Haber Detayı
16 Eylül 2017 - Cumartesi 21:28
 
Bakan Tüfenkci;Türkiye büyümede birçok ülkeyi geride bıraktı...Çalık Genel Müdür Kılıçdaroğlu mu?
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya’da seslendi: "Türkiye, 3. çeyrekte birilerine inat yine yüzde 7 veya biraz üzerinde büyümeyi yakalamış olacak. Yıl sonu itibarıyla da orta vadeli büyüme planlarının çok üzerinde yüzde 5'in de üzerinde bu ülke büyümeyi yakalayacak." dedi.
Siyaset Haberi
Bakan Tüfenkci;Türkiye büyümede birçok ülkeyi geride bıraktı...Çalık Genel Müdür Kılıçdaroğlu mu?

Bakan Tüfenkci;Türkiye büyümede birçok ülkeyi geride bıraktı...Çalık Genel Müdür Kılıçdaroğlu mu?

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Türkiye, 3. çeyrekte birilerine inat yine yüzde 7 veya biraz üzerinde büyümeyi yakalamış olacak. Yıl sonu itibarıyla da orta vadeli büyüme planlarının çok üzerinde yüzde 5'in de üzerinde bu ülke büyümeyi yakalayacak." dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,  Ak Parti genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır, Ak Parti il başkanı Hakan Kahtalı, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, Ak Parti Pütürge ilçe başkanı Mikail Sülük, Hekimhan İlçe Başkanı Adil Ağcan, Yazıhan İlçe Başkanı Veysel Ateş, Akçadağ ilçe başkanı Arif Tutal, Ak Parti yöneticileri, Arapgir belediye başkanı Haluk Çömertoğlu katıldı.
Seçim bölgesi Malatya’da Bakan Tüfenkci, bugün Arguvan ve Arapgir ilçe kongrelerine katıldı ve konuşmalar yaptı.

Bakan Tüfenkci Türkiye'nin ekonominin tüm çarklarını aynı anda çalıştıran bir performans ortaya koyduğunu anlatıp, "Bu önemli. 2017'nin ilk çeyreğinde yüzde 5,2 büyüyen ülkemiz, ikinci çeyrekte de 5,1 gibi en hızlı büyüyen ekonomilerden birisi oldu. Baktığımız zaman ikinci çeyrek itibarıyla ülkemiz Çin ve Hindistan'ın ardından üçüncü sırada yer alırken, OECD ve Avrupa Bölgesi ülkeleri, ABD, Japonya gibi birçok ülkeyi geride bırakmayı başardı." diye konuştu.

Objektiflikten uzak siyasi yorum yapanların bundan mahcup olduğunu gördüklerini, bazı kesimlerin "Türkiye şaka mı yapıyor?" dediklerini, verileri tahdit etmeye çalıştıklarını aktaran Tüfenkci, ancak Türkiye'nin yoluna devam ettiğini kaydetti.

Bakan Tüfenkci, 2016 yılında karşı karşıya kalınan darbe girişiminin Türkiye'ye bir maliyetinin olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

"Gerçekten de baktığımız zaman o maliyet sadece maddi anlamda değildir. Bu hainlerin her birinin insanımıza ödettiği maalesef bir maliyet var. Onun arkasından da Türkiye aleyhine ekonomik terör estirerek, lobiler yaparak Türk ekonomisini çökertme çalışmalarına, dış desteklerine rağmen Allah'a hamdolsun gerçekten Cumhurbaşkanımız liderliğinde hükümetimizin almış olduğu tedbir ve teşviklerle birçok gelişmiş ülkenin bu musibet karşısında kısa zamanda toparlayamayacağı bir durumu Türkiye güzel bir şekilde toparladı ve atlattı.
Amacımız gençlere iş bulmak. En büyük katkıyı da yatırım harcamalarından geldiğini görmek gerçekten ilerisi, Türkiye için önemlidir diye düşünüyorum. Türkiye, 3. çeyrekte birilerine inat yine yüzde 7 veya biraz üzerinde büyümeyi yakalamış olacak. Yıl sonu itibarıyla da orta vadeli büyüme planlarının çok üzerinde yüzde 5'in de üzerinde bu ülke büyümeyi yakalayacak. 

Amacımız işinizi, aşınızı büyütmek, gençlere iş bulmak, aş bulmak derdimiz. İnsanımızın refah düzeyini, esnafımızın ekmeğini, işini büyütmek, sanayide çarklar dönsün istiyoruz. Esnafımız büyüsün tüccar olsun, tüccarımız büyüsün sanayici, sanayicimiz büyüsün ihracatçı olsun istiyoruz. Bütün tedbir ve teşviklerimiz bunun için. Onun için odalarımız, borsalarımız, esnaf odalarımızla çok yakın şekilde çalışıyoruz, sürekli onlarla istişare ediyoruz, onlardan gelen öneriler doğrultusunda önlerini açmak için çaba gösteriyoruz. Biz istiyoruz ki, siz çalışın üretin biz önünüzü açalım."

"Onun için borsamıza baktığımızda özellikle borsamız 100 bin sınırını haziran ayında aştı ve dünyadaki diğer borsalardan ayrışarak daha güçlü performans sağlamış oldu.
Daha çok satacağız, dünyada ayak basmadık pazar bırakmayacağız. Bir kez daha altını çizerek söylüyorum; hükümet olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bunu ortaya da koyduk. Siz gücünüzü koyuyorsunuz, biz de yolunuzu açıyoruz. Sonuçta kazanan Türkiye oluyor.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle yoluna devam ediyor."
ÇALIK, KILIÇDAROĞLU’NA YÜKLENDİ…


Ak Parti genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, her iki ilçe kongresinde yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi ve sert bir dille eleştirdi.
“CHP’nin Genel Müdürü Kılıçdaroğlu” diye seslenen Çalık 2019’da Arguvan belediye başkanlığını yüzde 51’le alalım. Arapgirde ‘de yüzde 89 oy bekliyorum”dedi.
Ak Parti il başkanı Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır’da ilçe kongrelerinde konuşup hedefin 2019 olduğunu ifade ettiler.
ARGUVAN’DA KUDRET KILIÇ SEÇİLDİ…
Arguvan’da yapılan 6. Kongre de ilçe başkanlığına Kudret Kılıç seçildi.
ARAPGİR MEHMET TÜMER GÜVEN TAZELEDİ…
Arapgir ilçesinde de Mehmet Tümer Yeniden seçildi ve güven tazeledi.
DİVAAN BAŞKANI NADİR ÇALIK
Her iki ilçe de de kongrelerde divan başkanlığını Nadir Çalık yaptı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Bakan, Tüfenkci;Türkiye, büyümede, birçok, ülkeyi, geride, bıraktı...Çalık, Genel, Müdür, Kılıçdaroğlu, mu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı