AK Partinin Hizmet Felsefesine Uygun yatırımları görmek bizi mutlu etti
Haber
21 Eylül 2021 - Salı 16:04
 
AK Partinin Hizmet Felsefesine Uygun yatırımları görmek bizi mutlu etti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Sıcak haber… AK Parti Genel merkez yerel yönetimler başkan yardımcısı Mahmut Kaçar, tarihi Yeşilyurt konaklarını ve müzeleri inceledi ve “AK Partinin Hizmet Felsefesine Uygun Yatırımları Görmek Bizi Mutlu etti”dedi.
Siyaset Haberi
AK Partinin Hizmet Felsefesine Uygun yatırımları görmek bizi mutlu etti

AK Partinin Hizmet Felsefesine Uygun;

Resim

Yatırımları görmek bizi mutlu etti...

Resim

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar, Yeşilyurt Belediyesi tarafından baştan aşağıya restore edilerek ilçenin geleneksel hayatı ve kültürünü yansıtan mekanlara dönüşümü sağlanan Tarihi Yeşilyurt Konaklarında incelemelerde bulunup, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı hizmetlerinden dolayı tebrik etti.

Resim

Yeşilyurt Belediyesinin yatırımlarının ele alındığı istişare ve değerlendirme toplantısından sonra Lezzet Caddesine giden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar ile beraberindeki heyet, Mahmut Çalık&Ahmet Çalık Tekstil Müzesi, Gastronomi Konağı, Butik Otel, Yeşilyurt Pastanesi, Yeşilyurt Mutfağı, Kahve Konağı ve Kent Belleği ile bölgede gerçekleşen sokak ve meydan düzenlemelerini incelediler.

Resim

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’da, Yeşilyurt’un tarihi, kültürü, geleneksel hayatı ve yemeklerinin tanıtıldığı Tarihi Yeşilyurt Konakları ile Müzeler hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

Kent Belleği Müzesindeki hatıra defterine Yeşilyurt’taki incelemeleri hakkında düşüncelerini yazan AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar, Yeşilyurt’ta gerçekleşen yatırımlar ve projelerden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı tebrik edip, çalışmalarında başarılar diledi.

Resim

AK Parti’nin hizmet felsefesine uygun projelerin Yeşilyurt’ta hizmete girmesinden memnun olduğunu dile getiren AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar, “Yeşilyurt Belediyemizin hizmetlerini içeren sunum ve değerlendirme toplantımızdan sonra Belediyemizin hizmet alanlarını yerinde inceledik. Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’ı tebrik ediyorum. Malatya’da bütün alanlarla ilgili çok önemli dokunuşlar ve çok önemli hizmetleri hayata geçirmiş, bu hizmetleri de yerinde görmek bizleri son derece memnun etti.

Resim

AK Parti’nin gönül belediyeciliğine, hizmet belediyeciliğine ve sosyal belediyeciliğine uygun olarak her alanla ilgili, gerek hizmetler gerekse de sosyal ve gönül belediyeciliği faaliyetleri anlamında bizim temenni ettiğimiz, arzu ettiğimiz bütün çalışma örneklerini burada görmüş olmaktan son derece memnun olduk. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada gerek Yeşilyurt Belediyemiz gerekse de diğer belediyelerimiz Malatya’lı hemşehrilerimizin hayat kalitesini arttırma ve beklentilerine cevap verme noktasında Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak bugüne kadar üzerlerine düşeni nasıl yerine getirdilerse bundan sonrada üzerlerine düşeni yerine getireceklerdir. Malatya her seçimde AK Parti’ye ciddi anlamda destek veren ve sahip çıkan bir kentimizdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da çok özel olarak önem atfettiği bir kentimizdir. İnşallah bu sevgimiz, bu muhabbetimiz bu güzel hizmetlerle pekişerek yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. Ev sahipliklerinden dolayı AK Parti İl ve İlçe Başkanımız ile Yeşilyurt Belediye Başkanımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Tarihi Yeşilyurt Konaklarında ki ziyaretin ardından AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar ile beraberindeki heyet son olarak Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı makamında ziyaret ederek, Yeşilyurt’un genel durumu, turizm potansiyeli, sanayi ve tarım bölgelerindeki son durum ve talepler, sosyal, kültürel, fiziksel ve gönül belediyeciliği alanında gerçekleşen hizmetleri üzerine istişare ettiler.

Resim

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’da, ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sunduğu AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar’a Malatya Kayısısı ile Yeşilyurt

Belediyesi ve Yeşilyurt Kent Konseyinin girişimleri neticesinde Coğrafi İşaret Tescil Belgesine kavuşan Yeşilyurt’un ünlü Banazı Karası Üzümünü hediye etti.

Tarihi Yeşilyurt Konakları ve Yeşilyurt Belediyesindeki ziyaretlere; AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, AK Parti Yeşilyurt Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi, AK Parti İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.

YEŞİLYURT BELEDİYESİ, AK PARTİ GENEL MERKEZ YEREL YÖNETİMLER BAŞKAN YARDIMCISI MAHMUT KAÇAR’I AĞIRLADI

“2023 Vizyonuna Uygun Yatırımlarla Gelişip, Büyüyoruz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bazı temaslarda bulunmak amacıyla geldiği Malatya’da Yeşilyurt Belediyesini ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar’a, Yeşilyurt’u 2023 Vizyonuna ulaştıracak fiziksel, sosyal, kültürel, çevresel, tarımsal ve kültürel yatırımlar hakkında brifing verdi.

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar, beraberinde AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, AK Parti Yeşilyurt Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi, AK Parti İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı ziyaret ederek, Yeşilyurt Belediyesinin yatırımları ve projeleri üzerine istişare toplantısı düzenledi.

Resim

2019 Mahalli İdareler Seçimlerinden bugüne kadar Yeşilyurt’ta gerçekleşen yatırımların yanı sıra devam eden ve planlanan projelere üzerine görsel sunum destekli bilgilendirmede bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar ile beraberindeki heyeti Yeşilyurt Belediyesinde ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi.

Yeşilyurt’u Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği 2023 Vizyonuna uygun projelerle geliştirip büyütmeye devam ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcımız Sayın Mahmut Kaçar ile beraberindeki heyeti Yeşilyurt Belediyemizde ağırlamaktan onur duymaktayız. İstişare ve değerlendirmenin yanı sıra tecrübe paylaşımı şeklinde geçen toplantımızda değerli misafirlerimize Yeşilyurt Belediyemizin tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlarımız üzerine detaylı bilgiler aktardık.2019 yılındaki Mahalli İdareler Seçimlerinde yapmayı vaat ettiğimiz 45 projemizin büyük bir kısmını yerine getirdik. Bu yatırımlara bölgemizin ihtiyaç duyduğu yeni projelerimizi de dahil ederek hizmet seferberliğimizin boyutunu genişletip, büyüyen Yeşilyurt’a katkı sunmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Resim

Yeşilyurt’u topyekün geliştirecek örnek ve marka yatırımlarda bulunduklarını sözlerine ekleyen Başkan Çınar, “ Sanayi bölgeleri ve tarım arazilerinin yanı sıra son dönemlerde gerçekleştirdiğimiz projelerle turizm potansiyelini de hareketlendirdiğimiz Yeşilyurt’umuzun var olan güçlü potansiyelini gözler önüne sererek kentimizin gelişim sürecine ciddi katkılar sunuyoruz. Tarihi ve kültürel hazinelerimizi ön plana çıkarmak adına konaklar ve müzeler kazandırdık, yöresel yemeklerimizin ve meyvelerimizin tanıtımı için bazı ürünlerimizin coğrafi işaret tescil belgelerini ilçemize kazandırdık, vatandaşlarımıza ferah ve güzel alanlara sunmak adına toplamda 215’nci parkımızı yakında hizmete sunacağız.

Resim

Eğitim, kültürel ve sanatsal faaliyetlerimizi artırdık, ilçemizin farklı bölgelerine Millet Kıraathaneleri ve Kitap Kafeler kazandırdık, meslek edindirme kursları açtık, teknik kapasitesi ve hizmet mekanlarıyla bölgemizde başka bir örneği olmayan dev bir çevre yatırımı olan Ambalaj Atığı Toplama Ayırma ve 1.Sınıf Atık Getirme Merkezini hizmete sunduk. Gençlerimizi daha fazla sporla buluşturmak amacıyla toplam maliyeti 25 milyon TL. olan, 30 farklı noktadaki spor tesislerimizin büyük bir kısmını hizmete sunduk. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda,yiyecek ve temizlik gibi temel ihtiyaç malzemelerinin ulaştırılmasını yanı sıra geliştirdiğimiz farklı projelerle vatandaşlarımızın zor zamanlarında yanlarında oluyoruz. İlçemizde ki hızlı nüfus artışını göz önüne alarak, artan konut ihtiyacını gidermek amacıyla sağlam, dayanıklı, güvenilir ve güzel alanları içerisine alan kentsel dönüşüm projelerimize ağırlık veriyoruz. Birinci derecede deprem kuşağında yer almamız vesilesiyle konut ihtiyacını doğru ve planlı yatırımlarla gidermek amacıyla bir kısmı TOKİ ile işbirliği halinde bir kısmı da belediye imkanlarıyla yaklaşık 2 bin adet konutu kentimize kazandırmak içinde çalışmalar

yürütüyoruz.

Resim

Fiziksel ve sosyal belediyecilik hizmetlerimizi gönül belediyeciliği ile bir bütün halinde sürdürüp toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarına cevap verecek doğru ve planlı yatırımlarla ilçemize hizmet ediyoruz. Yeşilyurt’u geleceğine birbirinden değerli eserler emanet ederken, bu süreçte desteklerini bizlerden esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanlarımıza, Genel Merkezimize, Yerel Yönetimler Başkan ve Başkan Yardımcılarımıza, İl ve İlçe Teşkilatımıza, Kadın ve Gençlik Kollarımıza çok teşekkür ediyorum. Yeşilyurt’umuzu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği 2023 vizyonuna uygun yatırımlarla bölgemizde markalaştırmak ve daha iyi hizmetlere kavuşması noktasında belirlediğimiz hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz. Bu vesileyle bir kez daha ilçemizde ağırlamaktan onur duyduğumuz AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcımız Sayın Mahmut Kaçar’a nazik ziyaretinden dolayı şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkürlerimizi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Resim

AK Parti Genel Merkezinin tüm kentlerde yoğun bir çalışma yürüttüğünü ifade eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar ise, “AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak bir yandan Belediye Başkanlarımızla bölge eğitim toplantılarında bir araya gelirken, diğer yandan ilgili Başkan Yardımcılarımız kendi sorumluluk sahasındaki yerleri ziyaret ederek belediyelerimizin mevcut durumunun değerlendirilmesi, 2,5 yıl önceki seçimlerde vatandaşımıza ne söz verdik, şu andaki durumumuz nedir, bundan sonraki planlamalar nelerdir gibi konu başlıkları altında istişare ve değerlendirme toplantıları yapıyoruz. Vatandaşlarımızın beklentilerine en güzel şekilde yanıt verip, daha hızlı yol alabilmek amacıyla bu tür toplantıları önemsiyoruz. Çünkü AK Parti, Yerel Yönetimlerde Türkiye siyasal tarihinin markası olan bir harekettir.

Resim

Sayın Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında ki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığıyla başlayan yerel yönetimler hamlesi Allah’a hamd olsun ki 2002 yılından itibaren yerel yönetimlerin bütün hizmet alanlarında yapılması gereken ne varsa, atılması gereken hangi adım varsa onu atarak, vatandaşlarımızla buluşarak hizmetler üretmeye devam ediyoruz. Türkiye’de hizmet belediyeciliğinin, sosyal belediyeciliğinin ve gönül belediyeciliğinin adresi AK Parti’dir. Saha çalışmalarımız kapsamında bugün Malatya’dayız. İlk olarak Yeşilyurt Belediyesinde başlayan bu çalışmamız ilçe belediyelerimizde devam edecektir. 1 ay önce Büyükşehir Belediyemizde bu çalışmayı yapmıştık. Sahada olacağız, istişare halinde olacağız, el ele vereceğiz ve inşallah hep birlikte vatandaşlarımızın beklediği hizmetleri hızlı bir şekilde yerine getirmeye devam edeceğiz. Gösterdikleri misafirperverlik için AK Parti İl ve İlçe Başkanlarımıza, Yeşilyurt Belediye Başkanımıza ve Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Malatya’da Milletvekilleriyle, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarıyla, İl ve İlçe Teşkilatıyla güzel bir uyum var, birlikte rahmet vardır, bunu Malatya’da görmüş olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. 2023 ve 2024 seçimlerinde yine milletimizin teveccühünü alarak genelde ve yerelde hizmet etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

ResimYeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, toplantının sonunda AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar ile beraberindeki heyeti Emanet Çarşı ve Yöresel Ürünler Çarşısında misafir ederek, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılan sosyal yardımlar ile doğal ürünlerin tanıtımı hakkında bilgiler verdi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: AK, Partinin, Hizmet, Felsefesine, Uygun, yatırımları, görmek, bizi, mutlu, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı