Haber Detayı
12 Temmuz 2018 - Perşembe 16:54
 
Başkan Erdoğan, NATO Zirvesi Afganistan oturumuna katıldı
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Belçika Bürüksel'de NATO Zirvesi kapsamında Afganistan oturumuna katıldı
Dünya Haberi
Başkan Erdoğan, NATO Zirvesi Afganistan oturumuna katıldı

Erdoğan, NATO Zirvesi kapsamında Afganistan oturumuna katıldı

NATO Zirvesi vesilesiyle bulunduğu Brüksel’de temaslarını sürdüren Başkan Recep Tayyip Erdoğan, devlet ve hükûmet başkanları düzeyinde Afganistan (Kararlı Destek Misyonu) oturumuna katıldı.

Başkan Erdoğan, NATO Zirvesi ikinci gününde; ilk olarak NATO Karargâhı’nda düzenlenen Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı’nın üçüncü oturumunun ardından, devlet ve hükûmet başkanları düzeyinde Afganistan (Kararlı Destek Misyonu) toplantısına katıldı.

Bşkan Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Çipras’ı kabul etti...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi için bulunduğu Brüksel’deki NATO Karargâhı’nda, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Başkan Erdoğan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko ile bir araya geldi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi için bulunduğu Brüksel’deki NATO Karargâhı’nda, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile ikili bir görüşme gerçekleştirdi.

Başkan Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile bir araya geldi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi nedeniyle bulunduğu Brüksel’deki NATO Karargâhı’nda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile ikili görüşme gerçekleştirdi.

Başkan Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı İzzetbegoviç ile görüştü

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin NATO Nezdindeki Daimi Temsilciliği’nde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç ile üçlü görüşme gerçekleştirdi.

 

Başkan Erdoğan, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev ile görüştü

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi nedeniyle bulunduğu Brüksel’deki NATO Karargâhı’nda, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ile bir araya geldi.

 

Emine Erdoğan, Brüksel’de Afrika Müzesi'ni ziyaret etti...

NATO Zirvesi nedeniyle Brüksel’de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretine eşlik eden eşi Emine Erdoğan, zirveye katılan lider eşleri ile birlikte Brüksel'in Tervuren bölgesinde bulunan Afrika Müzesi'ni ziyaret etti.

Müze ve eserler hakkında özel bir sunumun yapıldığı programda ayrıca, sanatçı Fabrizio Cassol tarafından Batı ve Afrika müziği uyarlamasının yapıldığı bir konser icra edildi.

Program sırasında, lider eşleri Emine Erdoğan’dan Arakan’daki yardım faaliyetleri, Rohingya Müslümanlarının son durumu ve göçmenler hakkında bilgi aldı.

Türkiye'nin, devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla bu coğrafyalarla ilgilenmeye devam ettiğini söyleyen Emine Erdoğan, göçmen politikalarının insani bir bakışla oluşturulması gerektiğinin altını çizdi.

Emine Erdoğan, çevre sorunları ve Türkiye'de etkin şekilde uygulanmaya başlayan Sıfır Atık Projesi hakkında lider eşlerine bilgi verdi ve atık üretimini azaltacak farklı uygulamalar üzerinden fikir alışverişi yapıldı.

Emine Erdoğan, program sırasında Fransa Cumhurbaşkanının eşi Brigitte Macron ile eğitim-teknoloji ilişkisine dair bir sohbet de gerçekleştirdi. İki First Lady çocuklar için bilinçsiz teknoloji kullanımının büyük tehlikeleri beraberinde getirdiği ve bu konuda önlemler alınması gerektiği konusunda tecrübelerini paylaştı.

Lider eşleri programı aile fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Başkan, Erdoğan,, NATO, Zirvesi, Afganistan, oturumuna, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı