Haber Detayı
20 Eylül 2018 - Perşembe 20:03
 
Bahçeli; Unutulmasın ki, Yezidler her zaman nefretle hatırlanacak
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Kerbela mesajı; Unutulmasın ki, Yezidler her zaman nefretle hatırlanacak.
Gündem Haberi
Bahçeli; Unutulmasın ki, Yezidler her zaman nefretle hatırlanacak

Bahçeli; Unutulmasın ki, Yezidler her zaman nefretle hatırlanacak
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli sabah gazetecilerle bir araya gelip yerel seçim ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulunup akşam da Twitter’de Kerbela mesajı verdi.
MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin Twitter’deki paylaşımları aynen şöyle:
“Unutulmasın ki, Yezidler her zaman nefretle hatırlanacak, Hüseyinler her zaman dua ve hürmetle anılacaklardır. Aşura Günü’nde Rabbim hidayetten bizi ayırmasın dileğinin yanında birlik ve dirliğimizi hüsrana uğratmasın diyor, aziz vatandaşlarımı saygıyla selamlıyorum.
Kerbela’da susuz kalan, çöl sıcağında şehitliğe koşan Hz.Hüseyin ve Ehl-i Beyt’in muhterem büyüklerine Allah’tan rahmet diliyor, Muharrem oruçlarımızın kabulünü temenni ediyor, Efendimizin şefaatine nail olabilmeyi niyaz ediyorum.

Devlet Bahçeli
Mateme bürünmüş Muharrem ayı içindeki Aşura Günü’nde, Allah’tan niyazım; yeni Kerbela’ların olmaması, terör ve şiddetin son bulmasıdır. Yüce dinimizi karalamak için rekabete giren iç ve dış mihraklara karşı dayanışma ve kucaklaşmayla direnç göstermek en doğru seçenektir.
Onursuz yaşamaktansa şerefli bir şehadet Hüseyni ahlakın marifet ve mükâfatıdır. Kerbela’da gerçekte Yezid kaybetmiş, zalimler kaybetmiş, batıl kaybetmiş, haram kaybetmiş, sonuç itibariyle bedeli ağır olsa da mazlum gönüller, imanla çarpan kalpler, helal nefesler kazanmıştır.
Hüseyni duruş adalettir, ahlaktır, adamlıktır. Hüseyni bakış şefkattir, merhamettir, müstesna bir yükselişin, muazzez bir zirvenin izhar ve ifadesidir. Hz. Hüseyin ve ashabının kanı çöl kumlarına dökülse de, haklılıkları bütün Yezid kafilesini kesif bir yenilgiye uğratmıştır.
Kerbela; esarete karşı özgürlüğün sancağı, hıyanete karşı sadakatin kaynağı, barbarlığa karşı barış ve kardeşliğin vahasıdır. Kerbela’da kanlı emeller, çıkar hesapları, nefsi azgınlıklar Hüseyni asalet ve anlayış karşısında rezil rüsva olmuştur.

aladağ ve bahçeli ile ilgili görsel sonucu
10 Muharrem 61 tarihinde, Kerbela’da yaşanan katliam ve cinayetler yalnızca Mümin ve Müslüman vicdanları değil, tüm insanlığı, tüm mahlukatı derinden sarsmıştır. Hz. Hüseyin ve Ehl-i Beyt’in aziz büyüklerine kast eden Yezid ve zihniyeti lanetlidir, çukurların en dibindedir.
Biliyor ve inanıyoruz ki, zalimlere biat ve boyun eğme zulme onay ve ortaklıktır. Böylesi bir alçalmayı da ne iman esasları kabul edecek, ne de insani erdemler benimseyecektir. Zillet ne yaparsa yapsın iman ziynetine üstünlük kuramayacak, haklı duruşu gölgeleyemeyecektir.
Asırlar su misali akıp gitse de, zaman değirmen olup ne var ne yok öğütse de bazı acılar unutulmaz, unutulamaz, unutturulamaz. Çünkü o acılar mazlumların çığlığı, masumların çağrısıdır. Muharrem ayının 10’ncu günü Kerbela’da yaşananlar işte böyle bir acının tezahürüdür.
BAHÇELİ SABAH GAZETECİLERLE BULUŞTU:


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün gazetecilere bir araya gelip önemli açıklamalarda bulundu. 
Yerel seçim ittifakıyla ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı çıkarmayacağını ifade etti. 
Bahçeli, MHP'nin yönettiği belediyelere yeniden talip olduğu mesajını da gazetecilerle buluşmasında verdi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bahçeli;, Unutulmasın, ki,, Yezidler, her, zaman, nefretle, hatırlanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı