Haber Detayı
21 Mart 2017 - Salı 14:34
 
Bakan Tüfenkci, Pütürge'de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na cevap verdi
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: AK Parti Malatya İl Teşkilatı 16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmaları kapsamında Pütürge ve Doğanyol’da miting yaptı. Pütürge ve Doğanyol’da vatandaşlar, hep bir ağızdan güçlü bir şekilde ‘Evet’ dedi. Ak Parti bugün 4 kolda Malatya'da Evet için çalışma yaptı. Bakan Tüfenkci, Pütürge'deki mitingde Kılıçdaroğlu'na cevap verdi.
Siyaset Haberi


AK Parti Malatya Pütürge İlçe Teşkilatı, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum çalışmalarına Pütürge ve Doğanyol’da devam etti. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katıldığı programda vatandaşlar büyük sevgi gösterisinde bulundu.
Pütürge’de konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Bugün Pütürge bir başka güzel. Pütürge, Ankara’ya ses veriyor. Terör örgütlerine ses veriyor. ‘Hayırcı’lara ses veriyor. Pütürge ‘Evet’ veriyor. Pütürge’nin kararı net, evet” dedi.
Bakan Tüfenkci, AK Parti hükümetlerinin bütün engellemelere ve terör faaliyetlerine, 15 Temmuz darbe girişimine, sistem arızalarına rağmen Türkiye’yi her alanda üç kat büyüttüğünü kaydetti.


Güçlü bir Türkiye için 16 Nisan’da güçlü bir ‘Evet’ diyeceklerini kaydeden Tüfenkci, “15 Temmuz’da Malatya 7 şehit verdi, bunun 4’ü Pütürgeli, biride 16 yaşındaki Engin Tilbaç kardeşimiz. Hani bugün birileri diyor ya 'gençler ne yapar? 18 yaşında milletvekili olur mu, 16 yaşındaki biz gençlerimizi şehit verdik şehit” diye konuştu.
“16 NİSAN’DA MİLLETİMİZ FERASETİNİ ORTAYA KOYACAK”


  Meydanda toplanan yoğun kalabalığa konuşan Tüfenkci, “15 Temmuz’u biz unuttuk mu arkadaşlar? Unutmadık, unutmayacağız da. Malatyalı ı, Pütürgeli, Türkiye 15 Temmuz darbe girişimine bir kere ‘Hayır’ dedi Kılıçdaroğlu. Bir kere ‘Hayır’ dedi, oda 15 Temmuz’da darbeye ‘Hayır’ dedi. Milli irade 16 Nisan’da ne diyecek, ‘Evet’ diyecek.  Dik duranlar, meydanları dolduranlar, tanklara, toplara, tüfeklere kendini siper edenler, 16 Nisan’da da bu vatana, bu millete Allah’ın izni ile sahip çıkacak. Biliyorsunuz 15 Temmuz’da Malatya 7 şehit verdi, bunun 4 tanesi Pütürgeli, biride 16 yaşındaki Engin Tilbaç kardeşimiz. Hani bugün birileri diyor ya 'gençler ne yapar?' 18 yaşında milletvekili olur mu? 16 yaşındaki biz gençlerimizi şehit verdik şehit. Bu vatan için, bu millet için, bu bayrak için canını verenler,  kanın verenler, ezanlar susmasın diye canını verenler 18 yaşında, 19 yaşında şehit oluyorlar da, 20 yaşında, 21 yaşında şehit oluyorlar da mecliste mi temsil edilemeyecekler. Bu millet kimin doğru, kimin yalan söylediğini hep göstermiş. Ne zaman sandık kurulsa ferasetini ortaya koymuş.  16 Nisan’da da İnşallah bu millet ferasetini ortaya koyacak. Biz hep milletimize güvenip, inandık. İnanıp, güvenmeye de devam edeceğiz. Millet hep yolumuzu açtı, açmaya da devam ediyor. Biz istiyoruz ki 16 Nisan’da tek söz sahibi millet olsun. Onun içinde bu ülkede söz sahibi olacaksa, birileri karar ve yön verecekse Pütürgeli, Malatyalı kardeşlerim, milletimiz olsun” ifadelerini kullandı.

 
“17 NİSAN’DA YENİ BİR TÜRKİYE İÇİN İRADEMİZİ ORTAYA KOYACAĞIZ”
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Pütürge’nin referandumun önemini anladığını ifade etti.
Çakır, Pütürge’nin 16 Nisan’da güçlü bir ‘Evet’ diyeceğine inandıklarını belirterek, “Hedef koyulduğu gibi inşallah sadece Malatya’da değil, Türkiye’de birinciliği hedefleyen bir Pütürge’ye de bu yakışır.

Çok yoğun bir şekilde gece gündüz demeden çalışıyoruz. Biz, her yere hizmeti nasıl götürebiliriz, imkanlarımızın çok daha ötesinde çalışıyoruz. AK Parti felsefesi ve AK Parti belediyeciliği anlayışıyla çalışarak, Pütürge’mizi her yönüyle geliştireceğiz” dedi.


 Malatya’nın bölgenin cazibe merkezi haline geldiğini dile getiren Çakır, “Malatya nasıl gelişip, bölgenin cazibe merkezi haline geldiyse, her ilçemizi de alt yapısından üst yapısına kadar geliştireceğiz. Pütürge’mizin bütün altyapısı yenilendi. 30-40 yıl hiçbir sorun olmayacak” şeklinde konuştu.


 AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı da 16 Nisan’da yapılacak olan referandumun önemine vurgu yaparak, “Biz bu ülkede AK Parti hükümetleri döneminde yapmış olduğumuz hizmetlerle 11 seçimi hep birlikte geçirdik. Allah’a şükürler olsun her defasında hem Malatya hem de Türkiye AK Parti’yi Türkiye’de birinci yaptı. İnşallah bu defa da Pütürge Türkiye’de birinci olacak. Pütürge’nin bu coşkusu, bu görüntüsü inanın dosta güven veriyor, düşmana korku salıyor. 17 Nisan’da yeni bir Türkiye için hep birlikte kendi özgür irademizi sandığa yansıtacağız” dedi. 

Ak Parti Pütürge ilçe başkanı Mikail Sülük"Coşku vardı...Bu kez Evet'te Türkiye rekoru bizde olacak" dedi.

BAKAN TÜFENKCİ'DEN KILIÇDAROĞLU'NA CEVAP

Malatya'nın Pütürge ilçesinde Bakan Tüfenkci Belediye Başkanı Mehmet Polat'ı ziyaret ettikten sonra ilçe meydanında halka hitap etti.
Pütürgelilerin meydanlarda terör örgütlerine, hayırcılara ses vererek "evet" dediğini ifade eden Tüfenkci, AK Parti hükümetleri döneminde bütün engellemelere, terör faaliyetlerine, 15 Temmuz darbe girişimine ve sistem arızalarına rağmen Türkiye'yi her alanda üç kaç büyüttüklerini ifade etti.
Enflasyonun yüzde 50-60'leri faizlerin yüzde binleri bulduğu koalisyon dönemlerini hatırlatan Tüfenkci, şunları kaydetti:
"Bir kitapçık fırlatmayla benim esnafım, iş adamım, sanayicimin bir gecede nasıl iflas ettiğini hatırlayın. Bu sadece beceriksiz yönetimlerden değil, o sistem arızalarından, güç devşirmelerinden bu şekle geldi. Sistemin arızalarıyla bu millet her daim bedel ödedi, geçlerimiz, esnafımız, iş adamımız, Malatyalı, Pütürgeli göç vererek ödedi. Bundan sonra göç vermek istemiyorsak, bundan sonra bu ülke bir daha bedel ödesin istemiyorsanız, manipülasyonlara gelmek istemiyorsak, devalüasyon, enflasyonlar olsun istemiyorsak, koalisyonlar bir daha bu ülkede olsun istemiyorsak, istikrar istiyorsak, güçlü Türkiye olsun istiyorsak 16 Nisan'da 'evet' diyeceğiz."
Bakan Tüfenkci, birilerinin Türkiye'nin kaderiyle oynamak isteyebileceğini ve terör örgütleriyle aynı safta yer alabileceğine dikkati çekerek, Pütürgelilerin terör örgütleriyle asla ve asla aynı safta yer almayacağını vurguladı.
15 Temmuz'u unutmadıklarını anlatan Tüfenkci, "Malatyalı, Pütürgeli, Türkiye, 15 Temmuz darbe girişimine bir kere 'hayır' dedi Kılıçdaroğlu. Bir kere 'hayır' dedi o da 15 Temmuz'da darbeye 'hayır' dedi. Milli iradeye de 16 Nisan'da ne diyecek 'evet' diyecek. 15 Temmuz'da 'hayır' diyenler, dik duranlar, meydanları dolduranlar, tanklara, toplara, tüfeklere kendini siper edenler 16 Nisan'da da bu vatana bu millete Allah'ın izniyle sahip çıkacak." diye konuştu.
- "Sanki yalan makinesi"
Tüfenkci, 15 Temmuz'da Malatyalıların 7 şehit verdiğini bunlardan birisinin de 16 yaşındaki Engin Tilbaç olduğunu anımsatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Hani bugün birileri diyor ya 'gençler ne yapar? 18 yaşında milletvekili olur mu? 16 yaşındaki gençlerimizi biz şehit verdik şehit. Bu vatan, millet, bayrak için canını, kanın verenler, ezanlar susmasın diye canını verenler 18-19 yaşında şehit oluyor da mecliste mi temsil edilemeyecekler. Bunlar zannediyorlar ki gençlere 18 yaşının yolu açılınca Meclisin tamamı gençlerden oluşacak. Bunlar her alanda olduğu gibi burada da yalan söylüyorlar. Hayır diyenleri bir dinleyin sanki yalan makinesi. Bir Kılıçdaroğlu'nu dinleyin ağızına ne gelirse. Aydın'a gitmiş diyor ki 'muhtarlar eğer 16 Nisan'da evet çıkarsa ne olacak, muhtarlığınız elinizden alınacak. Minibüs durağına gidiyor 16 Nisan'da evet çıkarsa ne olacak biliyor musunuz? 'Sizin bu hat durakları iptal edilecek'. Hadi canım sende yalanın da bu kadarı olmaz. Sen milletimizi aptal mı zannediyorsun? Bu millet her zaman dik durmuş, haklıyla haksızı hep ayırmış, bu millet kimin doğru kimin yalan söylüyor hep göstermiş. Ne zaman sandık kurulsa ferasetini ortaya koymuş 16 Nisan'da da inşallah ferasetini bu millet ortaya koyacak. Biz hep size inandık, güvendik, inanmaya da güvenmeye de devam edeceğiz."
- "Süresini de uzatabiliriz"
Bakan Tüfenkci, esnafa son zamanlarda çok sayıda destek verdiklerine işaret ederek, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Amacımız esnafımızı daha büyütüp tüccar, tüccarımızı daha da büyütüp sanayici, sanayicimizi de ihracatçı yapmak. Biz sadece esnafımıza değil yatırım yapan herkesin önünü açtık. Türkiye'yi büyütmek istiyoruz. İstiyoruz ki Türkiye'de kişi başı milli gelirler artık 11 bin dolarlardan 25 bin dolarlara çıksın, ihracatımız 150 milyarlardan 500 milyarlara çıksın. Onun için esnafımız iç ticaret hareket kazansın diye, vatandaşımız kazansın diye beyaz eşyada, mobilyada KDV, ÖTV indirimi yapmıştık. Bu nisan ayında doluyor, Maliye Bakanlığıyla görüşüyoruz inşallah süresini uzatabiliriz." 
Tüfenkci, halk oylaması çalışmaları kapsamında geldiği Malatya'da Canlı Hayvan Pazarı'nı ziyaret ederek, yetiştiricilerle bir süre görüştü.
Daha sonra özel bir işletmeye geçen Tüfenkci, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, kentteki hayvan pazarının geçmiş yıllara göre modern bir hale getirildiğini belirterek, bu konuda Büyükşehir Belediyesine çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti.
Ziyaret ettiği yetiştiricilerin 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında Türkiye'nin birliğinden, huzurundan, istikrarından, Türkiye'nin yarınlarının gelişmesinden yana oy kullanacaklarını ve referandumda "Evet" diyeceklerini yüksek sesle haykırdığını ifade eden Tüfenkci, şunları  söyledi:
"Milletimiz 16 Nisan'a şimdiden hazır. Kararı net, kararı evet. Anayasa referandumuna baktığımızda muhalefetin 'hayır' derken neye 'hayır' dediğini bilmediğini görüyoruz. Sadece yalanlar ve iftiralar üzerine, algı operasyonlarıyla 'hayır' denmesi gerektiğini ifade ediyorlar. Oysa Türkiye'nin ve bölgenin gerçeği, dünyadaki gelişmeler, istikrarlı bir yönetim, güçlü bir yönetim istiyor, lider bir Türkiye'nin bölgesinde bulunması gerektiği, bütün bölge halklarının mazlumların umudu olan bir Türkiye'yi görmek istiyorlar. Bunun için de 16 Nisan'da 'evet' denmesi gerektiğini ifade ediyorlar ama muhalefet sadece ve sadece tek adamlıkla, diktatörlükle veya peygambere kadar dil uzatmalarla referandumda 'hayır' demeye çalışıyor. Oysa 'evet' denmesi için Türkiye'nin, halkın ve bölgenin gerçekleri ne için 'evet' denmesini çok açık ve net şekilde ifade ediyor."
Tüfenkci, Malatya için hayvancılık ve tarımın önemine değinerek, kentin bir yandan sanayi bir yandan da tarım kenti konumunda bulunduğunu, hükümet olarak hayvancılığa önemli destekler verdiklerini bu desteklerden yetiştiricilerin sonuna kadar yararlanması gerektiğini bildirdi.
Vatandaşların Nevruz Bayramı'nı kutlayan Tüfenkci, "Huzur ve güvenlik içerisinde nevruzun aslına uygun bir şekilde kutlanması, bunun bir bayram olduğunun bilinci içerisinde insanlara acılar yaşatmaktan ziyade sevinçlere vesile olmasına fırsat vermek lazım." diye konuştu.
Özal'ın, Erbakan'ın, Türkeş'in, Demirel'in vasiyetiydi
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, halk oylaması çalışmaları kapsamında geldiği Malatya'nın Doğanyol ilçesinde halka hitap etti.

15 Temmuz'u unutmadıklarını belirten Tüfenkci, "15 Temmuz'da nasıl meydanları doldurduysanız, tanklara, toplara göğüsünüzü siper ederek o gün darbeye 'hayır' dediyseniz 16 Nisan'da da inşallah istikrara ve milli iradeye 'evet' diyeceğiz." diye konuştu.

Tüfenkci, bundan sonra millete rağmen Türkiye'de hiçbir şey olmayacağını, milletin değerleriyle alay edenlerin milletin değerlerine rağmen iş başına gelemeyeceğini ifade etti.

"Hayır" kampanyası yapanlara dikkati çeken Tüfenkci, şöyle devam etti:

"Almanya'sı, Hollanda'sı, Bulgaristan'ı dahil, bir de FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP/C'si dahil bir takım siyasi partiler de onların peşine düşmüş hep beraber 'hayır' cephesi oluşturmuşlar. Ne için oluşturmuşlar? Milletin iradesi hakim olmasın diye oluşturmuşlar." 

Tüfenkci, referandumun gelecek nesiller, kadınlar ve Türkiye için çok önemli olduğunu bildirdi.

Şer güçlerin güçlü Türkiye olmaması için çabaladığına işaret eden Tüfenkci, "Onlar biliyorlar ki Türkiye Cumhurbaşkanlığı sistemine geçerse bir daha bu ülkede koalisyonlar olamayacak. Bir daha sermayeyle, basınla, medyayla, şu, bu örgütle Türkiye'yi manipüle edemeyeceğiz diye korkuyorlar ama onlar ne kadar endişe ederlerse etsinler, onlar meydanlara çıkıp ne kadar yalan söylerlerse söylesinler Doğanyollu bu yalanlara kanmaz, Türkiye kanmaz, Malatya kanmaz." diye konuştu.

Bakan Tüfenkci, millete efendi değil hizmetkar olmaya geldiklerini belirterek, halkın çizdiği istikamette yollarına devam ettiklerini ifade etti.

Tüfenkci, halkoylamasının çok önemine vurgu yaparak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Hayır çıkarsa ülke batmaz ama hayır çıkarsa Türkiye bir fırsatı kaçırmış olur. Yarınlarımızın ipotek altına alınmasını istemiyorsak biz irademize sahip çıkarak 16 Nisan'da inşallah 'evet' diyeceğiz. Eğer bugün esnafımıza faizsiz krediler verebiliyorsak, enflasyonu tek hanelerde tutmanın mücadelesini verebiliyorsak, bu yakaladığımız tek başına iktidarların, siyasi istikrarın ve güvenin eseridir. Biz milletten aldığımız güvenle yolumuza devam ediyoruz. Milletin ortaya koyduğu istikrarla devam ediyoruz."

Bakan Tüfenkci, Turgut Özal'ın, Necmettin Erbakan'ın, Alparslan Türkeş'in ve Süleyman Demirel'in de başkanlık sistemini dile getirdiğine değinerek, "Biz şimdi onların da hayallerini gerçekleştiriyoruz. Bu esasında liderlerden çok Türkiye'nin hayali. Güçlü bir Türkiye için, güçlü bir yasama, güçlü bir meclis, güçlü bir yargı için inşallah hep beraber 16 Nisan'da evet diyeceğiz." dedi.

Bakan Tüfenkci, daha sonra ilçede esnafı tek tek ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.

AHMET AYDIN MALATYA'DA

TBMM Başkan Yardımcısı Ahmet Aydın Malatya'daydı. Aydın daha sonra Darende ilçesine geçti.

TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın "Dünya farklılıklarla güzel. Down Sendromu hastalık değil, farklılıktır. Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kutlu olsun."dedi.

MİLLETVEKİLİ MUSTFA ŞAHİN AKÇADAĞ'DA

Ak Parti Milletvekili Mustafa Şahin, Akçadağ ilçesinde halkla bir araya geldi ve evet oyu istedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
 
Etiketler: Bakan, Tüfenkci,, Pütürge'de, CHP, Genel, Başkanı, Kılıçdaroğlu'na, cevap, verdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
75
0
7
3
24
34
2
Fenerbahçe
72
0
4
9
21
34
3
Medipol Başakşehir
72
0
6
6
22
34
4
Beşiktaş
71
0
5
8
21
34
5
Trabzonspor
55
0
9
10
15
34
6
Göztepe
49
0
11
10
13
34
7
Demir Grup Sivasspor
49
0
13
7
14
34
8
Kasımpaşa
46
0
14
7
13
34
9
Kayserispor
44
0
14
8
12
34
10
Evkur Yeni Malatyaspor
43
0
13
10
11
34
11
Teleset Mob. Akhisarspor
42
0
14
9
11
34
12
Aytemiz Alanyaspor
40
0
16
7
11
34
13
Bursaspor
39
0
17
6
11
34
14
Antalyaspor
38
0
16
8
10
34
15
Atiker Konyaspor
36
0
16
9
9
34
16
Osmanlıspor FK
33
0
17
9
8
34
17
Gençlerbirliği
33
0
17
9
8
34
18
Kardemir Karabükspor
12
0
28
3
3
34
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv