Haber Detayı
20 Eylül 2017 - Çarşamba 16:02
 
Başkan Çakır’dan Malatya’nın dört bir yanına her gün bir eser kazandırılıyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır’dan şehrin dört bir yanına her gün ayrı olarak bir eser kazandırılıyor. Malatya’da yeni yaptırılan 5 yıldızlı Sokak Hayvanları bakım Merkezi ve Doğal yaşam Alanını Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır, gazetecilerle birlikte gezdi.
Yaşam Haberi
Başkan Çakır’dan Malatya’nın dört bir yanına her gün bir eser kazandırılıyor

Başkan Çakır’dan Malatya’nın dört bir yanına her gün bir eser kazandırılıyor...
Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır “Şehrimize 128 dönüm alan üzerine yaptığımız Türkiye'nin en geniş alanına sahip Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı hizmete hazır
Türkiye'ye örnek olacak olan Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanımızda sokak hayvanlarımız için her türlü konfor düşünüldü.”dedi.

Başkan Çakır, beraberinde çalışma arkadaşları ve gazetecilerle birlikte tesisi geip açıklamalarda bulundu.
HABERİN FOTOĞRAFLARI VE VİDEOSU:

Yeni Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanında incelemelerde bulunan Başkan Çakır,

TÜRKİYE'YE ÖRNEK PROJEDE SONA GELİNDİ

Türkiye'ye örnek olabilecek, 5 yıldızlı hizmet kalitesine sahip Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanında son rötuşlar yapılıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yeniköy bölgesinde 128 dönüm alan üzerine yapılan Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı yapılan çalışmalarla bitme aşamasına getirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır beraberinde Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve basın mensupları ile birlikte sahip olduğu alan bakımından Türkiye’nin en büyük tesisi olma özelliğine sahip Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı’nda incelemelerde bulundu.

İDDİALI BİR PROJE

Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı projesinde son aşamaya gelindiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Malatya’mızda ciddi manada böyle bir yere ihtiyaç vardı. Malatya’mıza uzun yıllar hizmet edebilecek, sokak hayvanlarımızın burada bakıldığı, rehabilite edildiği, korunduğu ve serbest alanda yine bakımlarının devam ettiği güzel ve iddialı bir proje. Yerden ısıtmalı, havalandırma sistemleri ile bütün detaylar düşünülerek projeyi tamamladık. Şu anda Türkiye’de üçüncü olarak yapılan ancak alan bakımından en büyük tesis diyebiliriz. Buradaki gayemiz sokaktaki hayvanların korunması, tedavisi ve böyle güzel bir yaşam alanında onlara hizmet edebilmek. Bunun için gerekli ekiplerimiz oluşturuldu. Burası artık hayvanları nakledebilecek seviyeye getirildi. Kapalı alanlarımızda aynı anda 500 hayvana hizmet verebilecek kapasitede bir yer" dedi

KEDİLER İÇİN ÖZEL ALAN OLUŞTURULDU

Kediler için de özel ve bağımsız bir alan oluşturulduğunu söyleyen Başkan Çakır, "Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak yapmış olduğumuz bu projeyle Malatya’mıza 100 yıl yetecek bir sahayı kazandırmış olduk. Türkiye’nin sayılı merkezlerinden biri haline dönüşüyor. Bu barınakta hayvanlarını geçici olarak bırakmak isteyenler için de bölümler oluşturuldu. Çevre düzeninin tamamlanması ve teknik personel takviyesinden sonra burayı hizmete açacağız. Şu anda son rötuşlar yapılıyor. 128 dönüm alan üzerine yapılan Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı'nın Malatya'mıza hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum."

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Çakır’dan, Malatya’nın, dört, bir, yanına, her, gün, bir, eser, kazandırılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı