Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 16:52
 
Başkan Gürkan; inşallah Malatya yeni bir destan yazacaktır
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ile AK Parti’nin 13 ilçe belediye başkan adayı, AK Parti İl Başkanı Av. İhsan Koca’nın katılımı ile bir araya geldi.
Siyaset Haberi
Başkan Gürkan; inşallah Malatya yeni bir destan yazacaktır

Başkan Selahattin Gürkan;

İnşallah Malatya yeni bir destan yazacaktır...
Yapılan değerlendirme toplantısı sonrası konuşan Başkan Gürkan, 31 Mart yerel seçimlerinin önemine dikkat çekerek, “İnşallah Malatya yeni bir destan yazacaktır” dedi.
Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ile AK Parti’nin 13 ilçe belediye başkan adayı, AK Parti İl Başkanı Av. İhsan Koca’nın katılımı ile bir araya gelerek, yapılan ve yapılacak olan çalışmaları değerlendirdi. Değerlendirme toplantısı sonrası konuşan AK Parti İl Başkanı Av. İhsan Koca, vatandaşlarla gönül bağını güçlendirmenin gayreti içerisinde olacaklarını belirterek, “Saha çalışmalarımızı değerlendirmek, hem de önümüzdeki seçim programını konuşmak üzere bir araya geldik. İnşallah önümüzdeki günlerde kampanyamızı yoğunlaştırarak tüm hemşehrilerimiz ile gönül bağımızı kurmaya, güçlendirmeye gayret edeceğiz, devam edeceğiz. Ben şimdiden tüm belediye başkan adaylarıma çalışmalarında başarılar diliyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun” dedi.


Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ise, 31 Mart’ta Türkiye’nin önemli bir seçime gittiğini belirterek, bu seçimlerde Malatya’nın yeni bir destan yazacağını söyledi. Başkan Gürkan, “Sahada yapılan çalışmaların genel değerlendirilmesi ilgili ilçe belediye başkan adaylarımız ile yapıldı. Bundan sonraki süreçte neler yapabileceğiz, yol haritamız nedir, 19 Şubat'tan sonra aktif sahaya çıkmamızdan sonraki çalışma usullerimiz ve toplumla ilgili yol haritamızın belirlenmesi noktasında bir değerlendirme toplantısı yapıldı. İnşallah bu değerlendirme toplantısının akabinde, arkadaşlarımız sahaya inecek, bizlerde il teşkilatımızla ve büyükşehir adayı olarak ilçelerimizin her aşamadaki toplantılarına katılmaya gayret edeceğiz. Netice itibari ile 13 ilçemizin 13'ünü de almak noktasında azami gayret ve çabayı göstereceğiz. Ben yola çıkan bu takımdaki arkadaşlarımızın hepsine başarılar diliyorum. İnşallah Malatya yeni bir destan yazacaktır. Bu destanda hakikaten Türkiye'de ses getirecek bir destan olacaktır. Ben tekrar 31 Mart seçimlerinin başta AK Partimize, ülkemize, Malatya'mıza ve ilgili ilçelerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Arkadaşlarımızın bu değerlendirme toplantılarına katılımını sağlayan başta İl Başkanımıza ve katılım ile bizzat kendileri buraya gelerek gerçekleştiren Belediye Başkan adaylarımıza teşekkür ediyorum. Allah yolumuzu açık etsin, aydınlık etsin” diye konuştu.

Başkan Gürkan, Malatya Musiki Cemiyeti Sanatçıları İle Biraraya Geldi

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Musiki Cemiyeti Başkanı Mehmet Tunç Yıldırım ve sanatçılarla Battalgazi Belediyesi tarafından Battalgazi Belediyesi Hizmet Binası yanında tahsis edilen yerde bir araya gelerek, bir süre sohbet etti. Burada konuşan Malatya Musiki Cemiyeti Başkanı Mehmet Tunç Yıldırım, Malatya Musiki Cemiyeti’ni Başkan Gürkan’ın sahip çıktığını belirterek, “Çok değerli Battalgazi Belediye Başkanımız sayın Selahattin Gürkan, aynı zamanda Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayız, kendilerini inşallah Büyükşehir Belediye başkanı olarak göreceğiz. Ben fazla konuşmak istemiyorum. Selahattin Başkanımızı 7'den 70'e herkes çok seviyor, hepiniz çok seviyorsunuz. Biz artık biraz daha fazla seviyoruz. Çünkü; Malatya'nın musikisine, folkloruna, Malatya'nın sanatçısına sahip çıktı. Biliyorsunuz yakın zamanda bizi tahliye ile yerimizden çıkardılar. 15 gün bile müsaade edilmeden çıktık. İmdadımıza Selahattin Gürkan Başkanımız yetişti. Kendileri bize ‘hiç üzülmeyin. Ben size devredeceğim’ dedi ve sözünde durdu. Battalgazi Belediye Başkanımız, Belediye Başkan yardımcılarımız, birimlerdeki amirler ve müdürler hepsi kol kanat gerdiler ve burayı boşalttılar. Burası böyle gördüğünüz gibi değildi. Burayı bu hale getirdiler ve dediler ki "Hiç üzülmeyin, Malatya'da bu musiki devam edecek, Malatya'nın sanatçıları burada yetişecek" bizlerde kendilerine huzurlarınızda bir kez daha çok çok teşekkür ediyorum, bütün müzisyenler adına, bütün sanatkarlar adına, Malatya'daki herkes adına. İnşallah daha güzel günler var, daha güzel günler gelecek, Rabbim Sayın Başkanımız Selahattin Gürkan'a sağlıklı uzun ömürler versin” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, kültür ve sanatın önemine dikkat çekerek, “Değerli Musiki Cemiyeti Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Musiki Cemiyeti’mizin çok değerli sanatçılarıyla birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu da belirtmek istiyorum. Bir memleketin, bir milletin musikisi yoksa, oradaki hayat damarlarından bir tanesi kopmuş demektir. İnsanların duygularına hitap edilmediği takdirde, o zaman insanların bir tarafı kör ve topal olur. İnsan bilimcileri insanları tarif ederken, biyolojik, sosyal ve kültürel özellikleri olan varlıklar olarak tarif ediyorlar. Yani biyolojik özellikleri yeme, içme, yatma ve üreme gibidir. Ama sosyal aktivite ve kültürel aktivitesi olmadığı zaman insan eksiktir. Bugün seri katillerin bu kadar artması ve Amerika gibi yerlerde özellikle gelişmiş diye tabir ettiğimiz ülkelerde hat safhaya ulaşmış olması, işte o kültürel ve sosyal yöndeki eksikliklerin başka şekilde sadist bir ruhla tezahür etmesinin sonucunu gündeme getiriyor. Dolayısıyla bir toplumda rahat, huzur ve güvenin olması sanatçıların varlığıyla eş değerdir. Bu anlamda biz sanatçılarımızın varlığından onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz ve sanatçılarımızın önündeki engellerin aşılması noktasında onların kendi sanatlarını icra etmeleri noktasında her türlü imkanların ve her türlü ortamın hazırlanması noktasında elimizden gelen gayreti ve çabayı göstermekle mükellefiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kültür ve sanat ülkenin beka meselesidir’ sözlerinin önemine dikkat çeken Başkan Gürkan, “Eğer bir şehirde geleneklerine, kültürlerine, değerlerine, sanatına ve sanatçılarına sahip olamıyorsa kanaat önderlerine, yerel önderlerine ve devlet, siyaset adamlarına sahip çıkamıyor ise, o şehir insanı sıkıntıya sokar, huzursuz eder. Biz Erdemli şehirler diyoruz. Faziletli şehirler diyoruz. Kimlikli şehirler diyoruz. Belleğini koruyan şehirler diyoruz. Hafızasını koruyan şehirler diyoruz. Şehirde yaşayan insanların, şehrin sakini değil, şehrin sahibi olsun diyoruz. Laflan olmuyor, kendisini buraya ait hissedecek. Sizler sanatseversiniz, siz duygusal insanlarsınız, sizler çok çabuk kırılırsınız, gönlünüz çok çabuk kırılır ama gönülde çok çabuk alınır. Siz sevgi dolusunuz, duygularınız duygu cennetidir. İnsanlara bakarken onlardan bir mutluluk abidesi ararsınız. Tabiata bakarken orada bir güzellik ararsınız. Bir çiçekte farklı bir güzellik temaşa etmeye çalışırsınız. Sanatçılarımız bazen fevride olsa bizim fikrimize düşüncemize veya bizim o andaki değerlerimize terste olsa onları özgür bırakmamız gerek. Üretmeleri için özgür olması gerekir, bizde beyin fırtınası denilen bir tabir vardır. Sanatçılarda özgür olacak ki yeni besteler yapsınlar, yeni şiirler ihdas etsinler. Bu duygu cennetleri içersinde toplumun dertlerini şiirsel ve müziksel anlamda ifade edebilecek bir eser ortaya çıksın. Biz ona imkan hazırlamak durumundayız. Sizlerden de ricam şudur; ben sizlere güveniyorum ve inanıyorum. Bu ülke açısından da çok önemli diyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız geçen bir ifade kullandı. Dedi ki "Kültür ve sanat ülkenin beka meselesidir" Evet kültür ve sanat ülkenin beka meselesidir. İnsanların sosyal toplum olması, birlikte yaşayabilmesi ve değer üretmesi, kültürleşmesi, insan olduğunun farkında olması ve farklılığıdır. Siz bu farklılığı ortadan kaldırdığınız zaman, diğer mahlûkatlar ile aramızda farkımız kalmaz. Bundan sonra biz burada eğitim verecek hocalarımıza elimizden gelen desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat Ayı Olağan Toplantısını Yaptı...

Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, Hanımınçiftliği Mahallesi’nde bulunan ve Battalgazi Belediyesi’ne ait olan bina, Meslek Yüksekokulu olarak kullanılması amacıyla Turgut Özal Üniversitesi’ne tahsis edildi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Battalgazi Belediye başkanı Selahattin Gürkan’ın başkanlığında Şubat ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantı, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte başladı. Toplantıda ilk olarak imar ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü. İmar ile ilgili gündem maddelerinden bazıları oy birliği ile kabul edilirken, bazıları da ertelendi.

Toplantıda daha sonra Şişman, Kuluşağı, Adagören, Çolakoğlu, Toygar, Kadıçayırı, Yarımcahan, Ağılyazı, Meydancık, Bahri, Merdivenler, Düzyol, Alhanuşağı, Kamıştaş, Hisartepe, Pelitli, Bulutlu, Tanışık, Yaygın, Gülümuşağı, Uluköy, Tokluca, Köpeksiz, Yeniköy, Hacıhaliloğluçiftliği, Keşolar, Fırıncı ve Çolaklı mahallelerinin yeni sınırlarının tespiti gündem maddesi olarak görüşüldü. Gündem maddesi, yapılan görüşmelerin ardından oylanarak, oybirliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi.

Toplantıda, bir diğer gündem maddesi olarak daha önce Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen Zabıta memurlarına verilecek olan aylık maktu fazla çalışma ücretinin belirlenmesi görüşüldü. Gündem maddesi yapılan görüşmenin ardından oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Güneş enerji santralinin yapılması için Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a yetki verilmesi ile ilgili gündem maddesini de görüştü. Gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi

Battalgazi Belediye Meclisi, Çöşnük Mahallesi’nde bulunan Yayla Damı Sokağı isminin ‘Şehit Levent Yerli’ Sokağı olarak değiştirilmesi ile ilgili gündem maddesini de görüşerek karara bağladı. Gündem maddesi, yapılan görüşmelerin ardından oybirliği ile kabul edildi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Toplantıda ayrıca Hanımınçiftliği Mahallesi’nde bulunan ve Battalgazi Belediyesi’ne ait olan binanın Meslek Yüksekokulu olarak kullanılması amacıyla Turgut Özal Üniversitesi’ne tahsis edilmesi ile ilgili gündem maddesini görüştü. Gündem maddesi, yapılan görüşmenin ardından oybirliği ile kabul edildi.

Battalgazi Belediye Meclisi, İspendere şifalı içme suları tesisleri içerisinde yer alan rehabiltasyon ve tamamluyıcı tıp merkezinin binasını İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi ile birlikte işletilmesi amacıyla Battalgazi Belediyesi ve İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi arasında protokol yapılmak üzere Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a yetki verilmesini gündem maddesi olarak görüştü. Gündem maddesi yapılan görüşmenin ardından oy birliği ile kabul edildi.

Öte yandan Battalgazi Belediye Meclisi Malatya Orman Ürünleri ve Mobilya tesisleri A.Ş. (MORMAŞ)'ın sermaye artırımı teklifini görüştü. Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi. Toplantı esnasında konuşan CHP Meclis Üyesi Okay Demirhan, " Şimdi zaman zaman eleştiriler alıyorum. "CHP meclis üyesi Battalgazi Belediyesi'nin çalışmalarını öve öve bitiremiyor" diye. Churchill'in çok güzel bir sözü var. Diyor ki; "İtfaiye ile ateş arasında tarafsız kalamam" Bende, burada bir hizmet var, bir realite var, gerçek var. Bu çalışmalardan dolayı hepinizi kutluyorum. Öncelikle Özel Kaleme teşekkür ediyorum. Değerli Başkan yardımcıları, Müdürler, Teknik Personellere ve Hepinize teşekkür etmek istiyorum. Çünkü değerli arkadaşlar bir işi yapmak, neden yapılmadığını anlatmaktan kolaydır. Sizde güzel şeyler yaptınız. Her zaman söylüyorum en teknik meselede bile başarı 15 bilgiye, 85'de insanları o işte çalıştırmakla ve idare etmekte ki marifetinize ve kabiliyetinize bağlıdır. İdare eşittir iradedir. Ancak irade sahibi olanlar idare eder. Bir kurumdaki yöneticinin görevi kontrol olursa lider koltuğu boş kalır. Sizler elinizden gelen fedakarlığı gösterdiniz sayın başkanın koltuğunu boş bırakmadınız. Bundan dolayı sizlere teşekkür etmek istiyorum. Sayın Başkan önüne birçok engel çıkmasına rağmen her zorlukta bir imkan görmeyi becerebilmiştir, başarmıştır."dedi

Battalgazi Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısını ise, 6 Mart 2019 Çarşamba günü saat 14.00’de Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirecek.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Gürkan;, inşallah, Malatya, yeni, bir, destan, yazacaktır,
Yorumlar
Haber Yazılımı