Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 18:36
 
Başkan Ali Evren; Esnaf ve Sanatkarlara faiz indirim müjdesini verdi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak Haber… Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ali Evren, Esnaf ve Sanatkarlara faiz indirim müjdesini verdi
Ekonomi Haberi
Başkan Ali Evren; Esnaf ve Sanatkarlara faiz indirim müjdesini verdi

Başkan Ali Evren;

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Ali Aladağ dahil, ayakta duran insanlar, ekran ve iç mekan

Esnaf ve Sanatkarlara faiz indirim müjdesini verdi...

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Ali Aladağ dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, ekran ve iç mekan
14 Ekim 2019 tarihinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından Antalya’da gerçekleştirilen bini aşkın kooperatif başkanının katıldığı TESKOMB Başkanlar İstişare Toplantısı ve Eğitim Seminerine katılan Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Jülide SARIEROĞLU, TESKOMB Genel Başkanı A.Kadir AKGÜL, TESK Genel Başkanı Bendevi PALANDÖKEN, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin ERKAN, Halk Bankası Genel Müdürü Osman ARSLAN ve yardımcılarının katılımları toplantı yapıldı.
Toplantıda “Alın terimiz bu bayrağın göklerde dalgalanması için. Barış Pınarı Harekâtına Esnaftan Tam Destek” pankartı açılarak ülkemizin birlik ve beraberlik vurgusu yapılmıştır.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Ali Aladağ dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, ekran ve iç mekan
Toplantıda piyasaların kırgınlığının giderilmesi, esnaf ve sanatkarların kalkınması, teknolojik imkanlardan faydalanması için daha fazla ve düşük faizli kredi verilmesi faiz oranlarının indirilmesi için yapmış olduğumuz söylemlere karşın Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN’dan esnaf ve sanatkara kullandırılan krediler ilgili müjde geldi.
Sayın PEKCAN’ın açıklamalarına göre esnaf sanatkara kullandırılan kooperatif kredilerinde yapılan iyileştirmeler ile; kredi vadeleri 5 yıla çıkarılırken, ödeme vadeleri 3 ve 6 aylık periyotlara yükseltildi. 


Halk Bank’tan yeni kredi kullanacak olanlar için kooperatif kredilerinde yıllık 2 olan banka komisyonu 100 bine kadar ‘0’ 100 bin üzerindeki tutarlar için ‘1’ olarak uygulanacak. Ayrıca yeni yılda esnaf ve sanatkar için uygulanacak istihdam kredi için yeni çalışma yapılacağını dile getirdi.
Faizin indirilmesine katkı sunan Ticaret bakanı Sayın Ruhsan PEKCAN ve TESKOMB Genel Başkanı Sayın A.Kadir AKGÜL’e Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ali EVREN olarak teşekkür ederim.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Ali, Evren;, Esnaf, ve, Sanatkarlara, faiz, indirim, müjdesini, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı