Haber Detayı
24 Mayıs 2020 - Pazar 17:56
 
Almanya`da Koronavirüslü günlerde ilk bayram namazı kılındı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Almanya`da koronavirüslü günlerde açık alanda Türkler sosyal mesafeli olarak ilk bayram namazı kılındı…Malatyalılar ise en ön safta yer aldı...
Gündem Haberi
Almanya`da Koronavirüslü günlerde ilk bayram namazı kılındı

Almanya`da Koronavirüslü günlerde;

Açıklama yok.

İlk bayram namazı kılındı...

Açıklama yok.

Almanya’da koronavirüs salgını sebebiyle ibadete ara verilen camilerde, normalleşme süreci çerçevesinde Cuma namazının ardından bugün de bayram namazı kılındı.

Açıklama yok.

Mannheim’de yaşayan Avrupa Malatyalılar Federasyonu başkanı ve Malatya Büyükşehir belediye başkan vekili Murat Alabaş, Bayramların özel günler olduğunu söyleyip “Müslümanların iki büyük bayramından ilkine kavuşturan Yüce Rabbimize Hamdü senalar olsun. Ramazan Ayı’na kavuştuk. Rabbim sıhhat verdi, bayrama ulaştık ne kadar hamd etsek, ne kadar şükretsek azdır. Bayramlar bir arada tutan ortak sevinç günleridir. Buna ister dini bayram deyin, ister milli bayram deyin bir milletin, bir ümmetin ortaklaşa sevinebildiği, ortaklaşa gülebildiği günlerdir bayramlar. Bizde vesile olduk açık alanda ca bayram namazımızı eda ettik. Bayramımızı evlerimizde kutluyoruz.” Dedi ve ardından sözlerini şöyle tamamladı:

Açıklama yok.

 “Almanyada ilk defa Başta Mannheim ve Ludwigshafen şehirleri  olmak üzere dışarıda bayram namazı kılındı.

Sosyal mesafe ve herkesin kendi seccadesi ile bayram namazı eda edildi

Koronavirüs dolayısı ile Avrupa’da ve Almanya’da bazı camilerde ilk defa öğlen  ve ikindi namazlarında sesli Ezan okundu…

Açıklama yok.

Malatyalı kardeşlerimin Yüce Türk Milletinin ve Avrupa’da yaşayanlar başta olmak üzere Bayram hepimize huzur-sevgi ve sağlık getire…Mutlu bayramlar olsun…”

Açıklama yok.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Almanya`da, Koronavirüslü, günlerde, ilk, bayram, namazı, kılındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı