AK Parti'nin 8 büyükşehir adayı belli oldu
Haber
18 Kasım 2013 - Pazartesi 23:16
 
AK Parti'nin 8 büyükşehir adayı belli oldu
AK Parti'de yerel seçimler için devam eden hummalı çalışmada 8 büyükşehir için adayların belli olduğu ileri sürüldü.
Siyaset Haberi
AK Parti'nin 8 büyükşehir adayı belli oldu

Yerel seçimlere 4.5 ay kala AK Parti'de aday belirleme çalışmaları yoğunlaştı. Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır gezisi öncesinde toplanan Üst Komisyon, büyükşehirlerle ilgili değerlendirmelerin büyük kısmını tamamlarken, bazı illerde mevcut başkanlarla yola devam edilmesi görüşü ağırlık kazandı.

ÖNEMLİ BİR KISIM ELENDİ

Kulislere göre, eski büyükşehirlerden başlayarak yapılan değerlendirmeler ışığında, kamuoyu yoklamaları, performans karneleri, temayül yoklamaları, vekil, akademisyen ve kanaat önderlerinin görüşleriyle raporları da göz önünde tutarak sonuçları değerlendiren Başbakan Erdoğan başkanlığındaki 10 kişilik komisyonun, aday adaylarından önemli bir kısmını elediği kaydedildi.

GÖKÇEK, BABACAN'I SOLLADI

Akşam gazetesinde yer alan habere göre; Raporlar ışığında, performansları olumlu bulunan mevcut başkanlardan İstanbul'da Kadir Topbaş, Ankara'da Melih Gökçek, Kayseri'de Mehmet Özhaseki'yle yola devam edilmesi görüşünün ağırlık kazandığı belirtiliyor. Ankara'da, teşkilatın alternatif isim olarak işaret ettiği yöneticilerden İl Başkanı Murat Alparslan ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a karşın, Gökçek'in kamuoyu yoklamalarında öne çıkmasının kararda etkili olduğu kaydediliyor.

İZMİR'DE BİNALİ YILDIRIM

İzmir'de ise adaylığa sıcak bakmamasına karşın, aday adayı olmadığı temayülde rakiplerini açık ara geride bırakan ve kamuoyu anketlerinin tamamında da bireysel oy potansiyeliyle dikkat çeken Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın ismi ön planda görünüyor. Manisa'da Hüseyin Tanrıverdi, Erzurum'da Recep Akdağ, Şanlıurfa'da Eşref Fakıbaba, Kayseri'de Mehmet Özhaseki'nin adaylık ihtimalinin de yüksek olduğu kaydediliyor.

YA MALATYA

8 Büyükşehi2 tamam deniliyor. Peki ya Malatya.

Malatya'nın Büyükşehir belediye başkan adayı belli olmadımı ?

Şu anki mevcut belediye başkanı Ahmet Çakır'la ilgili Ak Parti Genel Merkezinden de çıt ses yok. Malatya Milletvekillerinden de.Malatya Ak Parti teşkilatı da bu konuda ses vermiyor.

Bir diğer habere göre ise Malatya Büyükşehir belediye başkan adayının ismi belirlendi. Ancak gizli tutuluyor.

O isminde Malatya'da yaşayan birisi olduğu ifade ediliyor.

Lakin ser veriliyor sır verilmiyor.

 

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: AK, Partide, yerel, seçimler, için, devam, eden, hummalı, çalışmada, 8, büyükşeh
Yorumlar
Haber Yazılımı