Haber Detayı
18 Ocak 2018 - Perşembe 16:06
 
Başbakan Yıldırım; Urhal’ında katıldığı toplantıda 81 ilin emniyet Müdürlerine seslendi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Başbakan Binali Yıldırım İl Emniyet Müdürleri Toplantısına katıldı. Toplantıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Vekili İsmail Çataklı, İçişleri Bakanlığının üst düzey yöneticileri, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları, İl Emniyet Müdürleri ve Daire Başkanları da hazır bulundular.
Gündem Haberi
Başbakan Yıldırım; Urhal’ında katıldığı toplantıda 81 ilin emniyet Müdürlerine seslendi

Başbakan Binali Yıldırım; Urhal’ında katıldığı toplantıda 81 ilin emniyet Müdürlerine seslendi 
Toplantıya, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbeciler tarafından başından vurularak ağır yaralanan Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan ve 2014 yılındaki Kobani olaylarında Bingöl Emniyet Müdürü görevindeyken teröristlerin saldırısına uğrayan Gazi Emniyet Müdürü Atalay Ülker de katıldı.
Başbakan Yıldırım, toplantı salonuna gelişinde tören mangasınca karşılandı.


“ASAYİŞİN BERKEMAL OLMASI, HER VATANDAŞIN HUKUKUNUN KORUNDUĞUNDAN EMİN OLUNMASIYLA MÜMKÜNDÜR.”
Toplantının açılışında bir konuşma yapan Başbakan Yıldırım, emniyet mensuplarının milletin huzuru ve güvenliği için verdikleri mücadeleyi yakından takip ettiğini belirterek, “Asayişin berkemal olması, her vatandaşın hukukunun korunduğundan emin olunmasıyla mümkündür.” dedi.
Yıldırım, terörle mücadele ederken polis, jandarma ve diğer güvenlik birimlerinin sağduyulu, aklıselim içinde hareket etmek ve hukuk içinde kalmak durumunda olduğuna dikkat çekerek, bunun güçlü bir donanımla sağlanacağını, emniyet mensuplarının da bu donanıma sahip oldukları için bu görevi layıkıyla yerine getirdiğini söyledi.


Kamu ve millet adına görev yapanların, toplumu kötülüklerin bulaşıcı etkilerinden korumak için kötülüğü ve kötüyü yok etmek gibi önemli bir görevi olduğunu belirten Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Türkiye'nin geçmişinde devletin silahını, üniformasını kendi karanlık ve kirli emellerine alet etmeye çalışan, milli iradeye kastedecek kadar yoldan çıkan bu terör güruhlarını, şer odaklarını asla hatırımızdan çıkarmayalım. Geçmişteki bu ihanetlerden ders almak, işimizi hakkıyla yapmamızı sağlayacak. FETÖ dolayısıyla Emniyet Teşkilatımızın yaşadığı kayıpların bir güvenlik zafiyetine yol açmaması son derece önemlidir. Az önce Emniyet Genel Müdürümüz, 15 Temmuz FETÖ/PDY olayından sonra Emniyet Teşkilatında yaşanan zafiyetin kısa süre içinde giderildiğini ve teşkilatın sorun yaşamadan görevini en iyi şekilde ifa ettiğini belirtti.”


Başbakan Yıldırım, Bingöl Emniyet Müdürlüğü görevindeyken alçaklara karşı göğsünü siper ederek gazilik mertebesine ulaşan Atalay Ülker’in de toplantıda yer aldığını belirtti. Ayrıca, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbeciler tarafından başından vurularak ağır yaralanan Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan’ın da salonda bulunduğunu bildiren Yıldırım, "Turgut Aslan o gece alçaklara karşı verdiği kahramanca mücadele sırasında gazi oldu. Turgut Aslan Başkan gittikçe iyi oluyor. Bugün onu aramızda görmekten memnuniyet duyuyorum." ifadelerini kullandı.
Terör örgütleri ile mücadele ederken aynı zamanda sosyal dokuyu tahrip etmek isteyen uyuşturucu baronlarının ihmal edilmediğini vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:


“Terörle yurdun her karış toprağında amansız mücadelede önemli mesafe alındı. Ancak uyuşturucu, mücadele etmekle beraber boyutları bizim düşündüğümüzden daha derinde ve daha büyük olan bir mücadele şekli. Bundan sonraki öncelikli hedeflerimiz arasında. Geleceğimiz gençlerimizi, genç kuşakları zehirlemeye ve toplumu yozlaştırmaya, ülkemizin enerjisi olan gençlerimizi bu müptelalığa düşürmeye çalışanlara asla ve asla göz açtırmayın. Özellikle büyükşehirlerde, okullar etrafında ve insanların toplu olarak bir arada bulunduğu mekanlarda bu uyuşturucu baronlarının maşaları, dağıtıcıları gençleri zehirlemek adına alçakça bir faaliyet içindeler. Özellikle son aylarda başlattığınız uyuşturucuya karşı mücadele toplum tarafından fark ediliyor ve takdirle karşılanıyor ama yeterli değil. Bu konuda çok daha amansız bir mücadele sürecini başlatmak gerektiğini düşünüyorum. Tıpkı terörle mücadelede olduğu gibi burada da teşkilatımızın çok iyi sonuçlar alacağına yürekten inanıyorum."


“Bizim için aslolan vatandaş.” vurgusu yapan Yıldırım, “Türkiye Cumhuriyeti’nin her vatandaşı bu ülkenin gerçek sahiplerinden biridir. Ülkemizin istikbalini, nesillerimizin emniyetini ancak bugün atacağımız doğru adımlarla teminat altına alabiliriz. Ülkemizi ve milletimizi her türlü kötü niyetli girişime karşı koruyacak olanlar sizlersiniz. Sizlere güveniyoruz. Bu yolda Allah yar ve yardımcınız olsun.” dedi.
Başbakanlık görevini aldığında vatandaşlara “Vatandaşlarım rahat olsun, bu terör belasını ülkemizin başından atacağız ve terörü gündemin alt sıralarına indireceğiz.” dediğini, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Teşkilatının mücadelesi neticesinde bunun aşağı yukarı gerçekleştiğini belirten Yıldırım, “Bugün Türkiye’de terör birinci gündem maddesi olarak konuşulmuyor, başka konular ön plana çıktı ancak henüz işimiz bitmiş değil. ‘Su uyur düşman uyumaz.’ Onun için gece gündüz, yaz kış demeden mutlaka ve mutlaka, taarruz esaslı, savunma esaslı değil, mücadeleye kesintisiz devam edeceğiz. Özellikle de tehdidin, terör olayının gerçekleşmeden önce önlenmesine yönelik çalışmalara ağırlık vereceğiz.” dedi.
Emniyet Teşkilatının yıl boyunca yüzlerce terör olayını gerçekleşmeden önlediğini söyleyen Yıldırım, “Bunun arkasında sağlam bir istihbarat var, birimler arasında koordinasyon var, birbirinden bilgi esirgememe var. Bunlar olunca operasyon öncesi başarı da kendiliğinden geliyor. Yani geçmiş zamanların birimler, kurumlar arasındaki zayıf iletişimin bugün yerini çok daha iyi koordine edilmiş ve birbirleriyle her an iletişim halinde olan güvenlik birimlerimizin olması bu başarıda en önemli bir kaynağımızdır, bir imkanımızdır.” değerlendirmesinde bulundu.


Milletin vakur duruşunun sembollerinden birisinin de güvenlik güçleri olduğunu ifade eden Yıldırım, Emniyet Teşkilatının tarih boyunca Türkiye'nin güvenliğini ve dirliğini sağlamada sarsılmaz bir irade ortaya koyduğunu söyledi.
Şehir içi ve şehirlerarasında kurulan elektronik sistemlerle suçun ve suçlunun anında denetlendiğine işaret eden Yıldırım, “Yapılan bölünmüş yollar ve yoğun trafik denetlemeleri sayesinde can kaybını önlemede önemli mesafe aldık. Ölümlü kazalarda can kaybı yüzde 62 oranında azaldı. Bunu, artan nüfusa rağmen, yine artan refah ve alım gücüyle 15 yılda 8 kata çıkan otomobil sayısına rağmen kazandık.” dedi.
“TERÖRLE MÜCADELE ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİNE ASLA HALEL GETİRMEYECEĞİZ. VATAN MÜCADELESİ, NAMUS BORCUDUR. VATANI, MİLLETİ KORUMAK SİZİN BOYNUNUZUN BORCUDUR.”
Bugüne kadar görevi başında şehit düşen güvenlik güçlerini minnet ve rahmetle anan, kahraman gazilere millet adına şükranlarını sunan Yıldırım, ülkesini ve milletini savunmak için bir an bile düşünmeden canını feda eden 15 Temmuz şehitlerine de Allah'tan rahmet diledi.
Yıldırım, Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'nde şehit olan polislerin, o gece verdiği mücadeleyi asla unutmayacaklarının altını çizerek, “Fethi Sekin'i unutmayacağız. Terörle mücadele şehitlerimizin emanetlerine asla halel getirmeyeceğiz. Vatan mücadelesi, namus borcudur. Vatanı, milleti korumak sizin boynunuzun borcudur.” dedi.


Emniyet Teşkilatı mensuplarına seslenen Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:
“Milletimiz de devletimiz de hükümetimiz de sonuna kadar yanınızdadır. Kendinizi asla yalnız hmeyin. Bu şerefli görevi yapan hiçbir güvenlik görevlisi, polis memuru korumasız ya da kimsesiz değildir. Siz emniyet müdürlerimize en önemli hatırlatmam şudur, Emniyet Teşkilatımızın morali ve motivasyonunun yüksek olması önemlidir. Her bir personelimizin iç dünyasına da bakmanız, onlarla ilgilenmeniz gerekiyor. İhtiyaçlarını, beklentilerini önemseyin. Toplumun güvenliğini sağlamak için silah taşıyan insanın, kendi moral ve manevi durumu mutlaka iyi olmalı. Bunu sağlayacak olan da sizlersiniz. Unutmayın ki sizlerin gayreti, ülkemizin gücüne güç katıyor.”
Şu anda kar kış demeden, yollarda, sınırlarda nöbet tutan, vatan ve millet sevdasıyla çalışan bütün kahramanları tek tek alınlarından öptüğünü belirten Yıldırım, “Yolunuz, bahtınız açık olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Emniyet Genel Müdürü Altınok ise burada yaptığı konuşmada, “Yaklaşık 265 bin personeliyle emniyet müdüründen polis memuruna, çarşı ve mahalle bekçisinden sivil memuruna Türk Polisi, suç ve suçluya karşı devletimizin çelik bileği; mağdur ve mazluma uzanan şefkat eli olmuştur.” dedi.  
Özellikle 17/25 Aralık ve 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında tüm terör örgütlerinin adeta ülkemize karşı güç birliği yaptığı hassas bir dönemden geçildiğine vurgu yapan Altınok, son iki yılda terör örgütlerine karşı verilen mücadele ilgili operasyon ve yakalama sonuçlarına ait bilgileri paylaşarak şunları kaydetti:
“01 Ocak 2016-12 Ocak 2018 tarihleri arasında 213’ü PKK, 29’u DEAŞ ve 4’ü sol terör örgütlerince gerçekleştirilmek istenen toplam 246 terör eylemi engellenmiştir.”
Uyuşturucuya karşı yapılan büyük operasyonlar neticesinde yaklaşık 59 ton esrar, 13 ton eroin, bir buçuk ton scanc, 23 milyon adet captagon ve 917 kilogram kokain ele geçirildiğini belirten Altınok konuşmasına şöyle devam etti:
“Personelimizin büyük bir özveri ve cesaretle mesai mefhumu gözetmeksizin aile hayatlarından, eş ve çocuklarından fedakarlık ederek her alanda yapmış olduğu çalışmalar, devletimizin her kademesinde takdirle karşılanmış ve bu sayede milletimizin Teşkilatımıza olan güveni daha da artmıştır.”
Konuşmaların ardından Başbakan Yıldırım ve Bakan Soylu’ya Emniyet Genel Müdürü Altınok tarafından tablo hediye edildi.
Bakan Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Altınok sabah programının ardından toplantı münasebetiyle Polisevinde düzenlenen öğle yemeğinde Emniyet Müdürleri ile bir araya geldiler.

malatya emniyet müdürü urhal ile ilgili görsel sonucu
Malatya Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’da toplantıda hazır bulundu.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başbakan, Yıldırım;, Urhal’ında, katıldığı, toplantıda, 81, ilin, emniyet, Müdürlerine, seslendi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı lalik.net escort istanbul porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort