Haber Detayı
27 Nisan 2017 - Perşembe 12:15
 
Bakan Tüfenkci; Sağlıkta devrim...Türkiye’ye geçerek, sağlık turizmi oluşturmaktır
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Kamu Hastaneleri Birliğinde tıbbi cihazlarla ilgili düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, “Türkiye Sağlık alanında büyük bir değişime ve dönüşüme imza attı. Türkiye'nin her yerinde sağlık hizmetlerinin standardını müthiş derecede yukarılara taşıdık" dedi.
Sağlık Haberi
Bakan Tüfenkci; Sağlıkta devrim...Türkiye’ye geçerek, sağlık turizmi oluşturmaktır

AK Parti iktidarları ile birlikte Türkiye’de sağlık alanında büyük bir devrimin yapıldığına işaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, tıbbı cihaz için düzenlenen toplantıda şu konuşmayı yaptı:

“Türkiye'nin her yerinde sağlık hizmetlerinin standardını müthiş derecede yukarılara taşıdık. Bugün geldiğimiz noktada itibarıyla artık hastanelerimizde koğuş sisteminden ikili ve üçlü odalara geçildiğini, konfor bakımından ise dünya standartlarını yakaladığını görüyoruz. Burada verilen hizmetleri baktığımız zaman bugün Avrupa ve Dünya ile boy ölçüşebilecek hizmetleri, hastalarımız almaktadır. Aynı zamanda personellerimizin yetişmesi ve yetiştirilmesi noktasında da Avrupa ve dünyada Türk doktorlarının yer edindiğini görüyoruz. Dolayısıyla dünyanın birçok yerinden de Türkiye'nin hedeflerinden bir tanesi, bu hastaları Türkiye’ye geçerek, sağlık turizmi oluşturmaktır. Bu konuda Sağlık Bakanlığımız ve Turizm Bakanlığımız ciddi bir çalışma yürütmektedirler. Bu alanda özellikle Malatya, bölgesinde ve Türkiye’de sağlık alanında ciddi bir yere sahip. Gerek yatak kapasitesi olsun gerekse de personel sayısı itibarıyla ve hasta basına düşen doktor sayısı ile birlikte Malatya bölgenin parlayan yıldızlarından bir tanesi. Bilindiği üzere Malatya Devlet Hastanesini, Araştırma ve Eğitim Hastanesi olarak hayata geçirmiştik. Burada özellikle bu statüye kavuştuktan sonra sadece isim olarak değil, aynı zamanda bunu destekleyici alet ve ekipmanlarında hayata geçirilmesi gerekiyordu. Buralara kazandırılması gerekiyordu. Gerek arkadaşlarımızın talepleri gerekse bakanlığımızın planlanması noktasında Malatya'nın durumu göz önüne alınarak, bu cihazları ilimize kazandırdık. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a bu noktada Malatya adına teşekkür ediyoruz. İnşallah bu cihazlar Malatya’ya büyük katkı sağlar.”

CİHAZ DESTEĞİ

MALATYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE;

1 adet Robotik Yürüme Cihazı planlaması yapılmıştır. (Robotik yürüme cihazı yürüme problemi olan engelli hastaların tedavisinde etkili bir tedavi yöntemidir.)

1 adet Anjiografi Cihazı planlaması yapılmıştır. (Hastanemizde 1 (bir) cihaz mevcut olup; 2. cihaz izni alınmıştır.)

1 adet Endovizyon sistemi (Laporoskopi)

1 adet USG Cihazı (Renkli Doppler Üst Düzey)

3 adet Anestezi Cihazı

1 adet Ameliyat Mikroskobu (Göz)

1 adet Fako Cihazı

8 adet Diyaliz Cihazı

1 adet orta düzey- 1 adet üst düzey Ekokardiografi Cihazı

YEŞİLYURT HASAN ÇALIK DEVLET HASTANESİNE;

1 adet Anestezi Cihazı

1 adet Fako Cihazı

1 adet Endovizyon Sistemi (laparoskopi)

DARENDE HULUSİ EFENDİ DEVLET HASTANESİNE;

2 adet Diyaliz Cihazı

1 adet Küvoz (Transport)

1 adet USG Cihazı Renkli Doppler (orta düzey)

DOĞANŞEHİR DEVLET HASTANESİNE;

1 adet Küvoz (Transport)

1 adet USG Cihazı Renkli Doppler (orta düzey)

ÜNİVERSİTE'DE BULUŞMA...

Malatya İnönü Üniversitesi'nin ev sahipliğinde 'Geleceğin İnşasında İmam Hatip Okulları' konulu Uluslararası Sempozyuma da Bakan Tüfenkci katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, takım elbise ve yazı

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise ve yazı

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise ve yazı

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Bakan, Tüfenkci;, Sağlıkta, devrim...Türkiye’ye, geçerek,, sağlık, turizmi, oluşturmaktır,
Yorumlar
Haber Yazılımı