Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 16:54
 
Başkan Çınar, dezenfektenin yanı sıra-kayısımızı gündeme taşıyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar, bir yandan “Panik yok, tedbir var” derken bir yandan desenfekte yaptırıyor, diğer yandan da kayısımızı tanıtıyor.
Gündem Haberi
Başkan Çınar, dezenfektenin yanı sıra-kayısımızı gündeme taşıyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar;

Resim

dezenfektenin yanı sıra-kayısımızı gündeme taşıyor...

Resim
Halkın sağlığı için dezenfekte çalışmalarına katılan Yeşilyurt’un belediye başkanı Mehmet Çınar halka da uyarılarda bulunuyor.
YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR “PANİK YOK, TEDBİR VAR…”
“Panik Yok Tedbir Var! Yeni tip koronavirüsün yayılma tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar; Tedbirli olmaya devam ediyoruz... Atatürk, Cumhuriyet ve Gazi Mahallesi Ortak Muhtarlığında yapılan temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını yerinde inceledik.
Yeşilyurt’umuzda panik yok, tedbir var .Vatandaşlarımızın sağlığı için tüm Yeşilyurt’umuzda ortak kullanım alanlarını dezenfekte ilacıyla sterilize etmeye devam ediyoruz.”

Resim
BAŞKAN ÇINAR, BAKAN SELÇUK’UN ÇAĞRISINA KAYISI İLE DESTEK OLDU…
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un teneffüs çağrısına Malatya kayısısı ikramıyla Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar destek olması geniş yankı buldu.
YEŞİLYURT BELEDİYESİ’NDEN ‘81 İL’DE 81 OKULA KAYISI’ HEDİYESİ...
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sosyal medya uygulaması Twitter üzerinden yayınladığı ‘Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü o güne özel olarak 40 dakika yapacağız’ şeklindeki paylaşımından sonra 81 İl’de ki 81 Okula kayısı gönderme kararı aldı. Başkan Çınar, çocukları her türlü hastalıktan uzak tutmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

“Çocuklarımız 40 Dakikalık Teneffüste Kayısı ile Güç Depolasınlar”
YEŞİLYURT BELEDİYESİ 81 KENTTE Kİ 81 OKULA KAYISI GÖNDERECEK...
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Dünya’yı etkisi altına alan ( COVİD-19) Koronavirüs salgınından ülkemizin asgari düzeyde etkilenmesi adına ortaya koyduğu üstün gayret ve çabayla vatandaşların takdirini toplayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya gönderdiği kayısı paketinin ardından şimdide 81 İl’de 81 Okula kayısı göndermek için harekete geçti.
BAKAN MÜJDEYİ VERDİ, BAŞKAN ÇINAR KAYISI GÖNDERME TALİMATI VERDİ...
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, koronavirüs salgınından dolayı bir hafta ara verilen eğitim-öğretim döneminin yeniden başlayacağı ilk günkü ilk teneffüsün 40 dakika süreceğini sosyal medya uygulaması Twitter üzerinden duyurmasından sonra harekete geçen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, verilen arada çocukların kayısı tüketmeleri için 81 İl’de 81 Okula Kayısı gönderme kararı aldı.

“ÇOCUKLARIMIZI HER TÜRLÜ HASTALIKTAN UZAK TUTMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPARIZ”...
Kayısının içerdiği mineraller bakımından koronavirüs başta olmak üzere tüm hastalıklara karşı tüketilebilecek çok değerli bir besin kaynağı olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Vücut direncinin artmasına ve bağışıklılık sisteminin güçlenmesine büyük faydalar sağlayan kayısımız, içerdiği minareler ve vitaminler bakımından sıhhatli bir bünye için olmazsa olmazdır. Küresel bir tehdit haline dönüşen koronavirüs salgının yayılmasını önlemek, insanlarımızı bu beladan uzak tutmak için her türlü çabanın sergilendiği bu kritik dönemde bizlerde tüm vatandaşlarımızın bu beladan uzak kalmaları için mutlaka kayısı tüketmeleri yönünde sürekli çağrı yapıyoruz.

Koronavirüs salgınından halkımızı uzak tutmak adına ortaya koyduğu özverili ve gayretli çalışmalarıyla herkesin takdirini toplayan Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya desteğimizi sunmak adına kayısı paketimizi ve kayısı kolonyamızı gönderdik. Bugünde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un sosyal medya uygulaması üzerinden yayımladığı mesajında, eğitim ve öğretim döneminin yeniden başlayacağı ilk günkü teneffüsün 40 dakika olacağını duyurmasından sonra bizlerde hemen harekete geçtik. Sayın Bakanımızın sosyal medya paylaşımına  ‘O kadar uzun teneffüs enerji depolamak için büyük bir fırsat. Sayın Bakanım bu uzun teneffüste çocuklarımızın mutluluğuna Malatya’mızın kayısı ile ortak olmak istiyoruz, 81 İl’de 81 okula kayısılar bizden’ şeklinde cevap verdik. Çocuklarımız bizim her şeyimiz, göz nurumuzdur. Onların her türlü hastalıktan ve sıkıntıdan uzak kalması için ne gerekiyorsa yaparız. Belediye olarak ülkemizin 81 kentindeki 81 okula Malatya kayısısı göndereceğiz. Çocuklarımıza şimdiden afiyet olsun, hem 40 dakikalık teneffüste hem de normal zamanlarda bol bol kayısı ve kayısı ürünleri yiyerek güç depolasınlar.Ülkemizin dört bir tarafındaki çocuklarımıza Mutlu İnsanların Şehri Yeşilyurt’tan en içten duygularımla sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. Hepinizi çok seviyoruz.” diye konuştu.
BAŞKAN ÇINAR’DAN BAKAN KOCA’YA KAYISI…
Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar “Küresel bir tehdit haline dönüşen ‘Koronavirüs’ salgınına karşı çok yoğun bir mesai yapan Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya bu zor ve yorucu günlerde bağışıklığa ve vücut direncine katkı sağlaması için kayısı ve çeşitlerinden gönderiyoruz.”dedi ve kayısı yolladı.
BAŞKAN ÇINAR’DAN SAĞLIK BAKANI KOCA’YA KAYISI VE KAYISI KOLONYASI HEDİYESİ...
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, küresel bir tehdit haline dönüşen ‘Koronavirüs’ salgınından  Türkiye’nin en alt seviyede etkilenmesi, can kaybı olmaması ve vatandaşların gerekli tedbirleri alması noktasında çok yoğun bir mesai yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, Malatya Kayısısı ile Kayısı Kolonyası gönderdi.

“Virüs’e Karşı Kayısı ve Kayısı Ürünleri Tüketelim”
“KAYISIMIZ, SAYIN BAKANIMIZIN ÇALIŞMA TEMPOSUNA KATKI SUNACAKTIR”...
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ‘Koronavirüs’ salgınına karşı verdiği eşsiz mücadeleden dolayı teşekkürlerini gönderen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Ülkemizin, Çin’den tüm dünyaya yayılan ve küresel bir tehdide dönüşüp binlerce insanın hayatını kaybetmesine yol açan ‘Koronavirüs’ salgınından asgari düzeyde etkilenmesi adına takdir edilecek bir mücadele ortaya koyan Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya öncelikle şahsım ve hemşerilerim adına teşekkürlerimi gönderiyorum. Koronavirüs salgınına karşı halkımızı bilinçlendirmek ve can kaybı olmaması adına yoğun bir mesai yapan, yorgun olmasına rağmen büyük bir hizmet aşkıyla üstlendiği zor görevi layıkıyla yerine getirip, milletimizin takdirini toplayan Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya kayısı ve kayısı kolonyasıyla birlikte farklı kayısı çeşitlerinin olduğu bir paket gönderdik. Gece-gündüz demeden çalışan, emek sarf eden, mücadele eden Sayın Bakanımız inşallah kayısımızdan alacağı güç ve kuvvetle birlikte çalışma temposunu muhafaza edip, mücadelesini daha moralli ve kararlı bir şekilde sürdürecektir. Bizlerde kendisine desteğimizi ifade etmek adına kayısı hediyelerimizi gönderiyoruz. Bizler her zaman yanındayız, Cenab-ı Allah yardımcısı olsun.” diye konuştu.
“KAYISI YİYELİM, VİRÜSE KARŞI VÜCUT DİRENCİMİZİ ARTIRALIM”...
‘Koronavirüs’ salgınından etkilenmemek adına herkesin daha duyarlı ve dikkatli olmasını isteyen Başkan Çınar, “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, alınan kararlar ve uygulamalar neticesinde küresel bir tehdit haline dönüşen Koronavirüs salgınını bertaraf etmek adına çok kritik bir dönemden geçiyoruz. Devletimiz ve Hükümetimizin aldığı erken tedbirler, vatandaşlarımızın dikkati, çabası ve gayretiyle inşallah bu zorlu dönemi hep birlikte atlatacağız. Dünya’nın ve ülkemizin çok zorlu bir süreçten geçtiği bu dönemde virüs belasına karşı tüm halkımızın öncelikle panik yapmamasını istiyoruz. Sağlık Bakanlığımız tarafından açıklanan 14 maddeyi kesinlikle uygulamalıyız. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta virüse karşı alınması gereken tüm önlemleri alıyoruz. Ev ve kişisel bakımlarımıza dikkat edilmesi, hijyen kurallarına uyulması, kalabalık ortamlarda uzun süre kalınmaması, düzenli bir uyku ve sağlıklı ürünler tüketilmesi, virüs salgından çok fazla etkilenmememize vesile olacaktır. Malatya’mızın dünyaca ünlü altın sarısı kayısısı ise koronavirüs tehdidine karşı içerdiği mineraller bakımından tüketilmesi gereken besin maddelerinin başında gelmektedir. Bilim adamlarının yaptığı teknik analizlerde vitamin bakımından çok zengin minerallere sahip Kayısı ve Kayısı Ürünleri Koronavirüs salgınından en az seviyede etkilenmek adına mutlaka tüketilmelidir. Hepimiz günde en az 5 veya 6 tane kayısı ve kayısı ürünü tüketmeliyiz. İnşallah içerdiği A Vitamini ve Antioksidan kaynağı bakımından vücut direncini artıran kayısımız başta olmak üzere tüketeceğimiz sağlıklı ve temiz ürünler sayesinde bu zorlu dönemi el birliğiyle atlatacağız. Kısacası; kayısı yiyelim, virüse karşı vücut direncimizi artıralım.” diye konuştu.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Çınar,, dezenfektenin, yanı, sıra-kayısımızı, gündeme, taşıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı