Başkan Yıldız; Malatyalılık üst kimliği altında kentimizde birleştirici olacağız
Haber
18 Nisan 2018 - Çarşamba 00:59
 
Başkan Yıldız; Malatyalılık üst kimliği altında kentimizde birleştirici olacağız
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika...Sıcak gelişme... Ankara Malatyalılar Dernek Başkanı Battal Yıldız, Arguvan Dernek Başkanı Asım Aydoğdu, Arapgir Dernek Başkanı Hüseyin Özdemir, Darende Dernek Başkanı Şevket Soylu, Doğanşehir Dernek Başkanı Süleyman Bilgili baba ocakları Malatya’da.
Yaşam Haberi
Başkan Yıldız; Malatyalılık üst kimliği altında kentimizde birleştirici olacağız

Başkan Battal Yıldız; Malatyalılık üst kimliği altında kentimizde birleştirici olacağız
Baba ocakları Malatya’ya gelen Ankara Malatyalılar Dernek Başkanı Battal Yıldız, Arguvan Dernek Başkanı Asım Aydoğdu, Arapgir Dernek Başkanı Hüseyin Özdemir, Darende Dernek Başkanı Şevket Soylu, Doğanşehir Dernek Başkanı Süleyman Bilgili Özal’ı anma etkinliğine katılıp çeşitli ziyaretlerde bulundular.
Malatya İnönü Üniversitesi  ile Malatya Valiliğinin organize ettiği  8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı anma programına katılan Malatyalılar Dernek Başkanı Battal Yıldız, Arguvan Dernek Başkanı Asım Aydoğdu, Arapgir Dernek Başkanı Hüseyin Özdemir, Darende Dernek Başkanı Şevket Soylu, Doğanşehir Dernek Başkanı Süleyman Bilgili, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, önceki dönem Milli Eğitim Bakanı Metin Emiroğlu ile bir araya gelip, daha sonra Vali Ali Kaban ve  Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır’la görüştüler.


Malatyalılara ait 23 Derneğin çatı başkanlığını yürüten Ankara Malatyalılar Dernek Başkanı Battal Yıldız, Avşar Otel’de düzenlediği basın toplantısında önemli konulara dikkat çekti. Ve şu açıklamalarda bulundu:
“8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ülkemize özellikle teknoloji ve telekomünikasyon çağ atlatmıştır. Bu gün ülkeler arası hava hakimiyeti sağlayan Türk uydusunun temelini Turgut Özal atmıştır.
Kentimizle ilgili olarak da şunları diyorum…Malatya ekonomisini kayısı ekseninden çıkarmalıyız. Çilek, üzüm, ceviz ekimine ağırlık verilmelidir. Sivil hava limanı yapılmalıdır.  İkinci devlet üniversitesi  olan Turgut Özal Üniversitemizin  yani sıra özel bir üniversite de kentimize kurulmalıdır. Farklı bir kültür şehri Malatya turizm ve sağlık turizminde bölge lideri olabilir.” 


Ankara Malatyalılar Dernek Başkanı Yıldız, gündeme dair başlıklara değinerek Avşar Otel’deki basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu:
“Türkiye'miz son dönemlerde bölgesel ve içsel bir baskı altına alındı. Son yaşadığımız darbe girişimi, ekonomik kuşatmalar ve komşularımızın savaş halinde olması ve güvenlik endişesi münasebetiyle Ankara Valiliği Sivil Toplum Örgütlerinin faaliyetlerine sınırlı izin vermektedir. Bizler her şeye rağmen Ankara'da yaşayan yaklaşık 50 bin Malatyalılara, Malatya kültürünü yaşatmaya ve kaynaştırmaya gayret ettik. Siyasette ve bürokraside Malatyalıların güçlü bir şekilde temsil edilmesi tek arzumuz biz dernek olarak bu noktada çalışmalarımız sürekli olmaktadır.


Bürokraside ki Malatyalıların sayısındaki artış bizleri mutlu etmiştir. Bu sayının artarak devam etmesi gerekmektedir, bu görevde siyasilerimize düşmektedir. Malatya ekonomisi kayısı ekseninde çıkarılmalı; Kale ilçemizin çileği, Arapgir ilçemizin üzüm ve reyhan’ı, Yeşilyurt ilçemizin kiraz’ı, Hekimhan ilçemizin ceviz’i, Doğanşehir ilçemizin elmas’ı yerli yabancı pazarlara sunularak Malatya ekonomisi rahatlatılmalıdır. 
Ayrıca bu ürünlerden sanayi ve kozmetik ürünleri çeşitliliği yapılmalı, pazarlama konusunda birlik, dernek ve kooperatifler kurulup güçler birleştirilmelidir. Aslantepe ören yeri, Levent Vadisi, Nemrut turizmi geliştirilerek Malatya'ya daha çok turistin gelmesi sağlanmalıdır. Bir an önce sivil bir havaalanı yapılarak iç ve dış hat uçuşları artırılmalıdır. İkinci devlet üniversitesi kuruluyor. Bugün bunun müjdesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi Mutluyuz. 


Suriye'den, Irak'tan, Libya'dan ekonomik durumu iyi olan hastalar Malatya'daki özel hastanelerde tedavi ettirilerek, Malatya ekonomisine katkı sağlanmalıdır. Şu anda bu pastadan en  büyük payı Ankara'daki özel hastaneler almaktadır. Bu konuda bölge lideri olmamız gerekmektedir.”
4 yıldır Ankara Malatyalılar dernek Başkanlığını yaptığını açıklayan Battal Yıldız, başkentte bir Malatya Evi inşa etmek için kolları sıvadıklarını dile getirip Ankara ile Malatya arasında köprü vazifesi üstlendiklerini de aktarıp  sözlerini şöyle noktaladı:


“Ankara Malatyalılar Derneği olarak  bundan sonra Malatyalıları birleştirmeye Malatya kültürünü ve değerlerini tanıtmaya ve yaşatmaya her türlü siyasi faaliyetlerden uzak durarak Malatyalılık üst kimliği altında elimizden gelen çabayı göstereceğiz.”
VALİ ALİ KABAN’A ZİYARET…

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, Asım Aydoğdu ve Battal Yıldız dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Malatyalılar Dernek Başkanı Battal Yıldız, Arguvan Dernek Başkanı Asım Aydoğdu, Arapgir Dernek Başkanı Hüseyin Özdemir, Darende Dernek Başkanı Şevket Soylu, Doğanşehir Dernek Başkanı Süleyman Bilgili Malatya Valisi Ali Kaban’la görüştüler.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇAKIR’LA BULUŞMA…


Malatyalılar Dernek Başkanı Battal Yıldız, Arguvan Dernek Başkanı Asım Aydoğdu, Arapgir Dernek Başkanı Hüseyin Özdemir, Darende Dernek Başkanı Şevket Soylu, Doğanşehir Dernek Başkanı Süleyman Bilgili daha sonra Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır’la buluştular.
BAKAN EMİROĞLU VE REKTÖR PROF.DR. AHMET KIZILAY’LA BULUŞMA…

Görüntünün olası içeriği: 23 kişi, Ali Aladağ, Battal Yıldız ve Asım Aydoğdu dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Malatyalılar Dernek Başkanı Battal Yıldız, Arguvan Dernek Başkanı Asım Aydoğdu, Arapgir Dernek Başkanı Hüseyin Özdemir, Darende Dernek Başkanı Şevket Soylu, Doğanşehir Dernek Başkanı Süleyman Bilgili Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay’la bir araya geldi. Buluşmada önceki dönem bakan Metin Emiroğlu’da hazır bulundu.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Ali Aladağ ve Battal Yıldız dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, takım elbise, düğün, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 21 kişi, Ali Aladağ, Battal Yıldız ve Asım Aydoğdu dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, Battal Yıldız dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Başkan, Yıldız;, Malatyalılık, üst, kimliği, altında, kentimizde, birleştirici, olacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı