Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 22:22
 
Anadolu'nun Büyük Kanyonu Levent Vadisi; Ali Kazgan’la muhteşemleşiyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Anadolu'nun Büyük Kanyonu Levent Vadisi; Bağımsız Akçadağ belediye başkanı Ali Kazgan’la muhteşemleşme yolunda .
Kültür Haberi
Anadolu'nun Büyük Kanyonu Levent Vadisi; Ali Kazgan’la muhteşemleşiyor

Anadolu'nun Büyük Kanyonu Levent Vadisi;

Ali Kazgan’la muhteşemleşiyor...
Akçadağ’da yer alan ve 65 milyon yıl öncesine dayanan kaya oluşumlarının bulunduğu Levent Vadisinin bir diğer benzeri ABD'deki Büyük Kanyon'a benzetiliyor.
Bünyesinde barındırdığı jeolojik özelliklerle dünyadaki ilginç doğal alanlar arasında gösterilen ve neolitik çağdan kalma kalıntıların da bulunduğu 28 kilometre uzunluğundaki Levent Vadisi'nde son derece ilginç jeolojik oluşumlar, uçurumlar ve mağaralar yer alıyor.


Akçadağ belediye başkanı Ali Kazgan, Levent Vadisini dünya turizmine kazandırmak için kolları sıvadı. Mimarlar Odası Başkanı Fatma Altaş ve Mimar Bahar Aslan’la bir araya geldi. Malatya’nın ve Türkiye’nin gözdesi Levent Vadisi gezildi notlar alındı. Ardından ise proje hazırlandı.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Levent Vadisi projesi bugün Mimarlar Odası Başkan ve Yöneticilerinin yanı sıra Gazetecilerle ilendi. Sinevizyon gösteriminden sonra Akçadağ belediye başkanı Ali Kazgan, gazetecilere açıklama yaptı.
Başkan Ali Kazgan, Levent Vadisinde çalışmaların tamamlanması ile birlikte dünya turizminin hizmetinde olacağını ifade ett. Gazeteciler ise Levent Vadisi için projeye tam puan verdi.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
EĞİTİM KAMPÜSÜ-ALIŞ VERİŞ MERKEZİ VE ATÖLYELER…
Akçadağ belediye başkanı Ali Kazgan, Meslek Yüksek Okulu noktasına da eğitim kampusü için kolların sıvandığını projenin hazır olduğunu yakın zaman da Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aysun Bay Karabulut ile bir araya geleceğini aktardı.
Başkan Kazgan, Akçadağ’a alış-veriş merkezi de kazandıracağını dile getirdi. Akçadağ belediye başkanı Ali Kazgan, ayrıca aş ve iş kapılarını da Akçadağ’a kazandırma yolunda atölyeler kurulmakta olduğunu sözlerine ekledi. Toplantıda Akçadağ belediye başkan yaardımcısı Eyüp Işık ve İnşaat Mühendisi Gamze Cansu Erinç'de hazır bulundu.

HABERİN FOTOĞRAFLARI:Bahattin Bozkuş

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Anadolu'nun, Büyük, Kanyonu, Levent, Vadisi;, Ali, Kazgan’la, muhteşemleşiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı