Avukat Kayabalı; Rektör Karabulut hakkında İtibar suikastında bulunulmuştur
Haber
29 Kasım 2021 - Pazartesi 17:35
 
Avukat Kayabalı; Rektör Karabulut hakkında İtibar suikastında bulunulmuştur
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Avukat Devrim Nur Kayabalı “Müvekkilimiz Rektör Aysun Bay Karabulut hakkında; İtibar suikastında bulunulmuştur.” Açıklamasını yaptı.
Gündem Haberi
Avukat Kayabalı; Rektör Karabulut hakkında İtibar suikastında bulunulmuştur

Avukat Kayabalı; Rektör Karabulut hakkında

İtibar suikastında bulunulmuştur...

Avukat Devrim Nur Kayabalı, “Kamuoyuna Duyurulur !...” başlıklı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Müvekkilimiz Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Sn. Aysun Bay Karabulut hakkında, 22.11.2021 tarihinde bazı basın yayın kuruluşlarınca yakışıksız ve gerçek dışı ithamlar ile özel verileri kamuoyuna sızdırılarak , itibar suikastinde bulunulmuştur.

İlgili Sulh Ceza Hakimlikleri’nce konusu suç teşkil eder bu yayınlara 27.11.2021 Tarihinde tarafımızca Erişim Engeli alınmış olup, bazı basın yayın kuruluşları mahkeme kararını ihlal ederek, yakışıksız saldırılarını sürdürmekte; hatta vekaleten iş yürüttüğümüz atılı konuda tarafımızı dahi hedef alarak bizleri dahi hedef göstermekte, kamuoyunda küçük düşürme gayreti gibi manasız bir gayret sürdürmektedirler.

Avukat Devrim Nur Kayabalı'dan Kocaeli'deki avukat cinayetine tepki

Basın hür ve özgür olmakla birlikte, kişilik haklarının başladığı yer de bu özgürlüğün biteceği şüphesizdir. Basın gücünün kötüye kullanılması kabul edilebilir değildir.

Müvekkilimiz aleyhine başlatılan bu itibar suikastinin amacına erişemeyeceğini, müvekkilimizin bir Bilim insanı olduğunu ve inandığı doğrulardan şaşmadan, hizmet verdiği kurum ve ülkesi için çalışmalarını yılmadan sürdüreceğini,  ilgili konunun çözümünü Türk Mahkemeleri’ne intikal ettirdiğini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir Hukuk Devleti olduğunun altını da önemle çizerek ; 

İlgili yayın içerikleri, 5187 S. Basın Kanunu’na , 5237 S. Türk Ceza Kanunu’na, 6698 S. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na , Anayasa ve Uluslararası sözleşmelerin tamamına aykırı olup; suç teşkil etmektedirler. Müvekkilimize yapılan bu haksız saldırı neticesinde, Adli Merciler önündeki tüm yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı, ilgili Cumhuriyet Başsavcılıkları ile Kamu Kurum ve Kuruluşları’ na şikayetlerimizi ilettiğimizi, sürecin ve davanın yakınen takipçisi olduğumuzu Kamuoyuna Saygıyla Arz ederiz. “

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Avukat, Kayabalı;, Rektör, Karabulut, hakkında, İtibar, suikastında, bulunulmuştur,
Yorumlar
Haber Yazılımı