Haber Detayı
12 Eylül 2017 - Salı 11:40
 
AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, 250 şehidimizin kanı bunların ellerinde yüzlerinde
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya’da FETÖ darbe kalkışmasına katılanların yargılanmasında 5’nci duruşma yapıldı. Duruşmada dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti’nin yanı sıra general, subay, astsubay ve erlerin bulunduğu 27’si tutuklu 76 kişinin yargılandığı davayı Ak Parti Milletvekili Şahin, İl Başkanı Kahtalı, ile bazı STK’lar da Müdahil olarak takip etti.
Gündem Haberi
AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, 250 şehidimizin kanı bunların ellerinde yüzlerinde

AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, 250 şehidimizin kanı bunların ellerinde yüzlerinde
Ak Parti Miletvekili Mustafa Şahin”250 şehidimizin kanı bunların ellerinde yüzlerinde”dedi.
FETÖ DARBE KALKIŞMASI DAVASINDA KİMLER YARGILANIYOR…
FETÖ darbe kalkışmasında 2. Ordu eski komutanı Orgeneral Adem Huduti, 2. Ordu eski Kurmay Başkanı Tümgeneral Avni Angun, 2. Ordu eski İdari Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Mustafa Serdar Sevgili, 2. Ordu eski Harekat Destek Yarbaşkanı Tuğgeneral Zeki Karataş, 2. Ordu Eski Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Ersin Yıldırım ve 7. Ana Jet Üssü’nün eski Komutanı Tuğgeneral Emin Ayık ile birlikte 6’sı general toplam 27 sanık tutuklu yargılanıyor.
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİN’DEN SERT TEPKİ…


Malatya Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin”İstanbul ve Ankara'dan sonra Malatya'nın FETÖ’cü darbe girişimine teşebbüs edenler üs olarak kullanmışlar”dedi  ve ardından da şu açıklamalarda bundu:
"Yargılama süreci devam ediyor. Ben şahsen vatana ihanete eden, vatan haini alçakların hiçbir zaman yargılanma haklarının dahi olmadığını, yani böyle bir şerefsizliği yapan, vatana ihanet eden, ihaneti vataniye suçuyla suçlanan geçmişten bugüne kadar ecdadımız ne yapmış, anında infaz etmiş. Ama maalesef bugün demokratik bir ülke adına bunları da savunmanın da hak olduğu gerçeğiyle şu anda biz savunma sürecini hep beraber izlemekteyiz.
Sanıkların savunmalarına baktığınızda hala bir oyalama süreciyle taktiksel organizasyon içerisinde olduğunu görüyoruz. Sanırım onlar hala şu beklenti içerisindeler, 'biraz zamandan kazanalım.' Akıbetleri ne olursa olsun şu andaki en ağır suç en azından bir veya birkaç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılacaklarını bilmelerine karşılık olayı sürüncede bırakarak, 15 Temmuz'un rövanşını alarak, bu ülkede iktidarı ele geçireceğini ümit ediyorlar. Şunu bilsinler ki bu ülkede milletiyle devletiyle bütün renkleriyle nasıl bu darbe girişimine karşı dik durduysak, bunlara da gereken dersi zamanın da vereceğiz.
Saçlarının tıraş edilip, o teke sakallarının da uygun şekilde kesilmesi ve o şekilde yargının önüne çıkarılmalarını arzu ediyoruz. 250 şehidimizin kanı bunların ellerinde, yüzlerinde. Şu anda onları savunmaya çalışan, onların safında yer alan örgütsel yapının var olduğunu görüyoruz. Bundan sonrada onlar hak ettiği cezayı alana kadar biz buradayız." 


KAHTALI NE DEDİ?
AK Parti Malatya il Başkanı Hakan Kahtalı “Ülkede terörist kalmayıncaya kadar mücadelemiz devam edecek.
Vatan için şehit olan tüm şehitlere Allah'tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Mücadelemiz devam edecek." 
TARTIŞMA YAŞANDI İP ATLIDI…
Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesince Yakınca Spor Salonu'nda görülen 5’nci duruşma da sanık yakınları ve duruşmayı izleyenler arasında tartışma yaşandı. Bir vatandaş ise sanıkların üzerine ip attı. Tahliye talepleri red edildi, duruşma 6 Kasım’a ertelendi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: AK, Parti, Milletvekili, Mustafa, Şahin,, 250, şehidimizin, kanı, bunların, ellerinde, yüzlerinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı