Atatürk’e hakaret etti; jandarma kıs kıvrak yakaladı…
Haber
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 16:13
 
Atatürk’e hakaret etti; jandarma kıs kıvrak yakaladı…
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da Atatürk’e hakaret etti; jandarma kıs kıvrak yakaladı…Şahsın Muhtar olan abisi de aynı suçtan tutuklanmış…
Asayiş Haberi
Atatürk’e hakaret etti; jandarma kıs kıvrak yakaladı…

Atatürk’e hakaret etti;

jandarma kıs kıvrak yakaladı…

Atatürk’e hakaret ile ilgili jandarma tarafından yapılan açıklama şöyle: “1. OLAY KONUSU : Sosyal Medya üzerinden Atatürk’ün şahsiyeti ve hatırasına hakaret edilmesi olayı.

2. OLAY TARİHİ : 20 Mayıs 2020

3. OLAY YERİ : Malatya ili Yazıhan İlçesi

4. OLAYA KARIŞAN ŞAHISLAR : (1) Şahıs

5. ELE GEÇİRİLEN MALZEME :

6. OLAYIN ÖZETİ :

1. Malatya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramının 101 yıldönümü kutlamalarının ülke genelinde yapıldığı gün, Malatya ilinde bir şahsın sosyal medya hesabı üzerinden Mustafa Kemal ATATÜRK’ün manevi şahsiyetine hakaret ettiği tespit edilmiştir. Adli makamlarla koordine kurularak şüpheli şahıs 20.05.2020 tarihinde ikamet ettiği evinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüphelinin muhtar olan abisinin de daha önceden aynı suçtan yakalanarak tutuklandığı tespit edilmiştir.

2. Olay ile ilgili yakalanarak gözaltına alınan şüphelinin işlemlerine Malatya İl Jandarma Komutanlığınca devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Atatürk’e, hakaret, etti;, jandarma, kıs, kıvrak, yakaladı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı