Ak Parti'li Vekiller bu sözlere ne diyecek ?
Haber
21 Kasım 2013 - Perşembe 20:42
 
Ak Parti'li Vekiller bu sözlere ne diyecek ?
Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Ak Parti Malatya Milletvekillerini sert sözle eleştirdi.
Siyaset Haberi
Ak Parti'li Vekiller bu sözlere ne diyecek ?

Malatya'da gezilerini devam ettiren CHP Milletvekili Veli Ağbaba öyle sözler söyledi ki şimdi Ak Parti Milletvekiller Öznur Çalık, Cemal Akın, Mücahit Fındıklı, Mustafa Şahin ve Ömer Faruk Öz'ün vereceği cevap merakla bekleniyor.
İŞTE VELİ AĞBABA'NIN O SÖZLERİ
"Malatya'nın tüm sorunlarını ben gündeme getiriyorum.
Malatya ile ilgili haksızlıklara karşı ben duruyorum
Ya Ak Parti'nin Malatya Milletvekilleri...
Türkiye’de duble yolla övünüyorlar.
Duble yol en son Malatya’ya geldi.
Hızlı tren neden Malatya’ya gelmiyor? Çünkü iktidar partisi Milletvekillerinin sesi çıkmıyor.İktidar partisi Milletvekilliği icraat makamıdır. Ağlama makamı değildir. Hem % 69 oy alacaksın hem de bürokratların ağzına bakacaksın.Sorun çözmekte yetersiz kalacaksın.?"

AĞBABA,SULTANSUYU`NA HES KURULMASINA TEPKİ GÖSTERDİ


“TOPRAĞIN TAŞI, DERENİN SUYU PARA KAYNAĞI GÖRÜLÜYOR”

Cumhuriyet  Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili  Veli  Ağbaba, Suçatı Hidroelektrik Santralinin  bölgedeki doğal hayatı  yok edeceğini ifade ederek “AKP Hükûmeti tarafından toprağın taşı, derenin suyu para kaynağı olarak görülmekte, ancak gelecek nesillere bırakılacak yaşam kaynakları düşünülmemektedir” dedi.

 

 CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı  konuşmada Sultansuyu üzerinde yapılması onaylanan Suçatı Hidroelektrik Santrali ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tohma çayı, Kozluk çayı, Sancar Deresi, Fındık Çayı, Şiro Çayı, Hışhış Deresi, Sürgü Çayı gibi Malatya'nın en önemli su kaynaklarının üzerine Malatyalıların tüm tepkilerine rağmen Hidroelektirik  santraller kurulmakta olduğunu ifade eden Ağbaba “Akarsular özel şirketlere kiraya verilerek doğal hayat yok edilmektedir. AKP Hükûmeti tarafından toprağın taşı, derenin suyu para kaynağı olarak görülmekte, ancak gelecek nesillere bırakılacak yaşam kaynakları düşünülmemektedir.” dedi.

 

Suçatı Hidroelektrik Santrali'yle ilgili işlemlerin hızlandırılarak santrallerle ilgili imar planının askıya çıkarıldığını ifade ederek konuşmasına devam eden Ağbaba, “ Sultansuyu, Malatya'nın hem alabalık yetiştiriciliği anlamında hem de sulama anlamında en önemli kaynaklarından biridir. Bölgeye yapılacak HES, başta balık üretimi olmak üzere doğal çevreyi yok edecek, sulama suyunu yok edecektir. Malatya'nın gelişmesinin önünde AKP zaten engel, elimizde ne varsa bölge müdürlüklerinin tamamını kapattı,fabrikalarımızı sattı, satılmayan bir suyumuz kalmıştı, o suyu da satıyor.” Şeklinde konuştu.

RUSYA'YA GİTTİLER 

 

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İstanbul Milletvekili Melda Onur ve Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Greenpeace gönüllüsü Gizem Akhan’ın duruşmasını izlemek için dün Rusya’ya gitti. Ağbaba, Başbakan da bugün Rusya’ya gideceğini ifade ederek, “Başbakan doğayı katlederlerin, biz doğa dostlarının yanına gidiyoruz. Hükümet üyelerinden birinin lütfedip davaya gelmesini bekliyoruz. Gizem’i kurtardıktan sonra belki aynı kentte olan Başbakanla tanıştırabiliriz. “ dedi

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Cumhuriyet, Halk, Partisi, Malatya, Milletvekili, Veli, Ağbaba, Ak, Parti, Malat
Yorumlar
Haber Yazılımı