Haber Detayı
11 Aralık 2016 - Pazar 00:47
 
Bakan Tüfenkci; İstanbul'daki hain terör saldırısını nefretle kınıyorum
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci; "İstanbul Beşiktaş'taki hain terör saldırısını nefretle kınıyor, patlamada yaralanan yiğitlerimize Rabbimden acil şifalar diliyorum."dedi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Genç İşadamları Derneği'nin 16. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.
Ekonomi Haberi
Bakan Tüfenkci; İstanbul'daki hain terör saldırısını nefretle kınıyorum

BAKAN TÜFENKCİ'DEN TERÖRE LANET...

Bakan Tüfenkci"Terörün kökünün kazınıncaya kadar mücadelemiz sürecek. 

"Dün gece İstanbul Vodafone Arena’da maç çıkışında gerçekleştirilen ve stat önündeki  güvenlik güçlerimizi ve masum sivilleri hedef alan menfur saldırıyı lanetle kınıyorum.
Terörün hedefi ülkemizin itibarı ve itimadıdır. Panzehri de metanet ve kardeşlik olacaktır. İstikrarı bozarak insanımızın canına, malına, ticaretine kast edenlere en büyük cevabı polisimize, insanımıza, ekonomimize ve vatanımıza sahip çıkarak vereceğiz.
Amacı korkutmak, kaos ortamı yaratmak, birliğimizi ve dirliğimizi bozmak, ülkemizin ilerleyişini engellemek olan bu alçak saldırlar asla amacına ulaşmayacaktır.  Devletimiz terörün her türlüsünü bitirecek kudret ve kararlılıktadır.
Güvenlik güçlerimizi ve sivil vatandaşlarımızı hedef alan insanlıktan nasibini almamış bu terör örgütlerine karşı cesaret ve dirayetle mücadelemizi sürdüreceğiz. Devletimizin metaneti ve milletimizin birliği ile bu hain saldırılara meydanı bırakmayacağız.  Topyekun mücadelemiz tüm terör örgütlerinin kökü kazınana kadar devam edecektir.
Terör nereden gelirse gelsin biz 2023 hedeflerimize doğru kararlılıkla ilerlemeye, büyümeye devam edecek, demokrasimizi geliştirecek ve hukukumuzu güçlendireceğiz.  Herkes bilmelidir ki bizi yolumuzdan kimse alıkoyamayacaktır.
Bu tür saldırılar ne devletimizi ne de milletimizi yıldıracak güçte değildir. Korku ve panik yaratmaya odaklı bu saldırılara milletimiz prim vermeyecek,  her zamankinden daha fazla kenetlenerek günlük hayatına devam edecektir. Bu saldırıları gerçekleştiren eli kanlı teröristler en kısa zamanda yakalanacak ve hukuk önünde gereken cezayı alacaklardır.
Bu elim saldırıda hayatını kaybederek şehadete ulaşan güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun."

Bakan Tüfenkci, TÜGİAD 16. Olağan Genel Kurulu’na katıldı...

Bakan Tüfenkci, 2017'nin yatırım yılı olacağını vurgulayarak, "Kamu yatırımlarını %30 artırıyor ve 78 milyara yükseltiyoruz. Bütçemizde reel sektöre verdiğimiz destek ve teşvikleri de önemli ölçüde artırıyoruz." dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Genç İşadamları Derneği'nin 16. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.
Genel Kurul'da konuşan Bakan Tüfenkci, ekonomik kalkınmanın ancak siyasi istikrarın olduğu ortamlarda gerçekleşeceğini ve siyasi istikrarla korunacağını söyledi. Bu anlayışla Türkiye’nin imkân ve kaynaklarının yine milletin hizmetinde kullanmaya devam edileceğini ifade eden Bakan Tüfenkci, 2002 yılında Merkezi Yönetim Bütçe Açığının milli gelire oranının %11’in üzerinde olduğuna dikkati çekti.
Bakan Tüfenkci şöyle konuştu: 


"Bu yıl kamu yatırımlarını %30 artıracak olmamıza rağmen, 2017 yılında Bütçe Açığının Milli Gelire Oranının %1,9 seviyesinde olmasını öngörüyoruz. 'Her şey Türkiye için' diyerek çıktığımız yolda siyasetimizin esası vatandaşımızın memnuniyeti, refahı ve mutluluğudur. Bunun için demokrasinin standartlarını yükseltmek, hukuk devletini kaim kılmak, siyasi güven ve istikrarı sağlamak daimi gündemimizdir. Büyüme oranlarımızı orta vadede daha da yükseltmeyi, 2018 ve 2019 yıllarında tekrar %5 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz"
Bakan Tüfenkci, 2016 yılında küresel ekonominin beklentilerin altında bir performans gösterdiğini vurgulayarak, "2016 yılının ilk yarısında ise ekonomimizi %3,9 oranında büyüttük; 2016 yılının geneli için beklentimiz %3,2. Küresel ekonomideki durgunluğu, çevre ülkelerdeki jeopolitik gelişmeleri ve 15 Temmuz darbe girişimini göz ardı ederek Türkiye ekonomisini eleştirmek hakkaniyete sığmaz. Bütün bu sıkıntılara rağmen gelişmekte olan ülkelerden daha hızlı büyümemiz başlı başına bir başarıdır " ifadelerini kullandı.
2017 yatırım ve reel sektör yılı olacak

Bakan Tüfenkci, 15 Temmuz darbe girişiminin ve ABD seçimleri sonrasındaki finansal dalgalanmaların etkilerinin geçici olduğunu belirtti.
Tüfenkci, şu değerlendirmelerde bulundu:
"Kamu yatırımlarını %30 artırıyor ve 78 milyara yükseltiyoruz.Bütçemizde reel sektöre verdiğimiz destek ve teşvikleri de önemli ölçüde artırıyoruz.Reel kesim desteklerini 2017 yılında %16 artırarak 32,4 milyar TL’ye çıkarıyoruz.Bu destekler içerisinde en büyük payı istihdama çok önemli katkısı olan Sosyal Güvenlik İşveren Prim desteğine ayırıyoruz."

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bakan, Tüfenkci;, İstanbul'daki, hain, terör, saldırısını, nefretle, kınıyorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı