Haber Detayı
20 Eylül 2018 - Perşembe 20:37
 
Başkan Erdoğan; Kerbela yüreklerimizi yakmayı sürdürüyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kerbela mesajı yayınladı ve “Kerbela yüreklerimizi yakmayı sürdürüyor.”dedi.
Yaşam Haberi
Başkan Erdoğan; Kerbela yüreklerimizi yakmayı sürdürüyor

Başkan Erdoğan; Kerbela yüreklerimizi yakmayı sürdürüyor 
Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan muharrem ayının 10'uncu günü dolayısıyla paylaşımda bulunup şu mesajları yayımladı:
10 Muharrem 61 tarihinde vuku bulan Kerbela hadisesi ve orada yaşanan katliam, üzerinden geçen 1379 yıla rağmen yüreklerimizi yakmayı sürdürüyor.


Peygamber Efendimizin (S.A.V.) torunu Hazreti Hüseyin'in (R.A.) de şehid edildiği Kerbela olayı, Müslümanlara tefrika ve husumet değil, muhabbet ve birliğin lazım olduğu gerçeğini her yıl bizlere bir kez daha hatırlatıyor.
Cenab-ı Allah'tan gönüllerimizi Kerbela çölü olmaktan korumasını, İslam alemini birliğe, beraberliğe, uhuvvete ve kardeşliğe sevk etmesini niyaz ediyorum.
Hazreti Hüseyin (R.A.) ile Ehl-i Beyt'in tüm mensuplarını rahmetle yad ediyor, tutulan Muharrem oruçlarının ve ifa edilen ibadetlerin Hakk katında kabul olmasını diliyorum.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Erdoğan;, Kerbela, yüreklerimizi, yakmayı, sürdürüyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı