Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 15:30
 
AK Parti il başkanı İhsan Koca; Ethem Sancak’a fahri hemşeherilik yerinde bir karar
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Sıcak haber… AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca “Her seçim de galip gelme başarısının sırrının altında yatan en önemli uygulamalardan birisi de AK Parti Siyaset Akademisi'dir" dedi ve ardından Ethen Sancak’a Fahri hemşerilik verilmesinin de yerinde bir karar olduğunu söyledi.
Siyaset Haberi
AK Parti il başkanı İhsan Koca; Ethem Sancak’a fahri hemşeherilik yerinde bir karar

AK Parti il başkanı İhsan Koca;

Resim

Ethem Sancak’a fahri hemşeherilik yerinde bir karar
AK Parti Genel Merkezi Ar-Ge Birim Başkanlığı tarafından 2008 yılında faaliyete geçirilen Siyaset Akademisinin 19'uncusu için Malatya’da başvurular başladı.
AK Parti il başkanı İhsan Koca, 19’uncusu gerçekleştirilecek AK Parti Siyaset Akademisi eğitim programına dair açıklamaları saat 13.00’de düzenlediği basın toplantısında yaptı. AK Parti Malatya İl Başkanı ihsan Koca, şunları söyledi:  "Adalet ve Kalkınma Partisi sadece iktidar olmayı hedefleyen bir parti değildir. Türkiye siyasetine adım attığı andan itibaren, gelişmeyi ve bulunduğu noktadan ileriye gitmeyi hedeflemiş bir siyasal harekettir. Sürekli toplumla iç içe olan politikalarını ve faaliyet planlarını belirlerken teşkilatların ve halkın taleplerine cevap verme niteliği taşımasına önem veren bir partidir. Böyle bir parti olma özelliğine sahip olduğu içinde girdiği bütün seçimlerde açık ara farkla galip gelmiştir. Bu başarı sırrının altında yatan en önemli uygulamalardan birisi de AK Parti Siyaset Akademisi'dir"

Resim

BAŞVURU TARİHİ...

AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, "Adalet ve Kalkınma Partisi Ar-Ge Başkanlığı tarafından 2008 yılının başından itibaren düzenlenen Ak Parti Siyaset Akademisi bu yeni dönemde başta büyükşehirler olmak üzere toplamda 38 ilde eğitimleri başlatmayı planlıyor. Siyaset akademisi eğitim programı 13-27 Ocak tarihleri arasında başvuruya açılacak, iki hafta sürecek olan başvuru takviminin ardından Şubat ayının ilk haftası gibi derslere başlanılacak. 8 Haftalık bir eğitim sürecinin sonunda katılımcıların AK Parti Siyaset Akademisi sınavına girecekler  ve dereceye girenler belgelerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alacak.
Bu eğitimlerde dış politika, yerli ve milli ekonomi politikaları, islamofobia, anayasa hukuku, irfan dersi, sosyal medya, dijital dünya, medya okuryazarlığı, tecrübe paylaşımı gibi önemli başlıklar yer alacak. Dersler 8 hafta sürecek.”dedi.

Resim
ETHEM SANÇAK’A FAHRİ HEMŞEHRLİK VERİLMESİ YERİNDE BİR KARAR…
AK Parti İl Başkanı İhsan Koca "Ethem Sancak gibi Türkiye'nin ekonomisine, sanayisine ciddi katkılar vermiş, önümüzdeki dönemde de Malatya'ya yapılacak yatırımlar konusunda, ciddi gayret ve destekleri olduğunu bildiğimiz ve inandığımız fahri hemşerimizin,

ethem sancak ile ilgili görsel sonucu

bir beratla tasnif edilmesi bence yerinde bir karar. Sayın başkanımız Selahattin Gürkan’ın dikkat çektiği hususları bende ifade etmek isterim. Fahri hemşerilik beratı sembolikte olsa, sonuçta Malatyalıların tamamını ilgilendiren bir husus olduğu için, Malatya'ya, Malatyalılara maddi manevi katkısı olabilecek insanlara titizlikle verilmesi gerektiği kanaatindeyim.”

başkan gürkan ile ilgili görsel sonucu
AK PARTİ’DE KONGRE SÜRECİ…
AK Parti’de kongre süreçleri ile ilgili il başkanı İhsan Koca, şu açıklamalarda bulundu: "Sizler de biliyorsunuz ki, biz daha önce İl Başkanlığı da yaptık, nasip oldu bir dönem milletvekilliği de yaptık. Klasik bir ifadeyle bize hangi görev verilirse biz o görevi partimizin çatısı altında, Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde o görevi yapmaya her zaman hazır olduk. Bizim için görevin unvanı, adı, etiketi hiç önemli değil. Biz kuruluşunda İl Yönetim Üyesi olarak yer aldığımız bu partide, İl Teşkilatı anlamında yapabileceğimiz görevlerin tamamını yaptık. Nasip oldu tekrar İl Başkanlığı görevini yürütüyoruz.

Resim

Şu anda görevimizin başındayız. Genel Başkanımız, Genel Merkezimiz nasıl uygun görürlerse biz o şekilde hareket edeceğiz. ‘Görev adamıyız’ derken, ‘bize verilen her görevi yaparız’ derken, bizim gönlümüzde bir aslan yatıyor değil, bunu ifade etmeye çalıştım. Biz aslanları zamanın da yatırdık, sonra da azat ettik. Bundan sonra da hangi görev olursa olsun, partimizin çatısı altında yapmaya hazırız. Bizim görev anlamında gönlümüzde yatan bir şey yok” 

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: AK, Parti, il, başkanı, İhsan, Koca;, Ethem, Sancak’a, fahri, hemşeherilik, yerinde, bir, karar,
Yorumlar
Haber Yazılımı