Ağbaba, ortada çok ciddi bir sorumsuzluk ve ihmal var
Haber
24 Temmuz 2021 - Cumartesi 13:29
 
Ağbaba, ortada çok ciddi bir sorumsuzluk ve ihmal var
Ali Aladağ…:Malatya Olay...: Sıcak haber... CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Çat Barajı'ndan gelen sulama kanalının patlamasının,bölgeye HES onayı veren ve sulama birliklerini arka bahçe olarak gören zihniyetin ürünü olduğunu belirterek "ortada çok ciddi bir sorumsuzluk ve ihmal var" dedi.
Siyaset Haberi
Ağbaba, ortada çok ciddi bir sorumsuzluk ve ihmal var

Ağbaba, ortada çok ciddi bir sorumsuzluk ve ihmal var

Yeşilyurt ilçesine bağlı Gündüzbey Mahallesi’nde bulunan Çat Barajından gelen ve Keklicek Hidroelektrik Santrali’ni besleyen sulama kanalının patlaması üzerine sular altında kalan Kozluk Mahallesi ve Malatya içme suyu kaynağı olan Kaptaj'da meydana gelen hasarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

HES'E ONAY VERENLER NEREDE?

"Doğayı talan eden,rant hırsı ile hareket eden AKP anlayışının sonuçlarını bir gün Rize'de bir gün  Yeşilyurt'ta görüyoruz" diyen Ağbaba; "Malatya'nın içme suyu kaynağının yanıbaşına kim HES projesine onay verdiyse bu işin sorumlusu onlardır.Yerleşim yerlerinin ortasını HES'ler,taş ocakları, maden ocakları ile dolduran AKP,Türkiye'nin geleceği için en büyük sorun olmaya devam ediyor" ifadelerini kullandı.

İDDİALAR ÇOK CİDDİ

Sulama Birliklerini arka bahçe olarak gören zihniyetin yaşanılan son skandalın da sorumlusu olduğunu kaydeden Ağbaba,"Bölge halkının ifadeleriyle 'sulama kanalında çatlak olduğu ancak çatlağın onarılmadığı, 3 gün su verilmeyen bölgeye su verilmesiyle kanalların patladığı' belirtiliyor.İddialar çok ciddi.Şayet kanallarda çatlak olmasına rağmen   çözüm bulunmadıysa ortada çok ciddi bir sorumsuzluk ve büyük bir ihmal görünüyor" dedi.

İÇME SUYUMUZ BÜYÜK TEHLİKE ATLATTI

Malatya içme suyunun karşı karşıya kaldığı büyük tehdidin ardından Malatyalıların büyük bir tehlike atlattığını ifade eden Veli Ağbaba,"Yetkililer tarafından içme suyu ile ilgili gerekli işlemlerin yapıldığı ve suyumuzda sıkıntı olmadığı belirtilmektedir.Ancak,basında yer alan görüntülerden sel sularının içme suyuna ciddi bir şekilde karıştığı görülmektedir.Gerekli tüm önlemler alınarak, suyun temizlenmesi için yapılan işlemler sık sık tekrarlanmalı, kamuoyuna gerekli bilgi akışı sağlanıp kafalardaki soru işaretleri giderilmelidir" dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Ağbaba,, ortada, çok, ciddi, bir, sorumsuzluk, ve, ihmal, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı