Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 11:59
 
Başkan Çınar; Kiraz festivailmizi halkımızla coşkuyla kutlayacağız...
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Bu yıl 28-30 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 25.Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali için geri sayım başladı.
Yaşam Haberi
Başkan Çınar;   Kiraz festivailmizi halkımızla coşkuyla kutlayacağız...

Başkan Çınar;

Kiraz festivalimizi halkımızla coşkuyla kutlayacağız...

Yeşilyurt Kiraz Festivalini kutluyor…

Kiraz festivali nedeniyle Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar, gazetecilerlke bir araya geldi Başkan Çınar “25. Kiraz, Kültür ve Spor Festivali ile ilgili Basın Açıklaması gerçekleştirdik. Dolu dolu geçecek olan festivalimize bütün hemşehrilerimiz davetlidir.”dedi.

“HER ANI CANLI VE HAREKETLİ

BİR FESTİVAL HEYECANI YAŞAYACAĞIZ”

Yeşilyurt’un festival günlerinde çok renkli ve heyecanlı bir atmosfere büründüğünü, bu yılda 7’den 70’e herkese hitap eden etkinliklere ev sahipliği yapacaklarını dile getiren Başkan Çınar, “İlçe Kaymakamlığımız ve İstanbul Yeşilyurtlular Derneği ile ortaklaşa düzenlediğimiz 25.Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivalimiz geniş kitlelere hitap eden, toplumsal huzur ve birlikteliğimize güç veren etkinliklerle her geçen yıl büyüyerek devam etmektedir. Bu yılda konser programları, yarışmalar, sergiler, karakucak güreşleri ve diğer aktivitelerle dopdolu, 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza hitap eden bir festival heyecanı yaşayacağız. 28 Haziran Cuma günü saat 18:00’de 15 Temmuz Millet Meydanı ile Malatya Park AVM arasında gerçekleştireceğimiz kortej yürüyüşümüzle festivalimize başlayacağız. Halk oyunları gösterileri ve sportif aktivitelerle çok renkli anların yaşanacağı kortej yürüyüşünde vatandaşlarımıza dalbastı kirazımızı ikram edeceğiz.

Aynı gün Çırmıktı Ahmet Atılgan Parkında saat 19:30’da ‘En Bakımlı Kiraz Bahçesi’ ile ‘En İyi Kiraz’ yarışmamızın ödül törenini gerçekleştireceğiz. Ödül törenimizden sonra Banazı Kültür ve Sanat Derneği Korosu tarafından müzik dinletisi sunulacak. Cumartesi günü saat 10:00’da Çırmıktı Ahmet Atılgan Parkı Güreş Sahamızda artık geleneksel hale gelen açılış törenimizi gerçekleştireceğiz, folklor ve mehteran takımı gösterisinden sonra protokol konuşmaları yapılacak. Saat 11:30’da Çırmıktı meydanında Yeşilkonaklar el sanatları sergimizi açacağız ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Beydağı Gençlik Merkeziyle ortaklaşa müzik dinletileri başta olmak üzere çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Geleneksel Türk oyunlarından mangala, matrak, dark, ebru, yüz boyama, tura gösterilerimiz olacak ve hatıra fotoğraf çekimi alanları oluşturacağız. Festivalimize gelen davetlilere Beylerderesi Muhsin Yazıcıoğlu Parkında saat 18:00’de yöresel yemeklerimizi ikram edeceğiz. ‘Yeşilyurt Çiçek Açtı’ isimli ulusal fotoğraf yarışmamızda dereceye giren eserlerin yer aldığı sergimizin açılışını aynı gün saat 15:00’de

gerçekleştireceğiz. Yeşiltepe Koşu mahallesinde saat 20:00’de yerel sanatçılarımızdan Cemal Öztaş’ın sahne alacağı konser programıyla ikinci günü tamamlayacağız. 30 Haziran Pazar günü saat 12:00’de Çırmıktı Ahmet Atılgan Parkı güreş sahamızda geleneksel karakucak güreşlerimizi başlatacağız, saat 18:00’de dereceye giren sporcularımıza ödüllerini takdim edeceğiz. Saat 20:00’de ise Büyükşehir Belediyemizin yan tarafındaki alanda sanatçı İlyas Yalçıntaş’ın konser programıyla festivalimizi tamamlayacağız. Bütün hemşerilerimizi etkinliklerimize katılmaya ve sevincimizi paylaşmaya davet ediyorum. Her anı heyecanlı, her anı canlı, her anı renkli bir festival programıyla Yeşilyurt Markasını daha değerli hale getirmeyi hedefliyoruz. Tarihsel motifler ve kültürel değerlerin hâkim kılındığı festivalimiz tüm kesimlere hitap eden etkinliklerle yurt içi ve yurt dışında gelen misafirlere farklı bir mutluluk yaşatacaktır. Özellikle konser programlarımızı farklı mahallelerde düzenleyerek festival coşkusunun tüm bölgelerde yaşanmasını planladık. Festival nedeniyle dalbastı kirazımız başta olmak üzere diğer tarımsal ürünlerin satışında ciddi artış bekliyoruz, misafirlerimize bol bol kiraz ikram edeceğiz. Festivalimizin şimdiden kentimize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Malatya ve Yeşilyurt’un tanıtılmasına her yıl olduğu gibi yine önemli katkılar sağlayacak olan festivalimizin düzenlenmesinde emek ve katkıda bulunan bütün kamu, kurum ve meslek örgütlerimize tüm hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR,

YEŞİLYURT KENT KONSEYİ BAŞKANI SEÇİLDİ...

“Tüm Kesimlerin Görüşlerini Önemseyen Yönetim Felsefesine Sahibiz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Kent Konseyi 2.Seçimli Olağan Genel Kurulunda oy birliğiyle Yeşilyurt Kent Konseyinin yeni Başkanı olarak seçildi. Başkan Çınar, toplumun tüm kesimlerinin görüş ve düşüncelerine önem verdiklerini ifade ederken, Yeşilyurt’un tüm renklerini içinde barındıran Kent Konseyinin 7’den 70’e herkes hitap eden sosyal ve kültürel hizmetlerine devam edeceğini söyledi.

2.OLAĞAN GENEL KURULA KATILIM YÜKSEKTİ

Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen Yeşilyurt Kent Konseyi 2.Seçimli Olağan Genel Kuruluna Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Berber ve Yürütme Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum ve Meslek Örgütlerinin Başkanları, mahalle muhtarları ve davetliler katıldı.

YEŞİLYURT KENT KONSEYİ FAALİYET RAPORU VE YÖNERGESİ KABUL EDİLDİ

Divan Başkanlığını Hasan Batar’ın yaptığı genel kurulda, faaliyet raporunun yanı sıra çalışma yönergesi de oy birliği ile kabul edilirken, daha sonra yeni başkan ve yürütme kurulu yapılan seçimin ardından belli oldu. Yeşilyurt Kent Konseyinin yeni başkanı oy birliği ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar olurken, 16 asil, 16 yedekten oluşan Yürütme Kuruluda oy birliği ile göreve seçildi.

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR OY BİRLİĞİYLE BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

Yeşilyurt Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 2016 yılında kurulan Yeşilyurt Kent Konseyinin sosyal, kültürel, eğitim ve sportif hizmetlerinin yanı sıra kadınlar, gençler ve dezavantajlı grupların sosyal hayata katılımlarını artırmak adına hayata geçirdiği projelerle saygı duyulan, çalışmaları önemsenen ve güven duyulan bir kuruluş haline dönüştüğünü söyledi.

“KENT KONSEYİMİZİN BAŞARILI HİZMETLERİNİ ARTIRIP, ÇITAYI YÜKSELTECEĞİZ”

Katılımcı belediyecilik anlayışları gereği toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarına cevap veren hizmetlerde bulunan Yeşilyurt Kent Konseyinin hizmet alanlarını genişleteceklerini ifade eden Başkan Çınar, “ Kurulduğu günden itibaren Malatya ve Yeşilyurt’un sosyal, sanatsal, kültürel ve eğitim hüviyetine artı değerler katan Yeşilyurt Kent Konseyinin Başkanlığına seçilmekten çok büyük onur duymaktayız, bizi bu göreve layık gören değerli üyelerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. İlçe Belediyelerinin Kent Konseyi kurma gibi asli görevleri olmamasına rağmen Yeşilyurt Belediyesi olarak 2016 yılında toplumun tüm kesimlerinin katılabileceği, proje üretebileceği, kadınlarımıza, gençlerimize ve dezavantajlı gruplara yönelik sosyal, kültürel, eğitim ve sportif hizmetlerimizi ulaştırması için Yeşilyurt Kent Konseyimizi kurduk. Gönüllülük esasına göre çalışan Kent Konseyimiz, geride kalan dönemde başarılı hizmetlerin altına imza atarak, katılımcı belediyecilik hizmetlerimize önemli katkılar sunmuştur. Hizmetleriyle ilçemizin sosyal ve kültürel hayatına dinamizm katan konseyimizin gelişmesi, büyümesi ve hizmetlerini artırması için gerekli destekleri vereceğiz.2.Olağan Genel Kurulunu yapan Kent Konseyimizde göreve seçilen yeni yürütme kurulu üyelerimizle birlikte

yakalanan çıtayı daha yukarıya çıkartacağız. Bu yapı sayesinde şehrin tüm katmanlarının ve renklerinin sivil platformda yönetime dâhil olup, düşünce ve projelerini ortaya koyabiliyorlar. Kent Konseyimizin faaliyetlerini bu açıdan önemsiyoruz. Malatya ve Yeşilyurt’un yaşam standartının daha iyi noktaya ulaşması için projesi olan, proje üretebilecek, heyecanlı ve bir şeyler yapmak için can atan hemşerilerimizi gönüllü çalışıp bizlere katkı sunmalarını bekliyoruz. Kamu ve kurum idarecilerinden mahalle muhtarlarına, meslek örgütü yetkililerinden vatandaşlarımıza kadar tüm kesimlerin görüş ve düşüncelerine çok fazla ihtiyaç duymaktayız.Bu tür çalışma alanlarında yer almak isteyenleri Kent Konseyimizin Kadın ve Gençlik Meclislerine katarak bu alanda toplumun tüm kesimlerinin desteklerini almış olacağız.Bugüne kadar faydalı hizmetlerde bulunan Kadın ve Gençlik Meclislerimizi daha aktif hale getireceğiz.Yeşilyurt’un sadece bir yönetici tarafından yönetilen değil de, her kesimden vatandaşımızın içinde olduğu, düşüncelerinin önemsendiği, üretilen projelerin uygulandığı, herkesin rahatça eleştirebildiği, öneri ve tespitlerin paylaşılabildiği bir yönetim mekanizmasına kavuşmasını sağlamak temel gayemizdir. 30 kentten daha fazla nüfusa sahip olan Yeşilyurt’umuzun içindeki bu dinamik yapıyı daha fazla ön plana çıkarmalıyız. Önemli olan gelecek nesiller için proje üretmek, farklı düşünceleri hayatımıza katmak, yeni projeler için teşvik edici mekanizmalar kurmaktır, işte Yeşilyurt Kent Konseyinin varlığı da bu düşüncelerimizin bir yansımasıdır. Bizler katılımcı belediyecilik anlayışını sürekli canlı ve diri tutan bir yönetim mekanizmasına sahibiz. Amacımız; toplumun tüm kesimlerinden hemşerilerimizin katılabildiği düşüncelerini paylaşabildiği, aktif olarak görev yapabildiği Kent Konseyimizi daha fazla geliştirmek ve büyütmek olacaktır. Bizler bir bütün halinde Yeşilyurt’uz, toplumun tüm kesimlerinin düşüncelerini ve görüşlerini önemseyen hizmet felsefemizden aldığımız güç ve ilhamla birlikte bu tür hizmet alanlarını oluşturup, faaliyetlerde bulunuyoruz. Bugüne kadar ki başarılı hizmetleriyle bu görevi layıkıyla yapan Kent Konseyimiz bundan sonrada aynı mantıkla hizmetlerine devam edecektir. Kent Konseyinde gönüllü olarak hizmet edecek olan hemşerilerimiz geliştirdikleri projelerle ilçemizin kültürel ve sosyal açıdan daha ileriye gitmesini sağlayacaktır. Engelli vatandaşlarımız, gençlerimiz, bayanlarımız, dezavantajlı gruplara yönelik kurulan birimlerimizin daha fazla aktifleşmesini sağlayacağız. Genel kurulumuzun hâyırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.“ dedi.

Başkan Çınar konuşmasından sonra Yeşilyurt Kent Konseyinin ilk dönem ki Yürütme Kurulu Üyelerine teşekkür plâketi takdim etti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Çınar;, , , Kiraz, festivailmizi, halkımızla, coşkuyla, kutlayacağız...,
Yorumlar
Haber Yazılımı