Aliseydi Turan ismimde hemfikirler
Haber
19 Kasım 2013 - Salı 20:30
 
Aliseydi Turan ismimde hemfikirler
İstanbul Malatyalılar Derneği'nde düzenlenen Ak Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Aday Adayı Ali Seydi Turan'a "İstanbul'dan tam destek" toplantısı, Sultanbeyli'de Malatyalı ve Adıyamanlı STK'ların coşkulu katılımıyla gerçekleşti.
Siyaset Haberi
Aliseydi Turan ismimde hemfikirler

İstanbul Malatyalılar Derneği Başkanı Süleyman Çelik'in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda konuşan Çelik, Ali Seydi Turan'ın başarılı bir yönetim anlayışına sahip olduğunu belirterek, "Ali Seydi Bey bugüne kadarki çalışmalarıyla bütün hemşehrilerimizin desteğini kazanmış, çevresinde sayılan, siyaseti gerçekten hizmet anlayışıyla ifa eden vefalı bir kardeşimizdir.
Onun Yeşilyurt'ta teşkilatıyla ve hemşehrilerimizle, halka beraber kaliteli bir yönetim anlayışı sergileyeceğine can-ı yürekten inanıyorum" diye konuştu.


- Ömer Özkartal: "Ali Seydi Bey'in vizyonuna güvenim tamdır"


İstanbul Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal ise kendisinin Ali Seydi Turan'la iki dönem İstanbul İl Genel Meclisi Üyeliğinde beraber çalıştığını hatırlatarak, "Ali Seydi kardeşimin yeni Büyükşehir Yasası'yla gelişen Yeşilyurt'a büyük hizmetler getireceğinden şüphem yok.
Yıllar boyunca İstanbul'da edindiği yerel yönetim bilgisini, tecrübelerini öz memleketine, mert insanların diyarı Malatya'ya tatbik etmesi çok yerinde olacaktır" ifadelerini kullandı.
Turan'ın ilçede istihdam odaklı projelerde çok başarılı olacağını söyleyen Özkartal, şöyle devam etti:
"Ali Seydi kardeşimizle yıllarca siyaset yaptık. Ak Parti'mizin kuruluşunda gece gündüz demeden birlikte çalıştık.
Ben kardeşime sonuna kadar güveniyorum, bu vazifeyi hakkıyla yerine getireceğine inancım tamdır. Yeşilyurtlu hemşehrilerimize çağrım odur ki, bakın Ali Seydi Bey'in vizyonuna güvenim tamdır. Dava arkadaşım Ali Seydi kardeşime güvenimiz ve desteğimiz tamdır."


- Mehmet Çelik: "Ali Seydi Turan bu görevi layıkıyla yerine getirecektir"


İstanbul Hekimhanlılar Derneği Başkanı Mehmet Çelik de, Ali Seydi Turan'ın sicilinin ve siyasi geçmişinin tertemiz olduğunu belirterek, "Dernek olarak Ali Seydi Bey'in destekçisiyiz. Bugüne kadar sarsılmadan, makam mevki hesabı yapmadan çalıştı. Ak Parti büyüdüğü için değil sırf partisine inandığı için, Ak Parti'nin en zor günlerinde dahi durmaksızın çalıştı. Ali Seydi Turan bu görevi layıkıyla yerine getirecektir" değerlendirmesini yaptı.

Yeşilyurt Başkan Adayı Ali Seydi Turan ise dernek başkanlarına teşekkürlerini sunarak, "Sizlere desteğinizden ötürü çok teşekkür ediyorum. Çıkmış olduğumuz bu yolda destekleriniz bize güç veriyor. Nasip olur da bu görev bize verilirse, sizleri, Malatyalı hemşehrilerimizi, Yeşilyutlu kardeşlerimizi mahçup etmeyeceğiz" diye konuştu.
İstanbul Malatyalılar Derneği'nin Sultanbeyli'deki genel merkezinde düzenlenen etkinliğe Malatyalı ve Adıyamanlıların yoğun katılımı gözlenirken, etkinlik çiğköfte ikramıyla son buldu.

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: İstanbul, Malatyalılar, Derneğinde, düzenlenen, Ak, Parti, Yeşilyurt, Belediye,
Yorumlar
Haber Yazılımı