Haber Detayı
12 Ocak 2014 - Pazar 00:18
 
Başbakan Erdoğan’ın onayına Adaylar sunuldu
AK Parti Seçim İşleri Kurulu "806 ilçenin belediye başkan adayını tespit ederek Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sundu.
Siyaset Haberi
Başbakan Erdoğan’ın onayına Adaylar sunuldu

Türkiye’nin artık 30 Mart yerel seçimlerinin havasına girdiğini anlatan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin şöyle konuştu: “Tüm il belediye başkan adaylarımız genel merkezimiz tarafından belirlendi ve kamuoyuna takdim edildi.

Seçim üst kurulumuz tarafından yerel seçimlerle ilgili aday belirleme noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Genel Başkanımızın ve Başbakanımızın devlet işleri ve iş yoğunluğu nedeniyle toplantılarımıza tam katılamıyor. Benim riyasetimde yapılan çalışmalarda şuanda ilçe belediye başkanlarımızla ilgili tespit aşamasındayız ve sona geldik. 200 saati aşkın çalışma yaparak 806 ilçemizin belediye başkan adayını tespit ederek genel başkanımızın onayına sunduk.

113 ilçemizle ilgili çalışmamız devam ediyor." İlçelerle ilgili karar vermekte zorlandıklarını anlatan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir anket yaptırdık. Bu anketler tatmin etmedi ve başka bir firmaya daha anket yaptırdık. Hafta içi ilçe belediye başkan adaylarımızı açıklarız”

Ak Parti İlçe belediye başkan adaylarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.

 

 

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: AK, Parti, Seçim, İşleri, Kurulu, “806, ilçenin, belediye, başkan, adayını, tesp
Yorumlar
Haber Yazılımı