor
0
0
0
0
0
0
16
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
17
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
18
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv