Haber Detayı
13 Mayıs 2018 - Pazar 19:30
 
Bakan Tüfenkci; Hiç bir ayrım yapmadan hizmet etmeyi şiar edindik
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika... Sıcak haber... Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Kırlangıç Mahallesi'nde gerçekleştirilen Hüseyin Doğan Dede'nin Hakk'a Yürüyüşünün 35. yılı anma törenine katıldı.
Yaşam Haberi
Bakan Tüfenkci; Hiç bir ayrım yapmadan hizmet etmeyi şiar edindik

Bakan Tüfenkci; Hiç bir ayrım yapmadan hizmet etmeyi şiar edindik

Bakan Tüfenkci burada yaptığı konuşmasına tüm annelerin gününü kutladı. Tüfenkci, annelerin dualarıyla barışın, huzurun ve kardeşliğin temellerinin atıldığı bir dönemi hep beraber yaşama temennisinde bulundu.


Tüfenkci, Mürşid-i Kamil Hüseyin Doğan Dede'nin bu topraklarda yetişmesinin, bu topraklarda bulunmasının Malatya için şans olduğunu belirtti ve şöyle konuştu.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve oturan insanlar
"Onun evlatlarının bu topraklarda yaşaması, onun neslinin bir kısmının bu topraklarda bulunması Malatyamız için esasında Türkiye için de bir şans. Çünkü onlar babalarından aldıkları dersle hep kardeşlikten yana oldular hep hayır söylediler hep milleti kaynaştıracak, ülkenin ve toprakların bütünlüğünü sağlayacak şekilde milletimize önderlik yaptılar." 


Bakan Tüfenkci, Malatya'nın , sevginin, barışın, huzurun kenti olmasında bu toprakların yetiştirdiği mürşid-i kamiller ve onların takipçilerinin büyük emeği ve katkısı olduğunu aktaran Tüfenkci, Malatya'nın Türkiye'ye örnek olması gerektiğini söyledi.

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN DİYORUZ

Tüfenkci, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucularının Türkiye'yi oluştururken barışı ve huzuru sağlama adına demokrasiyi ve insan haklarını oluşturma noktasıda attığı adımları daha da geliştirerek çağdaş uygarlık ve muasır medeniyetler seviyesine taşıma adına hep beraber çaba sarf edilmesi gerektiğini aktararak, şöyle devam etti:

"Esas olan gönüllerdeki dostlukları kurabilmek, gönüllere girebilmek. Gönüllere girerken de biz madem ki 'insanı yaşat ki devlet yaşatsın' diyoruz, insana hizmeti de bir vazife olarak görüyoruz. Her bulunduğum alanda her bulunduğumuz makamda insanlarımız arasında bir ayrım yapmadan bütünün kucaklayarak hizmet etmeyi şiar edindik ve bu şiarımızı da sonuna kadar milletten aldığımız desteklerle sürdürmeye devam edeceğiz."

ACILI AİLEYE ZİYARET…
Yazıhan’da yıldırım çarpması sonucu 2 kardeş hayatını kaybetmişti. Bakan Tüfenkci acılı aileyi ziyaret etti ve şunları söyledi:


“Yazıhan ilçemizin Erecek Mahallesi'nde yıldırım düşmesi sonucu hayatlarını kaybeden Halil ve Dayip Öztürk kardeşlerin ailelerine başsağlığı ziyaretinde bulunduk. Rabbim mekanlarını cennet eylesin, kederli ailesine sabırlar versin.”


MUHTARLARLA BULUŞMA…
Bakan Tüfenkci Muhtarlarla buluştu.
Bakan Tüfenkci şunları söyledi: “Malatya'da 40 Mahalle Muhtarımız ile bir araya gelerek, 24 Haziran'da yapılacak seçimleri değerlendirdik. Muhtarlarımızın mahallelerine daha iyi hizmet getirme noktasına talep ve önerilerini dinledik.”

Haberin Fotoğrafları: İzzettin Çiçek

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bakan, Tüfenkci;, Hiç, bir, ayrım, yapmadan, hizmet, etmeyi, şiar, edindik,
Yorumlar
Haber Yazılımı