Arslantepe’den Yenikapı’ya; Malatya Tanıtım Günleri için geri sayım başladı
Haber
10 Ekim 2021 - Pazar 13:52
 
Arslantepe’den Yenikapı’ya; Malatya Tanıtım Günleri için geri sayım başladı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeleri Gazetecilerle bir araya geldi.
Gündem Haberi
Arslantepe’den Yenikapı’ya; Malatya Tanıtım Günleri için geri sayım başladı

Arslantepe’den Yenikapı’ya;

Bir Hidayet Özpolat, Kadir Değirmenci, Sercan Can ve Ali Aladağ dahil 13 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Malatya Tanıtım Günleri için geri sayım başladı...

Bir Hidayet Özpolat,Ali Aladağ ve Vahap Güner dahil 8 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

21/ 24 Ekim 2021 Tarihleri arasında düzenlenecek olan Aslantepe'den Yenikapı 'ya İstanbul Malatya Günleri Ile İlgili gazetecilere açıklamalar yapıldı.

Yeşilyurt Hayır Çarşısında Gazetecilerle buluşan Malatya Konfederasyonu  Yönetim Kurulu üyeleri adına Aziz Damar açıklamalar da bulundu.

Gazetecilerin çeşitli sorularını cevaplayan Malatya Konfederasyonu  Yönetim Kurulu üyeleri “Malatyta ve Malatyalılar her şeyin en güzeline layık.” Açıklamasını yaptılar.

Gazetecilerle buluşma da Malatya Konfederasyonu  Yönetim Kurulunda Aziz Damar, Ali Karadoğan, Cihan Akköse, Hasan Arıkboğa ve Hayrullah Kalkan yer aldı.

Bir Hidayet Özpolat,Ali Aladağ ve Vahap Güner dahil 10 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Malatya Tanıtım Günlerinde birlik ve beraberliğin üst seviyede yer alacağı dile getirildi.

Malatya Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, kentte bir çok görüşmede bulundular.

Malatyalılar arasın da daime birliğin olduğuna işaret edilen buluşma da “Bir olursak iri diri oluruz ve birlikte Malatya oluruz.” İfadesine de açıklamalarda yer verildi.

Malatya Günleri Komitesi Yöneticisi Aziz Damar, “İstanbul’da Malatya Günlerini yapmak için uzun bir süreden beri çalışıyoruz. “Arslantepe’den Yenikapı’ya” Sloganıyla düzenlediğimiz Malatya Günlerinde amacımız Malatya’yı tüm değerleriyle, geniş bir katılımla tanıtmaktır. Başka bir amacımız yoktur.  Ama ne yazık ki Malatya’da oluşturulan bir algıyı boşa çıkartmak için Malatya’daki tüm kurumlarımızı ziyaret etmeye çalıştık.Konu Malatya ise ve amaç tanıtımsa bizim için önemli olan budur. Malatya Valimiz ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımızla ve diğer kurumlarımızla görüştük, her şeyi açık konuştuk. İstanbul’daki tanıtım günlerine Büyükşehir Belediye Başkanımız ve diğer kurumlar katılacaklarını ifade ettiler. Malatya’da katılacak Belediyeler ile Üniversitelerimiz için gerekli stantlar hiçbir ücret alınmadan tahsis edilecektir. Bun kurumlarımızdan ücret alınması asla söz konusu dahi değildir. “ dedi.

Bir Hidayet Özpolat dahil 4 kişi ve iç mekan görseli olabilir

Malatya Günleri hiçbir partinin arka bahçesi olmadığını ifade eden Aziz Damar  “Hepimizin ayrı düşünceleri desteklediği siyasi partiler olabilir ama biz Mastöb’üz, MAKON’uz. Her görüşten Dernek kuruluşumuzda var. Bu bizim zenginliğimizdir. O nedenle Malatya Günleri hakkında yanlış algı oluşturarak zarar vermeye çalışanlara asla fırsat vermemeliyiz. Amaç Malatya’nın tanıtımı ise Malatya’nın her dinamiklerine ihtiyaç vardır. Arslantepe’den Yenikapı’ya sloganıyla Malatyamızı İstanbul’da en güzel şekilde tanıtacağız” diye konuştu.

“RESMİ KURUMLARDAN STANT ÜCRETİ ALINMAYACAK”

Bir Vahap Güner dahil 7 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Makon Yöneticisi ve Malatya Günleri Organize Komitesi üyesi Cihan Akköse, İstanbul Yenikapı’da bu hafta Hatay Günlerinin, gelecek haftada Trabzon Günlerinin olacağını belirterek “21-24 Ekim tarihlerinde yapılacak Malatya Günlerinde satışa sunulan tüm stantlara fazlasıyla talep olmuştur. Fiyatlar 2019 Yılındaki fiyatlarla eşdeğerdir. Büyük bir talep var karşılamaya çalışıyoruz. Malatya’dan katılacak kurumlarımızda stant ücreti talep edilmeyecektir. Ayrıcas geçmi,ş yıllarda bu kurumlarımızdan stant ücreti alındığını da üzülerek öğrendik. Tüm kurumlarımızı etkinliğe katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Arslantepe’den, Yenikapı’ya;, Malatya, Tanıtım, Günleri, için, geri, sayım, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı