Haber Detayı
12 Mayıs 2018 - Cumartesi 17:34
 
Bakan Tüfenkci'den Malatya'ya iki müjde birden...Raybüs
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretini ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada Tüfenkci, Türkiye'nin önemli bir sürece girdiğini dile getirdi.
Siyaset Haberi
Bakan Tüfenkci'den Malatya'ya iki müjde birden...Raybüs

Bakan Tüfenkci'den Malatya'ya iki müjde birden 
Malatya'nın geldiği nokta itibariyle cazibe merkezi konuma geldiğini vurgulayan Bakan Tüfenkci, kentte çok daha fazla yatırım yapılacağını belirtti.
 Malatya- Elazığ Arasına Raybüs


Kenttin huzur, barış ve sevgi şehri olduğunu dile getiren Bakan Tüfenkci, "Yakında inşallah Malatya-Elazığ arasına raybüs deneme seferlerine başlanacak. Bununla ilgili bakanlar kurulu inşallah önümüzdeki günlerde imzaya açılır.

Malatya-Elazığ arasında da bir raybüs seferleri başlatılarak özellikle iki ilin arasındaki ekonomik ölçeği de arttırmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.
Malatya'ya yaklaşık 130 milyon liralık bir yatırımın geleceğini bildiren Tüfenkci, kentte elektrikli lokomotiflerin bakım ve tamirinin yapıldığı bir yerin kazandırılacağını söyledi.
Bakan Tüfenkci: "24 Haziran bir milat olacak."
Bakan Tüfenkci, AK Parti iktidarları döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda hem siyasi hem fiziki engelleri hem de zihinsel engelleri kaldırarak yollarına devam ettiklerini dile getirdi.


AK Parti'nin iktidara geldiğinde toplanan her 100 liranın 86'sının faizere gittiğini geri kalanının da maaşlara, yatırımlara gittiğini söyleten Tüfenkci, şimdi ise bütçenin sadece yüzde 9'nun faize gittiğini dile getirdi.
Bakan Tüfenkci,  AK Parti hükümetleri ile beraber sosyal devlet anlayışını ivme kazanarak yükseldiğini söyledi ve şöyle konuştu. "Sosyal devlet nedir, milletimiz hmeye başladı. Hastamıza, yaşlımıza sahip çıktık." 
Türkiye'nin 24 Haziran'da makas değiştireceğini, yeni bir sisteme geçeceğini vurgulayan Tüfenkci, hedeflerinin daha güçlü bir Türkiye oluşturmak olduğunu vurguladı.
24 HAZİRAN BİR MİLAT OLACAK


16 yılda AK Parti hükümetlerinin Türkiye'yi her alanda en az 3,5 kat büyüttüğünü, dile getiren Bakan Tüfenkci, konuşmasına şöyle devam etti:
"Geldiğimiz nokta bu sistemle bu kadar. Arabanın hızı bu, biz hızlandırmak istiyoruz. Türkiye'nin 2023 hedefleri var onun için yeni bir sisteme geçtik. Türkiye'nin bekasını ve üzerinde oynanan oyunları da düşündüğümüzde, bir cumhur ittifakıyla beraber milli ve yerli duruşun bir atak yapma noktasında yani sizlerin Türkiye'yi büyütme noktasında 24 Haziran bir milat olacak. Şu veya bu kırgınlıklardan öte 24 Haziran Türkiye'nin geleceğiyle ilgili."
GELECEĞE EMİN ADIMLARLA BAKAN  BİR  TÜRKİYE'Yİ HEP BİRLİKTE İNŞA ETMEK İSTİYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerine "Oylardan önce gönüllere, dualara talip olun." dediğini belirten Tüfenkci, her bir vatandaşın duasını almanın kendileri için çok önemli olduğunu dile getirdi.
Türkiye'de 336 bin özel eğitim gören vatandaşın olduğunu bildiren Bakan Tüfenkci, konuşmasını şöyle tamamladı:


"Yaşlılarımıza verdiğimiz ücreti biz 2 katına çıkardık. Helal hoş olsun. Bütçe imkan verse 3 katına çıkaralım. Çünkü biz bu milleti necip millet olarak kabul ediyoruz ve her bir kardeşimizi de birinci sınıf vatandaş olarak kabul ediyoruz. İstiyoruz ki dünyada ne imkanlar varsa Avrupa'da ne imkanlar varsa bu milletin ayağına getirelim.

Çabamız, emeğimiz bu. Sizler eğer 24 Haziran'da destek verirseniz inşallah Türkiye çok farklı bir Türkiye olacak. Birliğini, bütünlüğünü sağlamış, operasyon çekilen ülke konumundan çıkmış geleceğe emin adımlarla bakan bir Türkiye'yi hep birlikte inşa etmek istiyoruz. Bu inşa da sizlerin de oylarınızla birer tuğlanız olsun istiyoruz." 

Bakan Tüfenkci: "24 Haziran'dan sonra artık bu topraklarda terörün esamesi okunmayacak"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Darende ilçesine bağlı Şendere Mahallesi’ndeki aşevinin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Tüfenkci buradaki konuşmasında herkese eşit davrandıklarını ve hep birlikte Türkiye olunduğunu kaydetti.

Bakan Tüfenkci, hizmetlerin devam etmesi için verilecek oyların da önemli olduğunu dile getirdi.
Levent Vadisi yolunun planladığını söyleyen ve buranın yapımına başlanacağını dile getiren Bakan Tüfenkci şöyle konuştu. “Yeter ki biz birliğimizi, bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi yitirmeyelim. Biz 15 Temmuz’u yaşamış bir ülkeyiz. O gün 15 Temmuz’u bu insanlara yaşatanlar esasında şimdiden çok çeşitli kampanyalarla Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine Türkiye geçmesin, uygulama başarılı olmasın diye ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar.” 

Herkesin yapılan oyunların farkında olduğunu vurgulayan Bakan Tüfenkci, konuşmasını şu sözlerle bitirdi.

“İstiyorlar ki Türkiye’ye istedikleri zaman operasyon çeksinler. İstiyorlar ki istedikleri zaman ekonomide dövizi, faizi yükseltsinler bu millete bedel ödetsinler. Ama Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini 24 Haziran’da geçtiğimizde güçlü meclisimizle, hükümetimizle artık Türkiye’ye bu operasyonları çekemeyecekler. Türkiye’nin etrafında bir terör kolidoru oluşturmaya, teröre mahkum, ekonomisini iflas ettirmeye çalışanlar hükümetimizin almış olduğu tedbir ve teşviklerle ne ekonomimizi batırabildiler ne de terörü bu milletin başına bela edebildiler. İnlerine de cumhurbaşkanımız gireceğiz dedi girdik. İnşallah 24 hazirandan sonra artık bu topraklarda terörün esamesi okunmayacak.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bakan, Tüfenkci'den, Malatya'ya, iki, müjde, birden...Raybüs,
Yorumlar
Haber Yazılımı