Haber Detayı
21 Şubat 2017 - Salı 21:08
 
Bakan Tüfenkci önce operasyonu takip etti…Sonra MÜSİAD heyetini kabul etti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Gümrük Muhafaza ekipleri harekete geçti, Yenikapı açıklarında 500 bin paket kaçak sigara ele geçirdi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci İstanbul’daki operasyonu Ankara’da Komuta Kontrol Merkezi’nden saniye saniye takip etti. Bakan Tüfenkci, sonra ise MÜSİAD heyetini kabul etti.
Gündem Haberi
Bakan Tüfenkci önce operasyonu takip etti…Sonra MÜSİAD heyetini kabul etti

Lüks yatta kaçak sigara operasyonu...
500 bin paket kaçak sigarayı İstanbul’da piyasaya süreceklerdi, Gümrük Muhafaza ekipleri geçit vermedi.
Gümrük Muhafaza ekipleri harekete geçti, Yenikapı açıklarında 500 bin paket kaçak sigara ele geçirdi.  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci İstanbul’daki operasyonu Ankara’da Komuta Kontrol Merkezi’nden saniye saniye takip etti.
İstanbul Deniz Gümrük ve Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri gece yarısı kaçak sigaraların bulunduğu lüks yatın peşine düştü. Takip, Yenikapı açıklarına kadar sürdü. Yenikapı açıklarında ekipler yata girdi.

Lüks yatta kaçak sigara operasyonu ile ilgili görsel sonucu
Lüks yatın her yanı sigara paketleri ile doluydu.
Yat, Haydarpaşa Limanı’na yanaştırıldı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de başarılı operasyonu Bakanlık Komuta Kontrol Merkezi’nden takip etti.
Ekipler kaçak sigaraların tasfiyesini yaparken, yatta bulunan 3’ü Suriye uyruklu 7 kişi gözaltına alınd
Bakan Tüfenkci, MÜSİAD Heyeti’ni kabul etti...
Bakan Tüfenkci, Bakanlık Toplantı Salonu'nda Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Burada konuşan Tüfenkci, Anayasa değişikliği ve referandum sürecinin Türkiye'nin geleceğiyle, istikrarı ve güvenliği ile ilgili olduğunu söyledi.

İstikrar ve güvenin en fazla iş adamları için gerekli olduğuna vurgu yapan Tüfenkci, "Koalisyonların ve hükümetsiz kalmanın Türkiye'de maliyetini biliyoruz. Parlamenter sistemin darbeler ürettiğini de yaşayarak gördük." ifadesini kullandı.
Tüfenkci, mevcut sistemin vesayet odaklarına açık olduğunu ve milletin hakemliğini engelleyecek mayınlarla döşeli olduğunu belirterek, sistemin her zaman kriz yaratabileceğini ve manipüle edilebileceğini vurguladı.

Sistemin bürokratik zorluklarından bahseden Tüfenkci, "2016’da alınan kararlar ancak 2017’de hayat geçirilebiliyor. İhracatçıya yeşil pasaport Bakanlar Kurulu'ndan dün çıktı, yakında dağıtılmaya başlanacak." diye konuştu.
Mesele memleket meselesi 
Bakan Tüfenkci, Türkiye'nin hızlanması gerektiğine işaret ederek, "Bizim önümüzü görerek gitmemiz lazım. Türkiye'nin içinde bulunduğu jeopolitik durumu dikkate aldığımızda, Türkiye'nin ne kadar güçlü hükümetlere ihtiyacı olduğu anlaşılır. Bu yüzden meseleye herkesin memleket meselesi olarak bakıp gücünce koşturması gerektiğini düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.


İstihdam seferberliğine birçok kuruluşun destek verdiğini belirten Tüfenkci, bunun aslında işverene ve üretime destek olduğunu anlattı.
Öte yandan, Bakan Tüfenkci, Ankara'nın ihtiyacı olan fuar alanının en kısa zamanda hayata geçirileceğini sözlerine ekledi.
Bakanlık Toplantı Salonu’nda gerçekleşen kabulde, MÜSİAD heyeti sorunlarını ve taleplerini dile getirdi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bakan, Tüfenkci, önce, operasyonu, takip, etti…Sonra, MÜSİAD, heyetini, kabul, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı