Haber Detayı
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 17:56
 
Başkan Gürkan’dan borç yapılanması, yeni atamalar ve genel kurul
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı, 8 Mayıs Çarşamba günü Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında gerçekleştirildi.
Yaşam Haberi
Başkan Gürkan’dan borç yapılanması, yeni atamalar ve genel kurul

Başkan Gürkan’dan borç yapılanması;

Yeni atamalar ve genel kurul...
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir Belediye Meclisinin alacağı kararların Malatya’ya ve ilçelere hayırlı olması temennisinde bulundu. Gündem maddelerinin görüşülmesinden önce bazı teklifler oylanarak gündeme alındı.


Gündem maddeleri arasında bulunan ve ağırlıklı olarak imar konularını oluşturan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi.
Gündem maddeleri arasında yer alan Büyükşehir Belediyesinin 2018 Mali Yılı Kesin Hesabı da görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.


Ayrıca Büyükşehir Belediyesinde yapılan atamalarla ilgili olarak Meclis Üyeleri bilgilendirildi. Verilen bilgilere göre; Genel Sekreter Yardımcılığına Latif Okyay, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığına Mustafa Sayın, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına Bülent Cengiz Yücetaş, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına Alican Bozkurt, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığına Mehmet Mert, Özel Kalem Müdürlüğüne Esra Dağdelen atandı.


Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan toplantı sonrasında, Büyükşehir Belediyesinin gelir-gider durumu, borç yapılanması hakkında da meclis üyelerine bilgiler aktardı.
Mayıs ayı Belediye Meclisi II. Birleşimi 13 Mayıs Pazartesi günü yapılacak
Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı toplantısının II. Birleşimini ise 13 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.


MASKİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI
Büyükşehir Belediye Meclisinin tamamlanmasının ardından, 2019 yılı Mayıs Ayı MASKİ Genel Kurul toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında gerçekleştirildi.
MASKİ Genel Kurul Toplantısında, kurul üyelerinin seçimleri yapıldı. Yapılan seçim sonucunda;
Genel Kurul Başkan Vekilliğine, 1- Selim Pilten, 2- Murat Alabaş,
Genel Kurul Divan Kâtipliğine, Özlem Pelitoğlu, İbrahim Aydoğan,
Genel Kurul Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine; Murat Alabaş, M. Umut Yalçın, İbrahim Aydoğan, Mahmut Özbaysar, Hasan Demez, Emin Kılıçaslan,


Danetçi olarak da Mahmut Özbaysar ile M. Umut Yalçın seçildi.
Gündemdeki bazı maddeler de görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ise komisyonlara havale edildi.
MASKİ Genel Kurul ikinci toplantısını da 13 Mayıs 2019 Pazartesi saat 14.00’da yapmayı kararlaştırdı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Gürkan’dan, borç, yapılanması,, yeni, atamalar, ve, genel, kurul,
Yorumlar
Haber Yazılımı