Haber Detayı
22 Eylül 2016 - Perşembe 14:26
 
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık ziyaretlerde bulunuyor
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Özznur Çalık Malatya'da ziyaretlerde bulunuyor. Çalık güne ilk olarak Malatya Valisi Mustafa Toprak'ı ziyaret etti. Çalık daha sonra Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır'a ziyarette bulundu. Çalık Malatya Emniyet Müdürü Dr.Ömer Urhal'ıda makamında ziyaret etti. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık ziyaretlerini devam ettiriyor.
Siyaset Haberi


AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇALIK MALATYA'DA ZİYARETLERDE BULUNUYOR.

Ak Parti genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık'a Ak Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve Partililer de eşlik ediyor.

ÇALIK^TAN İLK ZİYARET MALATYA VALİSİ MUSTAFA TOPRAK'A

DARBEDE MALATYA 3. AYAKTI...

Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti  Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, İl Yönetim Kurulu, İl Kadın Kolları, İl Gençlik Kolları başkan ve üyeleri Vali Toprak’ı Makamında ziyaret etti.

Milletvekili Çalık, “Ziyaretimizin esasında en önemli gerekçesi 15 Temmuz esnasında, o gece başta olmak üzere sonra bir ay devam eden Demokrasi Nöbetlerimiz esnasında hem darbeyle mücadelede hem de mücadele sonrası devam eden sürecin takibinde sayın valimizi ve onun nezdinde bütün Malatya’da çalışan tüm kamu kurum ve kuruluşundaki personele teşekkür etmek istiyorum.

En önemli gerekçemiz 15 Temmuzda dirayetli duran devlet adamlarımıza ihtiyacımız vardı. Kurum ve kuruluşlar içerisine sızmış olan Fetullahcı Terör Örgütünün hangi damarda, hangi kılcal damarda var olduğunu bulmak çok zordu.

15 Temmuz gecesi sayın valimiz benimle telefonla görüşerek Valilik binası önünde Malatyalılar toplanarak biz buradayız, devlet olarak buradayız, vatandaşlarımızla bir aradayız ve darbeye karşı çok ciddi bir sesle dik duracağız dedi.

Türkiye genelinde İstanbul ve Ankara’dan sonra Malatya üçüncü ayak olarak görünüyordu ve o üçüncü ayakta, burada ayakta duran ve devletin temsilcisi olarak sayın valime, ben bütün Malatyalı hemşerilerim ve ülkem adına teşekkür ediyorum.  Göstermiş olduğunuz yürekli tavır davranışlarınıza teşekkürlerimi sunuyorum.”  Diyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler genel Kurulunda yapmış olduğu konuşma ve görüşmeler ile Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’da açıklamış olduğu ilimizi ve bölgemizi ilgilendiren yatırım ve kalkınma hamlesine, bu çerçevede cazibe merkezi olan Malatya’ya yapılacak yatırımlara ve Vali Toprak’ın bu süreçte ilimize sağlayacağı katkılara değinerek şahsı ve teşkilatı adına Vali Toprak’a bir kez daha teşekkür etti.

Vali Toprak’ta “15 Temmuzda milletimizin iradesine, Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında tüm Türkiye Cumhuriyeti devletine, meclisimize ve devletimizin diğer kurumlarına yönelik olarak ortaya çıkan ihanet, ülkemizi iç çatışmaya, savaş ortamına götürmek istenen tertip karşısında Sayın Cumhurbaşkanımızdan Başbakanımıza, Bakanlarımızdan Milletvekillerimize, Ankara’da devlet yetkililerimizden aldığımız güç ile birlikte bizde burada temsilci olarak, ilin valisi olarak her türlü tedbiri planladık, bu planda bir taraftan valiliğimiz, bir taraftan büyükşehir belediyemiz ve belediyelerimiz,  tüm yerel katılımcılar ve paydaşlarımızla birlikte bu hain planın ilimizden bir yara ya da gedik açmaması için elbirliği ile çalıştık. Bizim konuyu yönetmemizle birlikte Sizlerden aldığımız destek ve güçten dolayı da sizlere teşekkür ediyorum. Alınan tedbirler sayesinde ilimizde çok ciddi hadiseler yaşanmadan bu meseleyi burada atlatmış olduk, tabi önemli olan ülkemizin atlatmış olması.

Dimdik ayakta durarak, Milletimizin iradesinin önünde hiçbir engel tanımlanmayacağına ilişkin o karşı duruşla birlikte, Sayın Cumhurbaşkanımızdan Başbakanımıza, Bakanlarımızdan Milletvekillerimize, Milletimizin her bir ferdinin karşı duruşu ile birlikte bu hain plan sona erdirilmiş oldu.

Bundan sonrada bu hain planın evreleri, tekabülü noktasında hücreleri varsa bunlarında herhangi bir kasti ihanet çalışmasının olmaması adına da burada devletimizin demokratik ve hukuk kuralları içerisinde çalışmalarımızı elbirliği ile yürütüyoruz. Sadece FETÖ/PDY değil, onun dışındaki devletimizin milli güvenliğine karşı tehdit oluşturan tüm terör örgütlerine yönelik çalışmalar geçmişte olduğu gibi bundan sonrada dikkatli bir şekilde devam edecek.

Vatandaşlara aş ve iş olanağı sağlayacak olan,23 il ile birlikte ilimizi de kapsayan ve cazibe merkezi haline getirecek olan teşvik ve destek paketinin önemine değinen Vali Toprak vatandaşların bunlardan yararlanması için çalışmaların yürütüldüğünü ve Organize Sanayi Bölgelerindeki faaliyetler hakkında da bilgi vererek bu çalışma ve faaliyetlerdeki katkıları dolayısı ile de Hükümete, Bakanlarına ve Malatya Milletvekillerine  teşekkür ettiğini ifade etti.  

 

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇAKIR'A ZİYARET...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti

BATTALGAZİ DEVLET HASTANESİ 200 YATAKLI OLARAK HİZMET VERECEK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Ziyarete AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın yanısıra AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ile İlçe Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ve üyeleri katıldı.

Çalık: Kahramanca vatan savunması yapan kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum

15 Temmuz sonrası kahramanca vatanının, milletinin, bayrağının ve ezanının sahipliğini yapan kurumları ziyaret ettiklerini belirten Çalık, “Malatya’mızda bugüne kadar sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcilerine teşekkür ziyaretlerimizi yapmıştık.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığına ziyaretimizi ise bugün gerçekleştiriyoruz. 15 Temmuz gecesi ilk andan itibaren darbe girişimini püskürtmede çok büyük gayretleri olan ve gerekli tedbirleri alma konusunda büyük bir cesaretle iş makinelerini, ekiplerini yönlendiren Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bütün ekibi ile birlikte ilk andan itibaren hem gerekli tedbirleri almaları, hem ülkenin korunması noktasında göstermiş oldukları çaba takdire şayandı. Bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve bütün ekibine, çalışan personeline ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kahramanca vatan savunmasında bulunan bütün kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

15 Temmuz darbe girişimi gecesinde göstermiş oldukları üstün gayret ve çabanın sonrasında bir ay boyunca demokrasi nöbetlerinde Malatyalı hemşerilerimizi hiç yalnız bırakmadan sonuna kadar Cumhurbaşkanımızın talimatlarını yerine getiren bütün ekibinize teşekkür ediyorum.

Kalkışmanın 3. ayağının Malatya olduğu söyleniyordu. İş makineleri sayesinde 7. Ana Jet üssünden kalkışların ve saldırıların yapılması Büyükşehir Belediye Başkanımızın çalışmaları sayesinde önlenmiş durumdaydı. Akabinde yapmış olduğu alanlardaki hendek kazma çalışmaları ulusal basında da yer aldı. Biz milleti savunmak için hendek kazarız, PKK’nın yapmış olduğu ve onun bağlantılı olduğu yerel yönetimlerin yapmış olduğu gibi terör örgütlerine prangalık etmek için hendek kazılmaz. Vatan savunması, millet savunması, bayrak savunması için hendek kazarak darbe yapmak isteyenlere engel olmuşlardır” dedi.

Çalık: Malatya’mız gelişiyor

Malatya’nın gelişip büyüdüğünü belirten Çalık, “Ülkemizin gelişmesi ile birlikte olağanüstü saldırılar olmasına rağmen Türkiye’deki büyüme oranları dikkate değer. Türkiye’nin büyümesi ile Malatya’daki büyüme de devam ediyor. Sayın Başbakanımızın Diyarbakır’daki açıklamalarında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki yatırım ve kalkınma hamlesi içerisinde 5 bölgeden 8 il cazibe merkezi olarak ilan edildi. Bu cazibe merkezlerinden bir tanesi Malatya’mız. Malatya’mızdan yatırım ve kalkınmayla alakalı çok önemli çalışmalar bekliyoruz.

Birçok Bakanlığımızın başlatmış olduğu kalkınma hamlesinde inanıyorum ki Malatya’da bölgenin cazibe merkezi olarak çok ciddi yatırımlar alacak. Malatya’nın büyümesi ve gelişmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Çalık: Sağlıkla ilgili yatırımlarımız devam ediyor

Sağlık alanında da çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini belirten Çalık, “Sağlıkla ilgili yatırımlarımız devam ediyor. Sağlıkla ilgili yatırımlarımızdan bir tanesi de Battalgazi Devlet Hastanemizin 200 yataklı yatırım programına alınması. Battalgazi Devlet Hastanemiz yatırım programına alındı, şimdiden Malatya’mıza hayırlı olsun.

Kuzey Çevre yolunun ihalesi yapıldı. İnşallah nasip olursa biran önce çalışmaları neticelendirilecek” şeklinde konuştu.

Çakır: 15 Temmuz birlik ve beraberliğimiz için bir milat

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “15 Temmuz birlik ve beraberliğimiz adına ülkemiz için bir milat. İnşallah ülkemizin bundan sonraki süreçte daha sağlıklı yol alabilmesi adına milletin ilk defa vatanına, Cumhurbaşkanına, Hükümetine, bayrağına sahip çıktığı kenetlendiği unutulmayacak önemli bir gün yaşandı.

Bundan sonraki süreçte vatana ihanet etmiş olan bu şebekenin ortaya çıkarılması çok önemli. Bu işe kalkışanlar, darbe yanlıları vatana ihanet etmiş, yabancı güçlerle iş birliği yapmışlardır. Hükümetine, devletine, bayrağına karşı olanların mutlaka cezalandırılması gerekiyor. Gençlerimize daha sağlıklı bir vatan, güçlü bir Türkiye bırakacaksak bu mücadelenin çok iyi yürütülmesi gerekiyor. İnşallah yargının huzurunda hepsi mahkûm olacaktır. Bu yapılanmalar bütün birimlerde, kurumlarda tek tek çözülecek. Malatya halkı bu süreçte sağduyulu davranarak darbe karşısında sokağa ilk çıkan illerden bir tanesidir. Ankara ve İstanbul’daki olaylarda 8 tane şehidimiz var. Bu da Malatyalıların devletine, vatanına, bayrağına ne kadar düşkün olduğunu gösteren aynı zamanda iradesine sahip çıkma noktasında aslında güzel bir gösterge. Darbe girişimi sonrasında şehit olanları bir kez daha rahmetle anıyorum” dedi.

Çakır: Malatya için bir avantaj

Malatya’nın cazibe merkezleri arasında olmasının bir avantaj olduğunu belirten Başkan Çakır, “Malatya’nın cazibe merkezleri arasındaki illerden biri olması yatırımcı ve sanayici anlamında çok önemli. İlimizde devam eden ve mevcut projelerin hayata geçirilmesi noktasında büyük bir avantaj.

Çevreyolunun hayata geçirilmesi Malatya’mız için çok önemli yatırımlardan bir tanesi. Yatırım programına alınması ve yer tesliminin yapılması Malatya’mız için bu işin başlaması çok önemliydi. Şehir içerisinde kalmış çevre yolunun şehir dışına taşınması ile birlikte Malatya hava kirliliğinden, trafik sorununa, büyük tonajlı araçların şehir içindeki yoğunluğuna kadar rahatlama sağlamış olacak” dedi.

MALATYA EMNİYET MÜDÜRÜ DR. ÖMER URHAL'A ZİYARET...

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
 
Etiketler: Ak, Parti, Genel, Başkan, Yardımcısı, Çalık, ziyaretlerde, bulunuyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
75
0
7
3
24
34
2
Fenerbahçe
72
0
4
9
21
34
3
Medipol Başakşehir
72
0
6
6
22
34
4
Beşiktaş
71
0
5
8
21
34
5
Trabzonspor
55
0
9
10
15
34
6
Göztepe
49
0
11
10
13
34
7
Demir Grup Sivasspor
49
0
13
7
14
34
8
Kasımpaşa
46
0
14
7
13
34
9
Kayserispor
44
0
14
8
12
34
10
Evkur Yeni Malatyaspor
43
0
13
10
11
34
11
Teleset Mob. Akhisarspor
42
0
14
9
11
34
12
Aytemiz Alanyaspor
40
0
16
7
11
34
13
Bursaspor
39
0
17
6
11
34
14
Antalyaspor
38
0
16
8
10
34
15
Atiker Konyaspor
36
0
16
9
9
34
16
Osmanlıspor FK
33
0
17
9
8
34
17
Gençlerbirliği
33
0
17
9
8
34
18
Kardemir Karabükspor
12
0
28
3
3
34
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv