Haber Detayı
25 Ocak 2017 - Çarşamba 12:40
 
Ak Parti 115. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı yapıldı, birinci Malatya'dan
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Genel Merkez'de 115. Geni̇şleti̇lmi̇ş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Malatya heyeti de toplantıda yer aldı. Siyaset Akademisi birincisi ise Malatya'dan çıkt
Siyaset Haberi


Ak Parti 115. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı...Birinci Malatya'dan...
AK Parti Siyaset Akademisini 28 ilde birincilikle bitirenlere sertifikalarını vereceklerini ifade eden Yıldırım, bu yıl 5 bin kişinin akademiyi başarıyla tamamladığını belirtti.
Yıldırım, akademide, 2008'den bugüne kadar 50 bin kişinin eğitim gördüğünü, kendisini geleceğe hazırladığını, AK Parti siyasetinin başarısının altında yatan önemli sebeplerden birinin de geleceğin siyasetçilerini yetiştiren bir okula sahip olmak olduğunu aktardı.
Akademi çalışmalarına katkı veren herkese teşekkür eden Yıldırım, "Türkiye'nin geleceğini inşa etmek için çıktığımız bu yolda 'ben de varım' diyen bütün kardeşlerimizi tebrik ediyorum,onları gönülden kutluyorum." diye konuştu.

HİZMETLERİ ÜCRETSİZ DEVLET VERECEK
Başbakan Yıldırım, dün Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 23 ili ilgilendiren çok önemli, hayati bir adım attıklarını anımsatarak, bunun bir günde atılan tek bir adım olmadığını, projenin hazırlanması için önemli bir mutfak çalışması yapıldığını dile getirdi.
Proje için 28 Kasım-11 Ocak arasında bölgedeki yatırımcılarla görüşüldüğünü, onların taleplerinin dinlendiğini vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi:


"Ortaya çıkan sonuç gayet memnuniyet verici. 23 il için yatırım yapmak üzere müracaat edenlerin sayısı bin 200'ü aşmış durumda. Toplam yatırım miktarı da 20 milyar doları bulmuş vaziyette. Bu yatırımlar gerçekleşirse doğrudan 112 bin 400 vatandaşımız, gencimiz iş, aş sahibi olacak. Bunu etrafıyla düşündüğümüz zaman, dolaylı katkıları da ele aldığımızda bu sayı 500 bini geçmiş olacak. Sadece bu rakamlar, ön talep sırasında yapılan müracaatlardır. Program resmen dün başladı. Bu kapsamda yatırım yapan herkese fizibilite yapacağı yatırımla ilgili fizibilite hazırlama ve danışmanlık yapma gibi hizmetleri bedelsiz, ücretsiz devlet verecek. Daha doğrusu onlar her türlü fizibilite ve danışmanlık hizmetini piyasadan alacaklar, maliyetini biz karşılayacağız. Yatırımın kayda değer olup olmadığının anlaşılması için böyle bir çalışmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Kullanılan kaynağın her kuruşunun nereye gittiğini, israf edilmediğini bilmek istiyoruz."
Yıldırım, ayrıca yatırım için arazi temininden başlayarak, arsa üzerine bina yapılması dahil destek vermeye devam edeceklerini, 10 milyona kadar olan sabit yatırım bedelini karşılayacaklarını ifade etti.
ÇAĞRI MERKEZLERİ BAZI İLLERİMİZDE EN BÜYÜK İŞVEREN KONUMUNA GELDİ
Fabrika kurulduktan sonra işin bitmediğini, üretim tesislerini büyütmek, yenilemek, işini geliştirmek isteyenlere de bu bölgede yine destek verileceğini anlatan Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:
"Fabrika kurulduktan sonra iş, içini donatmaya geldi. Alet, makine ne lazımsa, hangi işi yapacaksa onunla ilgili makine teçhizatı alımında da destek veriyoruz. Bu destek tabii faizsiz kredi şeklinde. İki yılı ödemesiz olacak, 4-6 yıl arasında ödeme değişecek. Burada önemli bir şey var. Eğer içerideki makineleri, tezgahları yurt içinden alırsa kredi süresi daha uzun, ödeme süresi de daha fazla. Böylece sadede Güneydoğu ve Doğu Anadolu'nun teşviki değil aynı zamanda oradaki fabrikalar için üretim yapan Orta Anadolu, Ege Marmara ve Akdeniz'deki üretim tesislerinin de bir anlamda bu teşviklerden yararlanmasını bu sistemle sağlamış oluyoruz. Bu desteklerin ardından sıra işletme desteğine. İşletme desteği de yine 4 yıl süreyle, bir yılı ödemesiz. İşletme süresinde, işletme kredisi olarak yatırımcılara temin edilmiş olacak. Bunlar üretim ve imalatla ilgili konular."
Yıldırım, ayrıca hizmet sektörüyle ilgili yatırım yapmak isteyenler için de benzer desteklerin olduğunu vurgulayarak, bu sektörde iki alanda destek sağlayacaklarına dikkati çekti.
Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:


"Teşvik kapsamındaki illerde çağrı merkezi kurmak isteyenlere destek vereceğiz. İkincisi de, veri merkezi kurmak istiyorlarsa onlara da destek vereceğiz. Bu iki sektör çok önemli, gittikçe dünyada çok pazarı var, Türkiye'de yaygınlaşmaya başladı. Bakanlığım sırasında başlatmıştık, Anadolu illerinde çağrı merkezleri kurulmasını. Bugün 80 bin civarında bu sektörde çalışan gencimiz var. Genç kızlarımız, genç erkek kardeşlerimiz bu sektörde çalışıyorlar. Çünkü bu güzel bir sektör. Sermayesi de fazla yok, küçük bir yatırımla birçok insana kolayca iş bulabiliyorsunuz. Vatandaşın derdiyle dertleniyorsunuz, firmaların verdiği hizmetler nedir bunların tanıtımı olabiliyor. Bunlar, aktif, pasif şekilde sınıflandırılıyor. Bu çağrı merkezleri bazı illerimizde şu anda en büyük işveren konumuna geldi. O yüzden bu sektörü de desteklemeye devam edeceğiz."
Başbakan Binali Yıldırım, "Su, şeker, un her şey hazır, sıra helvayı kavurmaya geldi. Helvayı da yatırımcılar kavuracak. Çiftçimiz, esnafımız, yatırımcımız güvenle ticaretini büyütme imkanı elde edecek." dedi.
Son yıllarda internetin yaygın kullanılmasıyla elektronik ortamda daha fazla bilgi üretildiğini, bu durumun veri merkezi kurulmasını gündeme getirdiğini belirtti.


Eskiden verilerin kağıtlarda, fabrika büyüklüğünde arşiv ve depolarda korunduğunu dile getiren Yıldırım, evrakların bulunup çıkarılmasının büyük bir zahmet gerektirdiğini bildirdi.
Günümüzde bilginin, elektronik ortamda, parmak büyüklüğündeki hafıza kartlarında muhafaza edilebildiğine dikkati çeken Yıldırım, bu bilgilerin, gelecek yıllara emniyetle bırakılabilmesinin, istendiği zaman sorgulanarak çıkarılabilmesinin çok daha kolay hale geldiğini vurguladı.
Yıldırım, şöyle devam etti:
"Diyelim 10 sene öncesinde, bir evrak çıkaracaksınız, mahkemenin bodrum katına giriyorsunuz, orada kollarında siyah bir eldiven olan görevliye yalvar yakar. İçeri giriyor, tozlarını ayıklayarak defterleri karıştırıyor karıştırıyor, yarım gün, istediğiniz evrakı ya buluyor ya da bulamıyor. Ama burada öyle değil, burada elektronik ortamda bütün bilgileri, hangi yıla ait olursa olsun çıkarabiliyorsunuz.
Cumhuriyetin kurulduğu ilk günden beri anayasa değişikliğiyle ilgili konularda kim ne söylemiş, hepsini internete giriyorsunuz, arama motorlarından tıkır tıkır bakıyorsunuz. Dolayısıyla insanlar farklı şeyler söyleyebilir ama tarih yalan söylemez. Tarih neyse odur. Tarihi çarpıtamazsınız, farklılaştıramazsınız, gün gelir gerçekler çıkar. İşte teker teker geçmiş dönemlerimizin doğru bildiğimiz yanlışlarını öğrenme fırsatı buluyoruz. Bu da teknolojinin bize getirdiği çok önemli bir imkan."
Yatırımcılara, gençlere verilecek destekleri yürürlüğe koyduklarını belirten Yıldırım, desteklerin memlekete, millete ve bölgeye hayırlı olmasını diledi.
YATIRIMCI DA ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYACAK


Destekler konusunda her şeyi devletin vermediğine dikkat çeken Yıldırım, "Her şeyi devlet verirse o sosyal destek olur, sosyal yardım olur. Öz kaynak yüzde 30, kredi yüzde 70. 100 liralık işin 30'unu kendiniz vereceksiniz, 70'ini de biz vereceğiz. Dolayısıyla yatırımcı da elini taşın altına koyacak." dedi.
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yıllardır terörden çektiğini, vatandaşların bölgeden göç etmek zorunda kaldığını hatırlatan Yıldırım, teröristlerin, vatandaşların işine, aşına, canına ve malına kastettiklerine işaret etti.
Yıldırım, terörle mücadelede önemli mesafeler alındığını, hem kırsalda hem de şehirde devletin iradesinin hakim olduğunu belirterek, "Yapmamız gereken, sağlanan güvenlik ortamında tekrar orada yaşamı daha da canlandırmak. Yapılacak yatırımlarla birlikte vatandaşlarımız artık geleceklerini burada inşa edecekler, başka bir bilinmeze göç etme ihtiyacı duymacaklar." ifadesini kullandı.
HELVAYI DA YATIRIMCILAR KAVURACAK
Bölgeye yollar, hastaneler ve havaalanları yaptıklarına değinen Yıldırım, şu görüşlere yer verdi:
"Onlar zaten var, dolayısıyla her şey mevcut. Huzur da güven de var. Su, şeker, un her şey hazır, sıra helvayı kavurmaya geldi. Helvayı da yatırımcılar kavuracak. Çiftçimiz, esnafımız, yatırımcımız güvenle ticaretini büyütme imkanı elde edecek. Böylece adım adım huzur, refah ve kalkınma sağlanmış olacak. Bazıları diyebilir ki 'Niye Doğu ve Güneydoğu'ya bunları yapıyorsunuz da başka yerlere yapmıyorsunuz?' Aslında Doğu ve Güneydoğu'ya yapılan her kuruşluk yatırım aslında batıya yapılmış yatırım demektir. Amacımız, 780 bin kilometrekare vatan toprağının her karışındaki kalkınmışlık, zenginlik oranı aynı olsun, refah aynı olsun, doğudan batıya bir göç olmasın. Eğer buraların yatırımını yapmazsak buradan insanlarımız İstanbul'a, Ankara'ya, başka illere gelecek ve daha büyük sıkıntı yaşayacaklar."

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Yıldırım, insanların doğduğu yerde doyacağı altyapıyı, imkanları sağlamanın boyunlarının borcu olduğunu belirtti. 
Ülke insanının yüzünü güldürecek, Türkiye'yi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracak önemli kararlar aldıklarını vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:
"Hükümetimiz iş başına geldiğinden bu tarafa, ekonomi, adalet, kalkınma, teknoloji, geliştirme Ar-Ge faaliyetleriyle ilgili birçok kanun çıkardı, reform yaptı. Bütün bunları 15 Temmuz darbe girişimine rağmen yaptık. Şöyle dönün bir bakın haziran ayından bu tarafa çıkardığımız kanunlar, hayata geçirdiğimiz reformlar cumhuriyet tarihinde hakikaten kalıcı sonuçları olacak düzenlemelerdir." 
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Irak ile konuştuk, Başika, Musul konusu başta olmak üzere PKK ile mücadele ve Sincar'daki oldu bittilerin nasıl ele alınacağını hep beraber değerlendirdik. Bütün bunları yapınca Türkiye'nin bölgedeki etkinliği de arttı. Bir yıl önce Suriye meselesinde Türkiye'yi hesaba katmayanlar, şu anda Türkiye'nin dediği neyse ona göre amel ediyorlar. İşte bu, ülkemizin gücüdür. Bu, ülkemizin, milletimizin gücünden, Cumhurbaşkanımızın dirayetinden geliyor." dedi.
"Dostlukları arttıracağız, düşmanlıkları azaltacağız" dediklerini anımsatarak, Türkiye'nin bölge ülkelerinin teminatı olduğunu, Türkiye ayakta kalamazsa bölgenin de yok olacağını ifade etti. 
Rusya ile ilişkilerin düzeltildiğini, İsrail ile olan sorunun bir noktaya bağlandığını ve Suriye'de ateşkesin sağlanması için Rusya ve İran ile bir inisiyatif alındığını belirten Yıldırım, Irak'a yaptığı ziyarete de değinerek, "Irak ile konuştuk, Başika, Musul konusu başta olmak üzere PKK ile mücadele ve Sincar'daki oldu bittilerin nasıl ele alınacağını hep beraber değerlendirdik. Bütün bunları yapınca Türkiye'nin bölgedeki etkinliği de arttı. Bir yıl önce Suriye meselesinde Türkiye'yi hesaba katmayanlar, şu anda Türkiye'nin dediği neyse ona göre amel ediyorlar. İşte bu, ülkemizin gücüdür. Bu, ülkemizin, milletimizin gücünden, Cumhurbaşkanımızın dirayetinden geliyor." değerlendirmesinde bulundu.
Suriye'de çözümün siyasette olacağı konusunda tam bir mutabakat sağlandığını anlatan Yıldırım, 8 Şubat'ta Cenevre'de yapılacak görüşmelerde siyasi çözümün konuşulmaya başlanacağını ifade etti.
Yıldırım, Suriye'de barışın sağlanmasının terör örgütlerinin temizlenmesi açısından önemli olduğunu, Türkiye'nin bir yandan da Fırat Kalkanı Harekatı ile DEAŞ'a, YPG'ye karşı amansız bir mücadele verdiğini belirtti.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan
BÜLBÜLÜ ALTIN KAFESE KOYMUŞLAR İLLE DE VATANIM, VATANIM' DEMİŞ
Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında TSK'nın Özgür Suriye Ordusu'na destek verdiğini anımsatan Yıldırım, şunları söyledi:
"Bölgeden terörün temizlenmesi, kardeş Suriye halkının can ve mal güvenliğinin, huzura, esenliğe kavuşması ve yıllardır memleketlerini terketmek zorunda kalan insanların, Suriyelilerin tekrar ülkelerine dönmesi öncelikli hedefimizdir. Tabii biz onları zor zamanlarda misafir edeceğiz, ekmeğimizi paylaşacağız, gerekli yardımları vereceğiz ancak ülkelerinde huzur, barış, emniyet sağlandıktan sonra şüphesiz onlar da memleketlerine dönecektir. Ne demişler, 'Bülbülü altın kafese koymuşlar, ille de vatanım, vatanım' demiş."
"Niye ben Sudan'da yaşayayım, Afrika'da yaşayayım Londra varken" diye düşünülmemesi gerektiğini ifade eden Yıldırım, "Hakikaten oraya düştüğünüz zaman kendi memleketiniz, tüm yoksunluğuna rağmen, tüm çaresizliğine rağmen bir süre sonra burnunuzda tüter ve bir an önce dönmek istersiniz. Bunu tecrübe etmiş bir kardeşiniz olarak konuşuyorum. Onun için bu memleketin, bu ülkenin, bu vatanın kıymetini bilmeyenlere gereken cevabı anladıkları dilden de vermeye devam edeceğiz." diye konuştu. 
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar
Anayasa değişikliği konusunda TBMM'nin kararını verdiğini, çalışmaların başarıyla tamamlandığını belirten Yıldırım, AK Parti felsefesine, değerlerine yakışır bir dayanışma ruhunun Mecliste gösterildiğini kaydetti.
Yıldırım, "Bütün milletvekili arkadaşlarımın göstermiş olduğu birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu için huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Gönüldaş olmanın, kardeş olmanın, yoldaş olmanın gururunu bir kez daha yaşadık." dedi.
Tarihi bir görev yaptıklarını dile getiren Yıldırım, "Egemenlik kayıtsız şartız, milletindir" düsturuna yürekten inandıklarını söyledi.
Yıldırım, AK Parti'nin ayrılıkçı, bölücü, vesayetçi fitne odaklarına karşı milletin kararlılığını temsil ettiğini, millet gücünün üstünde güç tanımadığı için Türkiye'nin en güçlü siyasi hareketi olduğunu kaydetti.
Türkiye'nin çok uzun zamandır vesayet anayasalarının yol açtığı sorunları çözmeye çalıştığını ifade eden Yıldırım, 1982 Anayasası'nın 18 kez değiştirildiğini, 19'uncu değişikliğin de Meclisten geçirildiğini aktardı. 
Başbakan Binali Yıldırım, "Şu anda yapılan, 2007 referandumunda yapılan değişikliğin gereğini yerine getirmek, eksik kalan kısmını tamamlamaktır. İş bundan ibarettir. Gürültü, patırtı, efendim 'Rejim değişiyor, Türkiye elden gidiyor', onlar kendileri gidiyor. Feryadı, figanları Türkiye için değil, kendi ikbal meseleleri için. Türkiye'nin bir yere gittiği yok. Türkiye emin adımlarla muasır medeniyetler seviyesine ilerliyor. Telaşları kendi gelecekleri, kendi ikballeri. Sizin ikbaliniz için Türkiye'nin önünü tıkamaya hiç kimsenin hakkı yok." dedi.
Yıldırım, mevcut anayasanın Türkiye'nin bugünkü isteğini karşılayamadığına, demokrasinin gereğini yerine getiremediğine değinerek, şunları söyledi:
"Bu anayasa değişikliğinin karşısında olanlara milletimin huzurunda söyleyeceğim birkaç söz var. Yıl 2007. AK Parti iktidar, 363 milletvekili var. Bu anayasanın değişmesine karşı aslanlar gibi mücadele eden ana muhalefet partisi 'sen 363 milletvekiliyle cumhurbaşkanı seçemezsin' dedi. Aslında onun dediği arkadaki vesayet odaklarının dediğidir. Ana muhalefet partisi o gün kendi fikrini değil arkadaki güçlerin dayatmasına geldi... Vesayetçilerin sözcülüğünü yaptı. Demokrasinin değil vesayetin sözcülüğünü yaptı ve o gün cumhurbaşkanı seçimini engellediler, engellemeye çalıştılar. Nasıl engellediler? 367 icadıyla. Neymiş, 367, 3'te 2 vekil sayısı olmazsa Meclis toplanamaz, cumhurbaşkanı seçilemezmiş. O zaman Atatürk'ün seçimi de yanlış. Onların kafasına göre düşünüyorsak Atatürk, İnönü, Celal Bayar, diğerleri, hepsinin seçimi sakat. Yani hukuken sakat öyle mi? O sonuç çıkıyor. Bakın o sayıya erişen bir şey yok."
"Aslında bizim yaptığımız iş orada yarım kalan işi tamamlamak, bu değişikliğin o gün yapılması gerekiyordu, o günün şartlarında yapılamadı." ifadelerini kullanan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:
"Şu anda yapılan, 2007 referandumunda yapılan değişikliğin gereğini yerine getirmek, eksik kalan kısmını tamamlamaktır. İş bundan ibarettir. Gürültü, patırtı, efendim 'Rejim değişiyor, Türkiye elden gidiyor', onlar kendileri gidiyor. Feryadı, figanları Türkiye için değil, kendi ikbal meseleleri için. Türkiye'nin bir yere gittiği yok. Türkiye emin adımlarla muasır medeniyetler seviyesine ilerliyor. Telaşları kendi gelecekleri, kendi ikballeri. Sizin ikbaliniz için Türkiye'nin önünü tıkamaya hiç kimsenin hakkı yok. Rejim değişiyor... Kaç sefer söyledik kardeşim, 93 yıl önce Cumhuriyet ilan edildi, 1923'te rejim tartışması sone erdi, nokta. Bırakın bunu, kimi kandırıyorsunuz? Millet kararını verdi, padişahlık gitti, Cumhuriyet geldi. Cumhuriyetin nimetlerinden de herkes istifade ediyor. Çalışan, çabalayan gayret ediyor, sınıf farkı yok, aile mensubiyeti yok, millet kimi beğeniyorsa onu seçiyor. İster bir köylüyü seçiyor, ister bir şehirliyi seçiyor. Yeter ki vatanına, milletine hizmet etsin." 
Cumhuriyette, demokraside herkese fırsat bulunduğunu belirterek, çalışan, çabalayanların ülkenin her kademesinde sorumluluk alabileceğine dikkati çeken Başbakan Yıldırım, bu konuda hiçbir kısıtlama olmadığını kaydetti.
YETKİYİ MİLLET VERİYOR, HESABI DA MİLLET SORUYOR
Vatandaşın, cumhurbaşkanını doğrudan seçince vesayet anayasasındaki hükümlerle mevcut durumun uyumsuz hale geldiğini anlatan Başbakan Yıldırım, "İki şık var, ya cumhurbaşkanlığı seçimini tekrar vatandaş seçmeyecek eski vesayet günlerine döneceğiz ya da vatandaşın seçtiği cumhurbaşkanının ihtiyacı olan bütün yetkileri vereceğiz. Büyük bir kısmı verilmiş zaten, 82 Anayasası'yla verilmiş." diye konuştu.
1982 Anayasası'nın oluşum sürecini okuduğunu belirten Yıldırım, şu görüşlerini aktardı:
"Orhan Aldıkaçtı diyor ki 'Ben başkanlık sistemi istiyorum. Çok ısrar ettim ama kabul ettiremedim, parlamenter sistem dediler sıra cumhurbaşkanlığı yetkilerine gelince başkanlık sistemini yaz hocam dediler, ortaya garabet bir sistem çıktı. Ne parlamenter sistem ne başkanlık sistemi.' Niye? Evren cumhurbaşkanı olacak. Ona gelince sıra parlamenter sistemi unuttu, başkanlık sisteminin bütün yetkilerini yazdı ama diğer taraftan parlamenter sistemin unsurları da var. Sürekli sürtüşme, sürekli zaman kaybı. İşte şimdi yapılan bu değişiklik işi düzeltiyor. Yetkiyi millet veriyor, hesabı da millet soruyor, vesayetçiler de havasını alıyor."

NİHAYET SONUNA GELDİK
Başbakan Yıldırım, 3 Kasım seçimlerinde partisinin tek başına iktidar olduğunu, 363 milletvekili ile Ankara'ya geldiklerini, hükümet kurduklarını aktararak, "Hemen 'Hoş geldiniz' diye kafaları uzattılar 'yeni ortağınız.' Siz neredeydiniz? Seçim meydanlarında biz sizi görmedik. Ne iş? 'Burası Ankara' dediler. O zaman anladık ki Ankara'da vesayet sahipleri var. 15 yıldır bu vesayet sahipleriyle mücadele ediyoruz, nihayet sonuna geldik, inşallah bu son olur." dedi. 
Yıldırım, tek vesayet sahibi tanıdığını, onun da Türk milleti olduğunu, onun dışında hiçbir vesayet sahibini tanımadığını belirterek, "Vesayetin tek sahibi millettir." ifadesini kullandı.
Başbakan Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:
"1923'ten bu güne 65 hükümet kurulmuş, 93 yıl, 65, böldüğün zaman ortalama 1,5 yıl bile değil. Düşünün bir yıldan biraz fazla 13 ay, 14 ay, 15 aylık hükümetlerle ne yapabilirsiniz? Ben ne yapacağınızı söyleyeyim, tebrikleri kabul edersiniz. İki, üç ay, dört ay o sürer, ondan sonra kurumlardan brifing alırsınız, iki, üç ay da o sürer. Ondan sonra da valizinizi toplarsınız. Hizmet nerede? Hizmet bir başka bahara... Ne zaman AK Parti'ye kadar, millet beklesin ki hizmet alsın." 
Amerika Birleşik Devletleri'nin 228 senede 45 başkan değiştirdiğini anımsatan Yıldırım, "Durmadan seçim, yazık değil mi milletin parasına, vaktine? Diyoruz ki 5 senede gelsin, seçimini yapsın, Meclis'e bir tane sandık kurulacak. Milletvekilleri de cumhurbaşkanı da aynı anda seçilecek. Milletten desteği alacak, yoluna devam edecek. Efendim diyorlar 'yeni sistemde güven oyu yok.' Kardeşim güvenoyunu millet veriyor. Milletin güvenoyu verdiğini, vekillerin güvenoyu vermesi diye bir şey olur mu? Asıl varken vekiline iş düşer mi? Vekile de güvenoyunu millet veriyor. Seçtiği cumhurbaşkanına da hükümetine de güvenoyunu kendisi veriyor. İş bu kadar net ve basit. Bunun çarpıtılacak hiçbir tarafı yok." değerlendirmesinde bulundu.

MALATYALI TUTAL BİRİNCİ...

17. Dönem Siyaset Akademisi Büyük Güc Türkiye Egitim Programının Türkiye 1.'si Malatya Akçadağlı Demet Keleş Başbakan Binali Yıldırım'dan plketini aldı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar

Ak Parti il başkanı Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan 1. olan Demet Keleş'i tebrik etti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
 
Etiketler: Ak, Parti, 115., Genişletilmiş, İl, Başkanları, Toplantısı, yapıldı,, birinci, Malatya'dan,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
32
33
3
2
10
15
2
Medipol Başakşehir
30
25
3
3
9
15
3
Fenerbahçe
29
31
2
5
8
15
4
Göztepe
27
28
4
3
8
15
5
Beşiktaş
27
23
2
6
7
15
6
Kayserispor
27
23
2
6
7
15
7
Trabzonspor
25
31
4
4
7
15
8
Bursaspor
24
27
5
3
7
15
9
Sivasspor
22
20
7
1
7
15
10
Akhisarspor
19
20
6
4
5
15
11
Kasımpaşa
18
24
7
3
5
15
12
Alanyaspor
17
26
8
2
5
15
13
Yeni Malatyaspor
16
18
7
4
4
15
14
Osmanlıspor FK
14
22
9
2
4
15
15
Atiker Konyaspor
14
15
9
2
4
15
16
Antalyaspor
14
15
7
5
3
15
17
Gençlerbirliği
12
19
9
3
3
15
18
Kardemir Karabükspor
8
13
11
2
2
15
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv