Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 12:57
 
Akçadağ'da CHP toplantısında vekile ve başkana silahlı saldırı yapıldı...
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Malatya'nın Akçadağ ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisinin toplantısında Milletvekili Ağbaba ve ilçe başkanı Ali Aslan'a silahlı saldırı yapıldı.
Asayiş Haberi
Akçadağ'da CHP toplantısında vekile ve başkana silahlı saldırı yapıldı...

Akçadağ'da CHP toplantısında;

Başkana silahlı saldırı yapıldı...

CHP Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba'nın da katıldığı toplantıda silahlı saldırı yapıldı.

OLAYIN NASIL OLDU?

Bugün öğlene doğru CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın katılımı ile CHP Akçadağ İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirilen divan toplantısında konuşma yapan CHP Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan'a, ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın bulunduğu yer hedef alınarak partili olduğu öğrenilen C.S. tarafından tabanca ile tek el ateş edildi.

Olayda şans eseri yaralanan olmazken, C.S. partililer tarafından etkisiz hale getirildi. Parti binasında oluşan kargaşadan yararlanan C.S. olay yerinden kaçtı.

POLİS EKİPLERİ SEVK EDİLDİ…

Silahlı saldırı nedeniyle toplantının yapıldığı noktaya polis ekipleri sevk edildi.

POLİS GENİŞ ÇAPLI TAHKİKAT BAŞLATTI…

Polis ekiplerinin C.S.'yi yakalamak için çalışma başlattoı. Olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

CHP İLÇE BAŞKANI ALİ ASLAN NE DEDİ?

CHP Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan, saldırı ile ilgili şunları söyledi:

"Partimizin genişletilmiş divan toplantısını Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba'nın katılımları gerçekleştirdiğimiz esnada partili bir arkadaşımız ayağa kalkarak direkt şahsımı hedef alıp tabanca ile tek el ateş açtı. Olayda herhangi bir yaralanan olmadı çok şükür. Emniyetimiz konuyu takip ediyor"

VELİ AĞBABA NE DEDİ?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, olayla ilgili şunları söyledi:

"Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Basına ve Kamuoyuna Duyuru:
Bugün saat 10:30’da benim ve İl Başkanımızın da katıldığı, Malatya/Akçadağ İlçemizdeki Genişletilmiş İlçe Danışma Kurulu Toplantımızın gerçekleştiği sırada: saat 12:00’ye doğru söz alan parti üyesi Cihangir S. konuşması esnasında, İlçe Başkanımıza yönelik korkutmak amacıyla duvara doğru ateş açmıştır.

Sonrasında benim ve bir Muhtarımızın araya girmesiyle saldırganın silahı elinden alınarak etkisiz hale getirilmiştir. Olayda herhangi bir partilimiz yaralanmamıştır.

İlçe başkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Olayın takipçisi olacağımızı belirtiyoruz.

Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ediyorum.."

MALATYA VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI…

Malatya Valiliği tarafından olayla lgili açıklama geldi: "26 Ağustos 2019 tarihinde saat 11.42 sıralarında, Cumhuriyet Halk Partisi Akçadağ İlçe Teşkilatı binasında parti toplantısı yapıldığı esnada, CHP üyesi olduğu belirtilen C.S. isimli şahıs tarafından, CHP Malatya Milletvekili Veli AĞBABA ve İlçe Başkanı Ali ASLAN’ın bulundukları yer hedef alınarak tabancayla bir el ateş edilmek suretiyle silahlı saldırı olayı meydana gelmiştir.

Saldırıda herhangi bir yaralanma söz konusu olmayıp, olayda kullanılan silaha el konulmuştur. Emniyet güçleri tarafından olaydan sonra firar eden şahsı yakalama çalışmaları devam etmektedir.  “

SİLAHLI SALDIRIYI YAPAN ŞAHIS TUTUKLANDI…

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın katılımı ile CHP Akçadağ İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirilen divan toplantısında konuşma yapan İlçe Başkanı Ali Aslan'a, silahlı saldırıda bulunduktan sonra kayıplara karışan C.S. polis tarafından yakalandı.

C.S. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Akçadağ'da, CHP, toplantısında, vekile, ve, başkana, silahlı, saldırı, yapıldı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı