Haber Detayı
07 Şubat 2020 - Cuma 14:10
 
Başkan Ali Evren; esnafa sicil affı çıkarılması için Bakan Albayrak’a dosya sundu
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi Başkanı TESKOMB üyesi Ali Evren, esnafa sicil affı çıkarılması için Bakan Albayrak’a dosya sundu
Ekonomi Haberi
Başkan Ali Evren; esnafa sicil affı çıkarılması için Bakan Albayrak’a dosya sundu

Başkan Ali Evren; esnafa sicil affı çıkarılması için;

Resim

Bakan Albayrak’a dosya sundu...

Resim
Malatya’yı ziyaret eden Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak ile Valilikte yapılan toplantıya katılan  Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, yaşanan depremden dolayı kırgın ve durağan giden piyasaların canlandırılması, esnaf ve sanatkarların iş hacmi ve ticaretini geliştirebilmesi için  kooperatif olarak esnaflara daha kolay kredi imkanı sunalması için bankaların kredi notuna inisiyatif sağlayarak sicil affı düzenlemesi yapması istedi.

Resim
Başkan Ali Evren “Esnaflarımıza Halkbankası aracılığı ile 50 bin TL KOSGEB aracılığı ile 100 bin TL faizsiz kredi imkanı sunuldu,  bunun yanında yine Halk Bankası, tüm esnafımızın tüm kredilerini faizsiz 1 yıl ödemeyi ertelenmesinden dolayı Hükümete ve Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’a teşekkür ediyoruz.

Resim
Ayrıca bu kredilerden daha fazla esnaflarımızın faydalanması için sicil affı çıkarılmasını talep ediyoruz. Bundan dolayı ise sayın Bakana dosya takim ettim.”dedi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Başkan, Ali, Evren;, esnafa, sicil, affı, çıkarılması, için, Bakan, Albayrak’a, dosya, sundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı