Haber Detayı
27 Ocak 2018 - Cumartesi 00:58
 
Bahçeli, emir verdi Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz Afrin şehidinin vasiyeti için Telafer'e gitti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Ülkü Ocakları Başkanı Afrin şehidinin vasiyeti için Telafer'e gitti… "Şehidimiz Musa Özalkan'ın adı, Telafer'de yaşayacak"…
Dünya Haberi
Bahçeli, emir verdi Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz Afrin şehidinin vasiyeti için Telafer'e gitti

Bahçeli, emir verdi Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz Afrin şehidinin vasiyeti için Telafer'e gitti
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Kuzeybatısında bulunan Afrin'e yönelik başllattığı Zeytin Dalı Harekâtı'nda Kilis'in Gülbaba köyünün güneydoğusunda terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada sonucu şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vasiyetini yerine getirmek için Irak'ın Telafer kentine gitti.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “Şehidimiz Musa Özalkan kardeşimizin vasiyetini yerine getirmek için bizzat Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in emir ve talimatları doğrultusunda bugün Irak'ta Türkmen eline gidiyoruz. Allah yardımcımız olsun” 
KILAVUZ, BAHÇELİ’NİN EMRİYLE TELAFER’DE…


Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Telafer’de …Kılavuz şunları ifade etti:"Afrin’e yönelik  'Zeytindalı Harekatı’nda' Türk Milleti kahraman bir evladını, Ülkücü Hareket yiğit bir sevdalısını vatana feda etti. Ülküdaşımız, kahramanımız Musa Özalkan kardeşimiz devletimizin istiklâli, vatanımızın ve milletimizin bekası için Afrin’de şehadet şerbetini içti.


Şehidimizin şehadeti de, yaşantısı da kendisinden sonraki nesillere bir örnek teşkil ederken, yüreklerimizi burkan ama üzerlerdeki ölü toprağını atan, göğsümüzü kabartan bir vasiyeti gündeme geldi. Vasiyetinde şehit olursam Türkmen Bala'ları için anaokulu-kreş veya kültür merkezi yapılsın ismim verilsin diyordu. Ülkücü Milliyetçi Hareket’in Lideri Sayın Devlet Bahçeli Bey, bu vasiyetin yerine getirileceğini milletimizle paylaştı.


Bilinmesini isteriz ki, şehit kardeşimizin vasiyetini yerine getirmek için bizzat Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in emir ve talimatları doğrultusunda bugün Türkmenelindeyiz. Türkmen şehri Telafer’de gerekli çalışmaları yaparak yerel yöneticiler ile görüşüp, en kısa zamanda Şehit Musa Özalkan’ın vasiyetindeki gibi Türkmen Bala'ları için anaokulu-kreş veya kültür yuvası inşa edecek ve şehit kardeşimizin adını ölümsüzleştireceğiz. Şehidimizin ismiyle kurulacak olan bu eğitim öğretim yuvasında, binlerce Türkmen genci eğitim alacak ve gerektiğinde Musa Ağabeyleri gibi canlarını bu vatana feda edecek bir bilinç ile yetişecekler.


Bu duygu ve düşüncelerle en derin saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Telafer’de ki eğitim yuvasının kurulmasını vasiyet ederek, şehadetiyle dahi sessiz yığınlara ders veren kahraman şehidimiz Musa Özalkan kardeşimize tekrar Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Şehidimizin emanetini sahiplenerek, manevi anlamı önemi çok büyük bu kutlu vazife ile bizleri onurlandıran Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’e bir kez daha teşekkürlerimi arz ediyorum. Türk Milleti var oldukça, Ülkücü Hareket şehidimizin adını Telafer’de ve gönüllerde ebedi kılacaktır! Cenab-ı Allah kahraman Mehmetçiklerimizi mansur ve muzaffer eylesin.Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

OLCAY KILAVUZ NE DEDi?

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz şunları söyledi:

“Telafer'e ulaşarak Şehidimiz Musa Özalkan'ın vasiyetini yerine getirmek üzere Musul Vali Müsteşarı Kasım Kara, Musul Eğitim Müdürü Muhammet İbrahim ve Telaferli Türkmen yetkililer ile istişare toplantısı yaptık.”

TÜRKMEN BALALARI...

VE İLKKAZMA VURULDU...

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bahçeli,, emir, verdi, Ülkü, Ocakları, Başkanı, Kılavuz, Afrin, şehidinin, vasiyeti, için, Telafer'e, gitti,
Yorumlar
Haber Yazılımı