Haber Detayı
17 Şubat 2017 - Cuma 20:02
 
Ak Parti Milletvekili Nurettin Yaşar; 17 Nisan’da farklı bir Türkiye olacak
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Ak Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar 17 Nisan’da farklı bir Türkiye olacağını söyledi. Malatya’nın hep öncü olduğunu ifade eden Milletvekili Nurettin Yaşar, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kentimizde rekor bir halk katılımı ile ağırlanacak. Buna yürekten inanıyorum” dedi.
Siyaset Haberi


MİLLETVEKİLİ NURETTİN YAŞAR “17 NİSAN’DA FARKLI BİR TÜRKİYE OLACAK”...
Ak Parti Milletvekili Nurettin Yaşar Malatya Olay’a yaptığı açıklamalar aynen şöyle:
“16 Nisan’a giden süreçte bundan sonra yapacağımız birçok şeyin önemini belki yıllar sonra kavrayacağız.  Burada 17 Nisan sabahı uyanacağımız Türkiye ile bugün İçinde bulunduğumuz Türkiye birbirinden farklı iki ülke gibi olacak.  
Cumhurbaşkanımız partisiz bir Cumhurbaşkanı bir farklılıkla bunu belirtmek lazım bu beraberliği birlikteliği ortaya koyan Ak Parti’nin bir partiden öte bir hareket olması dolayısıyla Cumhurbaşkanımız Bu hareketin önderi başlatıcısı ve lideridir.  

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava
Halen de bu hareketin bir lider olarak faaliyet gösteriyor. Bu hareketin geçmişine baktığımız zaman hiçbir zaman kırılgan süreçlerinin toplumu ayrıştırıcı gerici ortamın oluşmaması için elinden geleni yaptı.    Dolayısıyla geldiğimiz aşamada Bu bir son değil. Şimdiye kadar Ak Parti hareketi toplumun gelişimi için sosyal siyasal ekonomik uluslararası ilişkiler ve diğer sektörlerde toplumun gelişimi için sürekli yavaş kademeli ve ağır adımlarla Türkiye’yi açan geliştiren,  demokrasinin özgürlüklerin insan haklarını yargısına adaletin insanların ve fikirlerin serbest dolaşımını sağlayacak açılımlarla Türkiye’yi bütün engellemelere rağmen buraya kadar getirdi. Bütün konan takozları rağmen bu hareket aynı misyonla aynı enerji ile geleceğe doğru yürüyüşünü devam ettirdi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava
Bu aşamalardan biri 16 Nisan hareketin erişeceği Son Nokta değil. Bu hareketin reformcu karakterinin nihayeti değil.  Aşamalarından bir tanesi.  Bunun nihayeti Milli iradenin en geniş anlamda en demokratik anlamda en özgürlükçü anlamda insan haklarına serbest dolaşıma özgürlüklere en ideal anlamda yer açmış bir Türkiye’nin gerçekleşmesidir. Bu da halkın desteği ile halkın birliği ile beraberliği ile çatışması vakarlı sühunetle anlayışla birbirine saygı duyan birbirinin tercihlerini önemseyen birbirini ötekileştirmeyen dışlamayın ve itibarsızlaştırmaya bir siyaset ile mümkün olacaktır.  Biz başından beri bu siyasetin takipçisi olduk.  Yeni gelişecek dönemde 17 Nisan sabahından gözlerimizi açacağımız Türkiye’de inşallah Türkiye’nin yönetiminin ikili kutuplaşmış birbiriyle çelişen çatışan bir yapıdan tekli istikrarlı bir milli iradenin hakim olduğu iktidara everilmesine yol açacak bir gelişme ile karşılaşacağız.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Şimdiye kadar biliyorsunuz vatandaşın oyları ile iktidarlar gelirdi hükümetler seçilirdi ve devletin merkezinde başka bir hükümet olurdu.  
Bundan sonra devletin merkezinde halkın iradesinin olduğu tek bir hükümet olacak.  Halkın çoğunluğunun temsil edildiği bu istikrarlı güçlü hükümet yapısının yanında bütün Milli iradenin renklerini Taşıyan çeşitliliği Taşıyan çoğulculuğu taşıyan bir meclis olacak.  
Burada birbirini denetleyen birbirini destekleyen bütünleşmiş ve güçlü bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız.  Devamında şimdiye kadar Merkez diye addettiğimiz,   Merkez sağın Merkez solun merkezi devletti.  Devletin ideolojisi ve gücü idi.  Dolayısıyla merkez olarak devlet görülürdü.   Sağdaki ve soldaki siyasetçilerden devletin ideolojisi ve gücünü yaklaştığı ölçüde Merkez Parti Merkez güç olurlardı.  

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan
Şu anda Merkez milli iradeye doğru kayıyor. bu reformla  bu anayasa paketiyle bu teklifle   referandumda oy vereceğiniz katkıda bulunacaksınız bu anayasa değişikliği ile merkez milli irade oluyor. Doğal olarak hangi marjinal görüşe sahip olursa olsun bir parti bir görüş bir siyasi ideoloji,  Cumhurbaşkanlığı sisteminde iktidara gelmek istiyorsan o dediğimiz ideolojik devlet merkezinden çok halkın merkezine halkın iradesine saygı göstermek zorundadır.  
Öyle bir hükümet oluşturmak zorundadır.  Dolayısıyla da merkeze kaymak zorundalar. Merkezde milletin takdiri iradesidir.  Kimse onun dışında bundan sonra bir aday gösterme gücüne ve imkânına sahip olamayacaktır.  Böylece merkez güçlenecek.  Tekrar ediyorum bu merkez milletin merkezi olacak. Devamında oluşacak siyasi yapılanma vatandaşın yüzde yüz tercihlerini taşıyan bir meclis Birliği bütünlüğü oluşturacak.  

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Şu anda bir sürü Propaganda ve argüman ile karşılaşacaksınız.   Lehte aleyhte ama bizim tercih ettiğimiz gerilimi artırmayan, ötekileştirmeyen, dışlamayan, çatışmalı bir ortamı oluşturmayan, Birliği bütünlüğü ve birbirine saygıyı öngören bir seçim ortamında kampanya ortamında İnşallah 16 Nisan’da gideceğiz. 17 Nisanda ‘da şimdiye kadar şişman, ağır, hantal, yönetilemeyen, üretken olmayan, kendini dönüştürmeyen, kendini yeniden yapılandırmayan bir devlet makinasından, devlet cüssesinden den ayrılarak daha atarak daha dinamik daha iletken ve maliyeti de daha az devlet yapılanmasına gidiyoruz.  Tek tek detaylardan ise ana başlıklar bu şekilde.  Yani şöyle tarif edelim.  
Devlet yapısı, çok fazla benzin tüketen mazot keten hantal çalışmayan hareket eden ve yol olmayan bir Makinadan az enerji ile az yakıt ile hızlı Yol alan daha dinamik daha canlı bir makineye dönüşüyor.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar 
Bu da Türkiye’nin her alanda büyümesi demektir. Büyüme Tek taraflı olmaz özgürlüklerle ekonomi birbirinden bağımsız büyümez. Spor ile sağlık birbirinden bağımsız büyümez.   Bütün sektörler bütün alanlar merkezdeki yapılanma güçlü ise oradan en alta kadar, Cumhurbaşkanından muhtarına kadar o enerji hızlı akışkanlık özelliğine sahip değilse devlet hantal bir yapı olarak, ürettiğinden fazlasını tüketen,  kendi kendine vatandaş için değil de kendisi için var olan bir varlık olmaya devam eder. 
Biz bunu değiştirmeye geldik. 16 Nisan’da önemli bir değişiklik olacak, ama bir de işin esas bir değişim olacak.  Sistemik bir değişim olacak.  Bunu da inşallah Cumhurbaşkanımızın önderliğine gerçekleştireceğiz. Halkımızın genel eğilimi bu yönde. Evet yönünde ve değişim yönünde.   Halkımız hiçbir zaman değişme direnen tercihlerde bulunmadı.  Her zaman değişimin öncüsü ve yanında oldu.  İnşallah 17 Nisan sabahında bu değişim ile birlikte yeni bir Türkiye’ye yeni bir Malatya’ya gözlerimizi açacağız.  

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava
Cumhurbaşkanımız da buradan başlatacak. Malatya sürekli öncü olmuştur. 
2002 yılından bu yana yüksek bir öngörü feraset ve basiret ile giderek artan oranda desteğini sürdürmüştür.  Bundan sonra da sürdürecektir bundan eminiz. Genel yoklamalarda temayüllerde bunu göstermektedir.  
Cumhurbaşkanımız önemli açıklamalarını genelde Malatya’da yapmış Malatya’dan Türkiye’ye seslenmiştir.  
Bu nedenle 18 Şubat, 17 Nisan’da giden önemli bir gündür.  Yolun kapısını Yarın açıyoruz.  Malatya’mıza bölgemize ve Türkiye’mize hayırlı olsun diyoruz.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
 
Etiketler: Ak, Parti, Milletvekili, Nurettin, Yaşar;, 17, Nisan’da, farklı, bir, Türkiye, olacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
75
0
7
3
24
34
2
Fenerbahçe
72
0
4
9
21
34
3
Medipol Başakşehir
72
0
6
6
22
34
4
Beşiktaş
71
0
5
8
21
34
5
Trabzonspor
55
0
9
10
15
34
6
Göztepe
49
0
11
10
13
34
7
Demir Grup Sivasspor
49
0
13
7
14
34
8
Kasımpaşa
46
0
14
7
13
34
9
Kayserispor
44
0
14
8
12
34
10
Evkur Yeni Malatyaspor
43
0
13
10
11
34
11
Teleset Mob. Akhisarspor
42
0
14
9
11
34
12
Aytemiz Alanyaspor
40
0
16
7
11
34
13
Bursaspor
39
0
17
6
11
34
14
Antalyaspor
38
0
16
8
10
34
15
Atiker Konyaspor
36
0
16
9
9
34
16
Osmanlıspor FK
33
0
17
9
8
34
17
Gençlerbirliği
33
0
17
9
8
34
18
Kardemir Karabükspor
12
0
28
3
3
34
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv