Haber Detayı
06 Temmuz 2019 - Cumartesi 02:36
 
Başkan Recep Tayyip Erdoğan Malatya Kayısı Festivaline davet edildi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 Temmuz’da başlayacak olan Malatya Kayısı Festivaline davet edildi.
Gündem Haberi
Başkan Recep Tayyip Erdoğan Malatya Kayısı Festivaline davet edildi

Türfkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan;

erdoğan ve gürkan ile ilgili görsel sonucu

Malatya Kayısı Festivaline davet edildi...


Malatya Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan, başkent Ankara’da ziyaretlerde bulunup görüşmeler yaptı. Başkan Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Kayısı Festivaline davet etti.
OKTAY’LA BULUŞMA VE BAŞKAN GÜRKAN’IN AÇIKLAMASI:


“Devlet Adamı,samimiyeti ile bizleri her an kucaklayan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’ı ziyaret edip, Kayısı Festivalimize davet ettik. Nazik kabul ve misafirperverliği için teşekkür ediyorum.”
BAKANLARA DAVET…

GÜRKAN’IN SÖZLERİ…
“İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'yu ziyaret edip, Kayısı Festivalimize davet ettik. Bakanımız ile güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Misafirperverliklerinden ötürü kendilerine teşekkür ediyorum.”


Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan'ı ziyaret ederek, Kayısı Festivalimize davet ettik. Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli'yi ziyaret edip Kayısı Festivalimize davet ettik.
Festivalimize Bakanlarımızı, Milletvekillerimizi ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut’u da davet ettik.
MALATYALILARA DAVET…


Başkan Gürkan’ın işte o daveti.
“Tarih, kültür, medeniyet ve Kayısının başkenti Malatya'da hasret bitiyor... 17-21 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz 23. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivalimize tüm hemşehrilerimi davet ediyorum...”
RECAİ KUTAN’A ZİYARET ŞANAL TOSUN’LA BULUŞMA…


Başkan Gürkan, Kutan’ı ziyareti ile ilgili şunları söyledi: “AK Parti MKYK Üyesi, Malatya Milletvekilimiz Bülent Tüfenkci ile birlikte ESAM Genel Başkanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı, Malatyamızın yetiştirdiği önemli siyasetçilerden M. Recai Kutan'ı ziyaret edip, duasını aldık. Rabbim uzun ömürler versin...”.


Başkan Gürkan, Malatyalı Dr. Şanal Tosun’la da Başkent Ankara’da bir araya geldi.

BAŞKAN GÜRKAN İSTANBUL'DAKİ MALATYALILARI

FESTİVALE DAVET ETTİ...

BAŞKAN GÜRKAN’DAN

KAYISI FESTİVALİNE DAVET...

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ankara’da başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bakanlar ve bürokratlarla görüşerek 23. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivaline davet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti MKYK Üyesi Milletvekili Öznur Çalık, Milletvekilleri Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı ve AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Ankara Valisi Vasip Şahin, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Selim Bağlı, ESAM Genel Başkanı Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Recai Kutan, Turizm ve Devlet Eski Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Danışmanı Güldal Akşit, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ettiler.

Bazı ziyaretlere ayrıca Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk de eşlik ettiler.

Ziyaretler ile ilgili kısa bir bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Öncelikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bizleri kabul ettikleri için teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza ve tüm bürokratlarımıza misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bu ziyaretlerimiz sırasında kendilerini düzenleyeceğimiz 23. Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivalimize davet ettik” dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Recep, Tayyip, Erdoğan, Malatya, Kayısı, Festivaline, davet, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı