Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 16:24
 
AK Parti Milletvekilli Hakan Kahtalı; Malatya Gazeteciler Cemiyetinde
Hakan Karaduman…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek yeni yönetime hayırlı olsun dileklerinde bulunup, Haydar Karaduman için de başsağlığı dileğini ileti.
Gündem Haberi
AK Parti Milletvekilli Hakan Kahtalı; Malatya Gazeteciler Cemiyetinde

AK Parti Milletvekilli Hakan Kahtalı;

Malatya Gazeteciler Cemiyetinde...


Malatya Gazeteciler Cemiyetinde Başkan Vahap Güner ve Genel Sekreter Ali Aladağ tarafından karşılanan Milletvekili Hakan Kahtalı bir sürse gazetecilerle sohbet etti.
Milletvekili Kahtalı’nın ziyaretti nedeni ile ilgili konuşan MGC Başkanı Vahap Güner, Milletvekili Hakan Kahtalı'nın her zaman yanlarında olduklarını dile getirip şunları söyledi:
“Sayın Milletvekilimiz görevde olduğu müddetçe Malatya Gazeteciler Cemiyeti'ne her konuda destek olmuştur. Malatya'yı temsil konusunda elinden gelen gayreti sarf ediyor. Bizim kendilerinden, Malatya'ya olan uçak seferlerinin bir an önce Malatya'ya yakışır ihtiyaçlarına cevap verilir şekilde kış tarifesinde de bir takım çalışmalar yapmasını bekliyoruz.


AK Parti Milletvekili Hakan Kahtalı, Cemiyette göreve yeni gelen Güner'e ve yönetimine başarılar dileyerek  şunları söyledi:
“Yıllardır burada başkanlık yapan Haydar abimize de Allah rahmet etsin. Çok değerli hizmetleri olmuştu. Kişiliği ile o babacan tavrı ile herkesi kucaklamasıyla hepimizin sevgisini kazanmış bir abimizdi. İnşallah bundan sonraki süreçte deneyimi bilgi birikimi ile Malatya'daki yapılması gerekenleri vizyonel bakış açısının çok önemli olduğu Vahap abimin de inşallah Malatya'mıza katma değer üreteceğinden hiçbir şüphem yoktur.”


AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı Gazeteciler Cemiyetini ziyaretinde şu açıklamalarda bulundu:
 “Malatya'mızın bugün ki kazanımları yanı sıra daha iyi bir noktaya getirebilmek için gayret içerisinde olacağız. Bu gayretlerimiz öncelikle Malatya'nın çevresinin düzenlenmesi büyümesi gelişmesi doğu ve batı aksamında büyüyen bir Malatya yerine daha genişlemiş ve daha yaşanılabilir bir Malatya için gayret göstereceğiz. Bununla beraber huzurun hissedilmesi konsun da önemli bir gayret göstermemiz gerekiyor. Burada emniyetimize, jandarmamıza önemli görev düşüyor. Oradaki arkadaşlarımızda gerçekten büyük bir özveri ile çalışıyorlar.
2019 yılında Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı yatırımlar içerisinde 4 hastane yatırımı var. Bunun bir tanesini Malatya'daki eski devlet hastanesinin alanına yapılacak 300 yataklı yeni hastanemiz. Yine ulaşımda da önemli noktaya geldik.

Bu Kuzey çevre yolu çok önemli orada 54 Km'lik bir yol ülkemizin ekonomisinde ufak bir dalgalanma olması ile biraz ertelendi ama şuan çok şükür ekonomimiz çok iyi bir seviyede ve bunun neticesinde devam edeceğiz. Ulaşım noktasında en önemli ulaşımdan bir tanesi hava yoludur. Bu hava yollarındaki hem uçak seferinin artırılması hem de saatlerin düzenlenmesi gerekiyor. Bu anlamda şuan da 20 tane uçak kızağa çekilmiş durumda. İnşallah bunların aşılması içinde tüm arkadaşlarımız ile beraber birlikte inşallah gayret edeceğiz.”
Milletvekili Hakan Kahtalı,  Cemiyet ziyaretinde sözlerini şöyle devam ettirdi:


“ Oradaki vatandaşlarımızın imar problemlerinden tutunda kat yüksekliğine kadar oradaki yolların açılması altyapının yapılması güvenliğinin sağlanması konusunda daha önemli olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda o bölgede önemli çalışma yapılmasını düşünüyorum. Özellikle Yeşiltepe, Kaynarca, Taştepe, Dilek, Sütlüce Şahnahan, Orduzu, Elmasuyu, Hançukuru, Hanımıçiftliği gibi o böğleler de inşallah biraz daha etkili çalışmayı düşünüyoruz.”

HABERİN FOTOĞRAFLARI:

Yılmaz Yaşar

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: AK, Parti, Milletvekilli, Hakan, Kahtalı;, Malatya, Gazeteciler, Cemiyetinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı